Access Veritabanında Bir Tabloya Alanlar Nasıl Oluşturulur veya Eklenir - Adım Adım

Kasım 4, 2021

Veritabanı oluştururken Microsoft Access'te bulacağımız farklı fonksiyonlar, akıcı ve hızlı bir şekilde çalışmamızı sağlayacaktır. Ancak o zaman onları nasıl verimli kullanacağımızı bilmemiz önemlidir. Tıpkı birden çok tabloda birden çok türde bir sorgu oluşturmak için yaptığımız gibi . Ancak bu sefer size Access veritabanında bir tabloya alan oluşturmayı veya tabloya alan eklemeyi adım adım öğreteceğiz.

Access Veritabanında Bir Tabloya Alanlar Nasıl Oluşturulur veya Eklenir - Adım Adım

Bu Office aracının uygulamamıza izin verdiği bazı işlevler bazen biraz karmaşık olabilir. Ancak bazen bir tabloya ne zaman alan ekleyebileceğinizi bilemezsiniz ve bu dünyanın en kolay işi olabilir. Access hızlı erişim araç çubuğunu ve işlevlerini özelleştirmekle aynı veya aynı .

Ve bu durumda size bunu yapmak için iki seçeneğiniz olacağını söyleyebiliriz, birincisi "Tasarım Görünümü"nde çalışırken. İkincisi, "Veri Sayfası Görünümü"nde çalışırken ve ardından Access'te bir veritabanı tablosuna alan ekleyebilmek için iki görünüm arasında nasıl geçiş yapacağınızı bilmeniz gerekir .

  Dizin

   Veri sayfası görünümünde bir tabloya alan ekleme adımları

   Microsoft Access'in ne olduğunu ve ne işe yaradığını hala bilmeyen birkaç kullanıcıdan biri olmanız mümkündür . Ancak değilse, bir veritabanındaki bir tabloya nasıl alan ekleyeceğinizi gerçekten bilmek istersiniz. Ancak bunun için öncelikle görünümleri değiştirmeyi öğrenmeniz gerekecek ve bunun için Ana Sayfa sekmesine gidip "Tasarım Görünümü"nü seçmeniz yeterli.

   Ancak aynı seçenekler menüsünden "Veri sayfası görünümü" seçeneğini de seçebilirsiniz ve bu seçeneklerden alanlar ekleyebilirsiniz. Daha sonra bunu nasıl yapabileceğimizi "Veri Sayfası Görünümü"nden görüyoruz. Başlangıç ​​olarak, yeni bir tablo oluştururken programın bir alan oluşturduğunu ve buna ID dendiğini bilmelisiniz.

   Bu nedenle data tablosuna yeni alanlar oluşturmak veya eklemek istiyorsak aşağıdaki gibi ilerlememiz gerekiyor. Gösterilen tabloda "Yeni" başlığını görebilirsiniz ve bizim durumumuzda kendimizi bunun üzerine konumlandıracağız ve çift tıklayacağız. Bu işlem başlığı ortadan kaldıracak ve bu yeni alana sahip olacağı adı yazmamız gerekiyor.

   Bir sonraki adım klavyedeki Tab tuşuna basmak olacak ve imleç bir sonraki alana atlayacaktır ve hepsi bu kadar. "Veri Sayfası Görünümü"nden bir tabloya alan oluşturabilmek veya bir tabloya alan eklemek için yapmanız gereken tek şey budur . Şimdi bunu yapmak için hangi adımları izlememiz gerektiğine bakalım ama şimdi "tasarım görünümünden".

   OKUMA  YouTube Online için Kolayca ve Program Olmadan Küçük Resimler Nasıl Oluşturulur veya Yapılır

   Tasarım Görünümünden bir tabloda alanlar oluşturma adımı

   Şimdi bir tabloya bir alan oluşturmayı veya eklemeyi seçerseniz , ancak şimdi "Tasarım Görünümü"nden aşağıdaki adımları gerçekleştireceksiniz. Ve başlamak için "Tasarım görünümü" seçeneğini seçmelisiniz, ardından alanların görüntülenme şeklinin farklı olduğunu göreceksiniz. Şimdi sol taraftaki sütunda düzenlenmiş olduğunu göreceksiniz.

   Artık tabloda yeni bir alan oluşturabilmek veya ekleyebilmek için, yeni alanın görüntülenmesini istediğiniz hücreyi seçmeniz yeterlidir. Ardından, bu alanın sahip olacağı adı seçmelisiniz. Ve "Tasarım görünümünden" bir tabloya alan eklemek veya oluşturmak için yapmanız gereken tek şey bu, mümkün olduğu kadar basit değil.

   Gördüğünüz gibi , bir sorgudaki formlara göre verileri sıralama ve filtreleme gibi işlevleri gerçekleştirmesi basit ve kolaydır . Artık Access veritabanındaki bir tabloya nasıl yeni alanlar ekleyeceğinizi biliyorsunuz . Ancak konuyla ilgili hala sorularınız veya endişeleriniz varsa, bunları yorum kutusuna göndermekten çekinmeyin.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin