Skip to content

Adım Adım Tüm Cihazlarımda Google Hesabımdan Nasıl Tamamen Çıkış Yapılır

Eylül 5, 2022
google cihazından çıkış yap

Dev Google, arama motorunu kullanan tüm kullanıcılara çok çeşitli hizmetler ve ürünler sunmaktadır. Ancak, erişiminizin olması için bir Google hesabı oluşturmaları gerekir, ancak şu anda Gmail olmadan ve telefon numarası olmadan bunu yapmak mümkündür .

Gerçek şu ki, genellikle Google’a başka cihazlardan giriş yaparsınız ve onu kapatmazlar. Bu nedenle, bu makalede , tüm cihazlarınızda Google’dan tamamen çıkmak için adım adım adımları göstereceğiz .

google mobilden çıkış yap

Bu, Google gibi bir arama motorunun bize sunabileceği ve istediğimizi elde etmek için başka bir sayfaya gitmemize gerek kalmayacak avantajlardan biridir. Ve bize çok çeşitli seçenekler sunuyor, örneğin hızlı ve kolay bir web sayfası oluşturmak istiyorsak , sadece Google Sites’a girmemiz gerekiyor ve hepsi bu, çünkü elimizde her şey var.

Adım Adım Tüm Cihazlarımda Google Hesabımdan Nasıl Tamamen Çıkış Yapılır

Ve elbette, söz konusu Google hizmetine girmek için her zaman aynı kullanıcı adını ve şifreyi kullanacağız. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, giriş yaptığımızda onları kapatma endişesi duymuyoruz, bu nedenle başka bir kişi girip kullanabilir. O zaman tüm cihazlarda Google hesabımızdan çıkış yapmak için izlememiz gereken talimatların neler olduğunu görelim .

 

Google oturumunu tamamen kapatma adımları

Aşağıda belirteceğimiz adımların izlenmesi çok kolaydır, tıpkı Google Chrome’da uzantıları bulmanıza ve yüklemenize yardımcı olanlar gibi. Yani ilk adım olarak Google ana sayfasına gitmeli ve orada “Güvenlik” seçeneğini seçmelisiniz. Bu bölüme girdikten sonra “Cihazlarınız” seçeneğini seçeceksiniz.

Artık Google hesabınızda oturum açtığınız tüm cihazların bir listesi görüntülenecektir. Ayrıca hangilerinin hala açık olduğunu görebileceksiniz, bir sonraki adım bu sayfanın en altına gidip “Cihazları yönet” seçeneğini aramak. Tıklayarak seçmek, mevcut ve oturum açtığınız tüm cihazları gösterecektir.

Her slaydın yanında, ihtiyacımız olan seçeneği göstermek için seçmeniz gereken bir “Daha fazla ayrıntı” seçeneğini göreceksiniz ve bu “Çıkış”. Bu, seçilen cihazda Google oturumunun kapatılması için işaretlemeniz gereken bir kutudur . Bu yüzden kullandığınız cihazların her biri ile devam etmelisiniz.

OKUMA  DiDi'de Nasıl Ücretsiz Yolculuk Alınır veya Alınır - Hızlı ve Kolay

Android cihazlarda Google’dan çıkış yapın

Bir Android cihazınız varsa ve hesabınızı bu cep telefonundan kapatmak istiyorsanız , bunu yapmak da çok kolay ve aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli. İlk adım olarak Gmail’e girmeli ve ekranın sağ üst köşesindeki profil resmine gitmelisiniz. Farklı seçeneklere erişebilmeniz için üzerine tıklayın.

Bizim durumumuzda “Güvenlik” bölümünü arayacağız ve seçeceğiz, ardından “ Bu cihazdaki tüm hesapları yönet ” seçeneğini seçmelisiniz . Bir sonraki adım, çıkışta oturumun kapanmasını istediğiniz cihazı seçmektir. Bitirmek için “Çıkış” seçeneğine tıklamalısınız ve hepsi bu, cihazı zaten doğru şekilde yapılandırdınız.

google cihazından çıkış yap

Başka bir kişinin hesabınıza erişmesini ve böylece farklı Google hizmetlerini kullanmasını önlemek için minimum güvenlik seviyelerini korumanın ne kadar basit ve kolay olduğunun farkındasınız. Böylece bir Google hesabı oluşturup ardından cihazınıza giriş yaptığınızda, bitirdiğinizde kapanmasının ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz.

Bu şekilde , tüm cihazlarda Google hesabından nasıl tamamen çıkacağınızı öğrendiğiniz diğer güvenlik ipuçlarını size sunduk .