Adım Adım Hesap Oluşturma ve Linkedin'e Giriş Nasıl Yapılır?

Eylül 15, 2021

İş dünyasında ekonomik ve profesyonel olarak gelişmek için iyi bir maaşla iyi bir iş bulabilmek için elinizdeki tüm araçları kullanmalısınız. LinkedIn, belirli pozisyonlar için boş pozisyonları doldurmak isteyen profesyonelleri ve şirketleri birbirine bağlayan sosyal platformlardan biridir .

Adım Adım Linkedin'de Hesap Oluşturma ve Giriş Yapma

Bu yazımızda adım adım LinkedIn hesabı nasıl oluşturulur ve nasıl kolay ve hızlı bir şekilde giriş yapılır anlatacağız. Ayrıca, iş arayanlar için çekici olması ve daha iyi iş ağları oluşturabilmeniz için profilinizi daha fazla öne çıkarabilmeniz için size bazı ipuçları vereceğiz.

  Dizin

   LinkedIn'de nasıl hesap oluşturulur?

   LinkedIn'in iş seçebileceğiniz ve mevcut farklı teklifleri görebileceğiniz platform tipi bir sosyal ağ olduğu konusunda net olmalısınız . Her iyi profesyonel, iş deneyimlerini daha çekici bir şekilde göstermelerini sağladığı için LinkedIn profiline sahiptir.

   Dikkatli olun, iş bulmak için bir LinkedIn hesabınızın olması gerektiğini söylemiyoruz. Ancak bir hesaba sahip olmak size daha fazla kapı açabilir .

   Hala şüpheleriniz varsa , bu sosyal ağın kapsamını daha iyi anlamanız için LinkedIn'de nasıl iş arayacağınızı ve bulacağınızı bilmeniz en iyisidir . LinkedIn hesabınızı oluşturma adımları şunlardır:

   • Yapılacak ilk şey, LinkedIn'e web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla girmektir.
   • Ardından, ana ekranında ad, soyad, e-posta ve güvenli bir şifre gibi kişisel verilerimizi girmemiz gerekecek .

   • Kaydınızın önemli bir parçası olduğu için LinkedIn'in talep ettiği tüm bilgileri girmeniz zorunludur.
   • Verileri doldurduktan sonra "Şimdi katıl" ı tıklayacağız ve ardından Google Captcha'yı çözeceğiz.
   • Bir sonraki şey, LinkedIn'in yakınımızdaki şirketlerin ve kullanıcıların profilleri hakkında bir fikre sahip olması için ikamet ettiğimiz ülkeyi ve posta kodumuzu girmek. "İleri" ye tıklayacağız .
   • Devam ederken, LinkedIn bizden son pozisyonumuz ve bunu yaptığımız şirketin adı hakkında bilgi isteyecektir. Bu, önerilerde bulunmak ve önerilerde bulunmak için kullanılır. "Devam" ı tıklayacağız .
   • Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için, doğrulama mesajını açmak üzere girdiğiniz e-postaya gitmeniz yeterlidir. Bir bağlantı ve bir aktivasyon kodu alacağız.
   • Bu noktada iki seçeneğimiz olacak: aktivasyon kodunu kullanarak hesabınızı manuel olarak doğrulayın veya size gönderdikleri e-postada görünen "E-postanızı kabul edin ve onaylayın" yazan düğmeye tıklayın .
   • Ve hazır! LinkedIn hesabınızı oluşturmuş ve doğrulamış olacaksınız.
   OKUMA  Uber'de Mobil, Unutulmuş veya Kaybolan Bir Nesneyi Nasıl Kurtarır veya Bulunur

   Herhangi bir sorunuz varsa , en yaygın soruların tümünü bulabileceğiniz LinkedIn yardım merkezini de okuyabilirsiniz .

   LinkedIn'e nasıl giriş yapılır?

   Hesabımız oluşturulduktan sonra , profilimizi şirketler için çekici olacak şekilde kişiselleştirmeye, yapılandırmaya ve süslemeye başlayacağımız yerde hızlı ve kolay bir şekilde giriş yapabileceğiz . Bunu yapmanın iyi bir yolu , LinkedIn profilinize kurslar, sertifikalar ve diplomalar ekleyerek tüm deneyiminizi ve doğrulanmış bilginizi göstermektir. Giriş yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Tercih ettiğimiz tarayıcıda, LinkedIn'in ana sayfasına erişmemiz gerekecek. Tarayıcının arama motoruna "LinkedIn" yazarak bulabiliriz .
   • O zaman orada olmak, hesaba bağladığınız e-postayı ve kayıt defterine yerleştirdiğiniz şifreyi girmeniz yeterlidir.
   • "Giriş" e tıklayın ve hesabınızda olacaksınız.

   Mobil uygulamadan da giriş yapmak mümkündür, bu en hızlı yoldur . Çoğu kullanıcının platforma girme şekli bu olduğu için Google Play Store veya App Store'dan indirmenizi öneririz.

   • Uygulamayı indirdikten sonra, gireceğiz ve "Giriş yap" ı tıklayacağız .
   • Ardından ilgili alanlara hesabımızın e-posta ve şifresini yazacağız .
   • "Giriş" e tıklayacağız ve işte, LinkedIn hesabımıza girmiş olacağız.

   Profilinizin ve kapak fotoğrafınızın yanı sıra profilinizi güncel tutmak, beceri ve bilgimizi sergilemenin yanı sıra şirketlerin dikkatini çekmek için çok önemlidir .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin