Adım Adım Özgün ve Çekici Kelimede Normal Bir Özgeçmiş Nasıl Yapılır

Kasım 21, 2021

Word gibi programlar sayesinde kendi belgelerimizi ve her türlü işi yapma olanağına sahibiz. Bugün, çok çeşitli araçlara ve olanaklara sahip bir versiyonumuz var . Bu sayede şu anda Word'den normal bir Özgeçmiş hazırlayabiliriz .

Elbette bunun için özel programlar kullanıyorsunuz, sizin için bir tane yaptırmak için para ödüyorsunuz ya da bir web sayfasına gidip çevrimiçi olarak kendi Özgeçmişinizi tasarlamaya başlıyorsunuz . Ancak herkes bu olanaklara sahip olmadığı için, bugün özgeçmişlerinizi Word'den yapmak için ihtiyacınız olan adımları bileceksiniz.

Adım Adım Özgün ve Çekici Kelimede Normal Bir Özgeçmiş Nasıl Yapılır

Ancak başlamadan önce, LinkedIn'de iş ararken ve bulurken, bir .doc belgesinde iyi bir Müfredatınızın olması gerektiğini bilmelisiniz.

  Dizin

   Nasıl Özgeçmiş hazırlayabilirsiniz?

   Yazı başlığında da belirttiğimiz gibi Word ile yapılabilir. Ancak bu program, bu tür belgeleri tasarlamanıza izin verdiği gibi , çevrimiçi olarak kendi Özgeçmişinizi oluşturabileceğiniz sayfalar da vardır . Ancak biraz daha kolay bir şey isteyebileceğiniz için, sizi Word'de Müfredat yapmak için izlemeniz gereken adımları öğrenmeye davet ediyoruz.

   Word'de Özgeçmiş oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar

   1. Word programını çalıştırın

   Açıkçası, kullanacağınız programı çalıştırarak başlamalısınız. Sahip olduğunuz sürüme bağlı olarak, boş bir sayfa açılacak veya seçmeniz gereken bir dizi seçenek gösterilecektir. İkinci durumda, “ Özgeçmişler ve Kapak Mektupları ” yazan bir seçenek seçmeniz gerekecektir .

   2. En çok beğendiğiniz şablonu seçin

   Bu seçeneği seçtikten sonra, size önceden tasarlanmış bazı özgeçmiş şablonları sunulacaktır. Bunların hiçbirini beğenmeyebilirsiniz. Bu nedenle aynı programda, bu seçeneğin sahip olduğu kategoriler sayesinde belirli bir şablonu arayabileceğiniz bir arama seçeneği vardır.

   Aradığınız şablonu bulduktan sonra onu seçmelisiniz ve hemen ardından, kullanıcının en çok ilgisini çeken özelliklere sahip olacağınız bir iletişim kutusu gösterilecektir.

   OKUMA  En İyi Uygulamalarla Twitter'da Beni Takip Etmeyenleri veya Takip Etmeyenleri Nasıl Öğrenirim veya Öğrenirim

   Oluştur seçeneğini kullanarak onaylamanız yeterlidir. İyi bir şablon seçmeniz gerektiğini unutmamak son derece önemlidir . Bu, bir Müfredat kullanarak ücretsiz olarak iş tekliflerini nereye gönderebileceğinize bağlı olduğundan .

   3. Şablonun istediği tüm bilgileri girin.

   Seçtiğiniz şablona bağlı olarak, her alan için ilgili verileri girmeniz gerekecektir . Genel olarak, hemen hemen tüm şablonlar kişisel, iş ve akademik bilgilerinizi girmenizi gerektirir. Bilgilerin geri kalanı şablonun yapısına bağlı olarak değişecektir.

   4. Gerekli olduğunu düşündüğünüz değişiklikleri yapın

   Önceden tasarlanmış bir şablon seçmenin iyi yanı , üzerinde çalışabileceğiniz bir temel modelinizin olmasıdır. Yalnızca kişisel verilerinizi ve diğer türdeki bilgileri girmeniz gerekmez, ayrıca aşağıdakiler gibi başka tür değişiklikler de yapabilirsiniz:

   • Arka plan rengini seçin (varsa)
   • Ayırıcı çizgilerin kalınlığını değiştirin
   • Özel simgelerin boyutu
   • Fotoğrafın boyutunu ve düzenini değiştirin (şablonda varsa) veya bu olmazsa bir fotoğraf ekleyin.
   • Ebeveyne dayalı bir şablonla yeni bir sayfa ekleyin

   Olasılıklar çoktur, ancak bu nedenle, yaptığınız son Müfredat , LinkedIn veya başka herhangi bir dijital platformda bir iş aramanıza ve bulmanıza izin verir . Öte yandan, Word'den Özgeçmiş hazırlarken yapmanız gereken tek şey budur.

   Dikkate alınması gereken hususlar

   Word'de Müfredat hakkında bilmeniz gereken önemli bir nokta, aynı programda iyi bir tasarım bulamazsanız, çevrimiçi bir arama yapabilir ve önceden tasarlanmış binlerce şablonun sunulduğu sayfalara girebilirsiniz .

   En çok beğendiğinizi indirmeniz, ardından indirilen .doc belgesini çalıştırmanız ve o şablonun sahip olduğu bilgileri silmeye ve düzenlemeye başlamanız yeterlidir. Büyük çoğunluk için kolay ve pratik bir yoldur.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin