Skip to content

Adım adım bir Wi-Fi veya mobil ağ ile bir PS4’ü İnternete Bağlama ve Yapılandırma

Haziran 17, 2022

Playstation 1’in ilk başarısından bu yana, Sony şirketi, aynı yapıyı koruyan bir aile eğlence konsolu modeli ile karakterize edilmiştir.

Kolayca tanınmak ve konsol ile izleyici arasında bir bağlantı kurmak amacıyla her yeni sürümde küçük detaylar eklemek, akış hizmetlerinin indirilip kurulmasına izin vermek ve grafik sistemini geliştirmek.

Adım adım bir Wi-Fi veya Mobil ağ ile bir PS4’ü İnternete Bağlama ve Yapılandırma

İkincisi , konsolu açmak ve diskleri çıkarmak için fiziksel düğmelere sahip olarak kendisini Playstation 3’ten farklı kılmak için çeşitli teknik iyileştirmeler sunarken, havalandırma sisteminin ürettiği gürültüyü azaltarak uyku veya dinlenme modunda ne kadar süre açık kalabileceğini iyileştirdi. mümkün olduğunca az enerji tüketmek amacıyla rahatsız .

Playstation 4, basitleştirilmiş bir arayüz ile çalışarak, onu piyasadaki en muhafazakar yeni nesil konsollardan biri haline getiriyor, çok fazla risk almadan , joystick’i Android’e Root olmadan ve kablo olmadan bağlamanıza izin veren harika bir denetleyiciye sahip. doğrudan rakiplerine göre konsola daha da fazla çok yönlülük.

Yeni işletim sisteminin en iyi ayarı, video kaydı, mağazayı ziyaret etme, başarıları görüntüleme ve öncekinden farklı olarak oyundan çıkmak zorunda kalmadan arkadaş arama gibi arka plan etkinliklerinin dahil edilmesidir .

İnternet üzerinden canlı yayın yapan oyunlar için yeni sosyal bağlantılar ekleme . Yeni özelliklerin keyfini çıkarmak için, bir PS4’ü bir Wi-Fi veya mobil ağ ile İnternet’e nasıl bağlayacağınızı ve yapılandıracağınızı öğrenmeniz gerekir.

  PS4 konsolunu kablo veya Wi-Fi aracılığıyla İnternete bağlayın

  Wi-Fi’nizdeki kablosuz bağlantı sorunlarının veya davetsiz misafirlerin çevrimiçi bağlantınızı engellemesini önlemek için Playstation 4’ünüzü bir LAN kablosu kullanarak doğrudan ağa bağlayabilirsiniz . Ayarlar > Ağ > İnternet bağlantısını kur’a gidin ve LAN ağ kablosu kullan’ı seçin.

  OKUMA  Filmora'da Filigran Olmadan Bir Video Nasıl Dışa Aktarılır ve Kaydedilir

  Konsolun ağı algılayıp doğrudan ağa bağlanacağı varsayılanı otomatik olarak yapılandırmak için Kolay seçeneğini veya kişisel ortamınıza uyacak şekilde yapılandırmak istemeniz durumunda Özel seçeneğini belirleyerek IP Adresi ayarlarını manuel olarak girmeyi teklif edebilirsiniz. , DHCP Ana Bilgisayar Adı, DNS, MTU ve Proxy.

  Öte yandan, Playstation 4 konsolunuzu Wi-Fi üzerinden kablosuz olarak bağlamak için, önceki yöntemle aynı adımları izlemeniz yeterlidir ve hiçbir zaman bağlanıp çevrimiçi oynamaya hazır olmayacaksınız. Ayarlar > Ağ > İnternet bağlantısını kur’a gidin ve Wi-Fi kullan’ı seçin.

  Doğrudan kablo ile bağlanmaya benzer şekilde, bu seçenek, mevcut kablosuz ağı algılamak için Kolay’ı yapılandırmanıza ve anahtarı girdikten sonra bağlanmanıza olanak tanır. WPS veya AOSS’yi destekliyorsa erişim noktalarını kaydedebilirsiniz, ancak ikincisi yalnızca bazı ülkelerde mevcuttur.

  Özel ayar IP Adresi , DHCP Ana Bilgisayar Adı, DNS, MTU ve Proxy ayarlarını manuel olarak değiştirmenize izin verirken . Bu bittiğinde, işlemin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini doğrulamak için internet bağlantısını test etmenizi isteyecektir.

  PS4 konsolunu bir mobil ağa bağlayın

  Önceki yöntemler gibi, bu seçenek de, konsolun onu algılayıp ona bağlanabilmesi için mobil ağı yapılandırmamız gereken küçük bir farkla benzer adımlar içerir .

  Mobil cihazınızı bir erişim noktasına dönüştürmek için , mobil ağı etkinleştirmek için Telefon Ayarları > İnternet ve Ağ > Bağlantı Noktaları ve taşınabilir cihazlar > Wi-Fi Bağlantı Noktası’na gitmemiz yeterlidir .

  Telefonda bağlantı hazır olduğunda Playstation 4’ü ağa bağlamak için önceki yöntemlerdeki adımların aynısını izliyoruz . Bu bağlantı yönteminin yukarıda belirtilenlere göre daha yavaş olduğunu ve çok fazla mobil veri tükettiğini unutmamak önemlidir, bu nedenle yeterince iyi bir veri planınız olduğundan emin olun.

  Son olarak Playstation 4 konsolu, iyi bir hızlı internet bağlantınız olduğu sürece konsolunuzu başka bir yerde bulunan bir cihazdan kontrol etmek için PC’den Remote Play kullanıyorsanız ağdan etkinleştirme seçeneği de sunar .

  OKUMA  Bilgisayarımdan, Android'imden veya iPhone'umdan WhatsApp ile Ağır Dosyalar ve Videolar Nasıl Gönderilir