2020'de En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi? İşte size söylüyoruz

Temmuz 13, 2021

Teknolojinin hakim olduğu bir çağdayız, neredeyse nereye gidersek gidelim teknoloji ve internet erişimi var ve bu nedenle ağ bağlantısından yararlanmak için çok çeşitli tarayıcılar bulacağız, çok fazla tarayıcı var ve hepsi iddia ediyor. En iyisi olun ve 2020'nin en iyi internet tarayıcısı hangisi olacak sorusu hep aklımıza geliyor .

Bilgisayar çağının başlangıcından beri bir tarayıcıya sahip olmak gerekliydi, 90'larda olduğu gibi, CERN'de Tim Berners-Lee tarafından oluşturulan ilk tarayıcı, WorldWideWeb olarak adlandırıldı, zamanında oldukça karmaşık ve grafikseldi ama sadece NeXT istasyonlarında işlevseldi.

2020'deki En İyi İNTERNET Tarayıcısı Nedir?

dizin ()

 1. Ancak bir web tarayıcısının kendisi nedir?
 2. Zamanımızda en çok kullanılan tarayıcılar
Dizin

  Ancak bir web tarayıcısının kendisi nedir?

  Onlar oldukları şeydir, sadece web'e veya İnternet'e erişmemize izin veren programlardır . Milenyumun başında, bir web tarayıcısı hakkında düşünürken, bir kullanıcı şu anda iyi ve kötü nedenlerle efsane olan tarayıcılardan birini düşündü, Internet Explorer, elbette, zamanla tarayıcılar dahil olmak üzere etrafımızdaki her şey gelişti. .

  Kullanıcı için hayatı birçok yönden kolaylaştıran çok çekici ve kullanışlı işlevlere sahip çeşitli tarayıcılar var, öyle ki Android veya iOS cihazlarımızla senkronize etmemize izin veriyorlar, ancak şimdi bizim için önemli olan, en iyi web tarayıcıları, sadece hızlı değil aynı zamanda kullanımları da çeşitlidir.

  Bunların ana işlevlerini açıklayacağız, gerisini size ev ödevi olarak bırakacağız, böylece bu inanılmaz yazılımın olanaklarını keşfedeceksiniz.

  Zamanımızda en çok kullanılan tarayıcılar

  1. Google Chrome , daha yüksek hız sunan ve Google şirketi tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir tarayıcıdır, bu tarayıcı çok kullanışlı özelliklere sahiptir, çok kolay ve anlaşılması kolay bir arayüze sahip olmasının yanı sıra, karmaşık web'i destekleme yeteneğine de sahiptir. uygulamalar.

  OKUMA  Word'de Romen ve Arap Rakamları Nasıl Koyulur, Yerleştirilir, Yazılır veya Birleştirilir

  Sayfa çevirmeni, istenmeyen reklamları engelleme, yazım düzeltme gibi çok daha iyi özellikler eklemenize izin veren uzantılara sahiptir ve günümüzde en yaygın kullanılanıdır, o kadar popülerdir ki yeni Smarts TV'ye bile kurulabilir . Zamanımızın en iyi ve en etkili navigasyon platformlarından biri.

  Şimdi, internetinize bağlı olarak bu tarayıcının kurulum süreci çok hantal olabilir, bu nedenle komplikasyon yaşamamak için sinyalinizin çubuğuna bakın.

  2. Mozilla Firefox çok platformlu bir tarayıcıdır, yani çeşitli platformlarda çalışabilir, bu yüzden yüklemek istediğiniz işletim sistemiyle kendinizi kesmeyin. Bir diğer özelliği de açık kaynak kodlu olması, üzerinde değişiklik yapabilmeniz veya bileşenlerini değiştirebilmeniz ve daha hafif olması, Chrome kadar çok işlem üretmemesidir.

  Ayrıca, günlük kullanım için özellikler ekleyerek tarayıcıyı daha da değiştiren uzantıları ( Npapi dahil ) yükleme özelliğine de sahiptir .

  3. Microsoft Edge , Chromium tabanlı bir tarayıcıdır ve Microsoft şirketi tarafından yaratılmıştır, ilk kez piyasaya sürüldüğü veya görüldüğü zaman, 2015 yılında Windows 10 işletim sistemi ve ünlü Xbox One konsolu içindi, daha sonra Cortana'yı içeriyordu. sanal asistanı destekleyin.

  Internet Explorer'dan farklı olarak Edge , daha gelişmiş bir arama motoruna sahiptir ve ayrıca Microsoft Store'da bulunabilen uzantılarımız da vardır.

  4. Opera , özellikle sosyal ağlarda çok aktif olanlardansanız, birçok kullanışlı özellik sunan tarayıcılardan bir diğeri, bunu vurgulamamın nedeni, doğrudan kullanma imkanı ile bir kenar çubuğuna sahip olmanızı sağlamasıdır. alternatif sekmelere gerek kalmadan WhatsApp Web veya Messenger gibi ağlara.

  Blink ile oluşturulmuş bir arama motoruna sahiptir ve ayrıca Windows, Android sistemleri ve Tabletler için uyumlu sürümleri vardır.

  Bir sekmeden diğerine seyahat etmeyi sevmeyen sınırlı sabrı olan kişiler için şiddetle tavsiye edilir, Java'yı PC'nize yüklemeden önce güncellemeniz önerilir , çünkü onsuz açarken hata alma olasılığı vardır.

  OKUMA  Askıya Alınmış Bir WhatsApp Numarasının Engelini Nasıl Kaldırır veya Kolayca Kurtarırsınız

  Ve bunlar şimdiye kadar en çok önerilenler, en güçlüleri, zaten yüklediyseniz bir güncelleme yapmadan önce sürücülerinizi güncellediğinizden emin olun , genellikle başlangıçta tarayıcının bilgisayarınızı yavaşlattığı durumlarda olur.

  Ve bunun nedeni, bu küçük ayrıntı veya bilgisayarımızın eski olması ve tarayıcının taleplerini desteklememesidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin