Ağdaki Epson, Canon, Hp, Ricoh Yazıcımın IP Adresini nasıl öğrenebilirim

Kasım 15, 2021

Her elektronik cihazın bir IP adresi olduğunu biliyor muydunuz ? Bir IP'den daha fazlası, o cihazı tanımlayan bir kod gibidir, onu dünyadaki diğer bilgisayarlardan benzersiz ve farklı kılar. Bu, IP adresinin veya daha iyi bilinen MAC'in her cihaz için benzersiz olduğu anlamına gelir.

Ağdaki Epson, Canon, Hp, Ricoh Yazıcımın IP Adresinin Ne Olduğunu Nasıl Öğrenirim

Ve teknoloji ve araçlar sayesinde, bugün sadece WI FI ağlarının, bilgisayarınızın veya mobil cihazlarınızın kendi IP adresinizi bulabileceğinizi değil, aynı zamanda bu verileri ne olursa olsun yazıcılarınızdan bilmek için de yapabilirsiniz. Bir Epson, Canon, HP veya piyasadaki başka bir markayı deneyin. Bu nedenle, bu bilgisayarların IP adresini öğrenmek için bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız .

  Dizin

   Bir yazıcının sahip olduğu IP adresi türü nedir?

   Bu soruyu cevaplamadan önce, bir yazıcının veya başka herhangi bir cihazın IP adresinin, bu cihazlar tarafından kabul edilen ve internete bağlanmasına veya bir LAN ağı üzerinden birbirine bağlanmasına izin verecek bir adres olduğunu söylemeliyiz. Genel olarak, Windows CMD hakkında bilgisi olanlar , bu program aracılığıyla Google'ın ve diğerlerinin IP adresini bilme veya bilme eğilimindedir .

   Ancak yazıcıların adresini bilmeden bir bağlantı oluşturmak imkansızdır ve bilgi alışverişinde bulunamazlar. Bu nedenle, yazıcıların seçebileceği iki tür IP olduğunu da bilmelisiniz. Bunlar:

   Özel IP adresleri

   Bunlar, aynı özel ağ içinde bağlı olan farklı bilgisayarlara kimlik vermek için kullanılır. Bu ağ, kendi evinizde veya herhangi bir şirkete ait olabilir . Bu özel ağlarda yalnızca yazıcıların değil, diğerlerinin yanı sıra bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler de bağlanabileceğini belirtmekte fayda var.

   Genel IP adresleri

   Öncekilerin aksine, bu IP adresleri internet gibi genel bir ağa ait cihazları tanımlamak için kullanılır. Biraz daha iyi anlamanız ve farkı anlamanız için tüm yönlendiriciler bu tür bir IP adresine sahiptir . Bu nedenle HP, Epson veya başka bir marka hemen hemen tüm yazıcıların özel IP adresleri vardır. Aksi takdirde, bir sorun "olarak üretilebilir açılamıyor için sunucunun IP adresini bulmak "

   Yazıcılarınızın ve diğer aygıtlarınızın IP adresini bulmak için izlemeniz gereken adımlar

   Windows 7'den 8'e

    Bunu Google Chrome'daki DNS hatalarını düzeltme veya düzeltme işlemiyle karşılaştırırsak , bu son derece basittir.

    OKUMA  Uyku Vakti veya Mola Vermek için YouTube Hatırlatıcı Nasıl Etkinleştirilir veya Eklenir

    Bir MAC'den

    Yazıcılarınızın , HP, Epson, Canon ve diğerlerinin IP adresini herhangi bir Mac'ten bilmek de mümkündür . Bunu yapmak için, aşağıda açıklayacağımız aşağıdaki prosedürü izlemelisiniz:

     Bu işlemin hemen hemen her bilgisayar işletim sisteminden yapılabileceğini unutmayın . Ama elbette, bunu öğrenmenin tek yolu bunlar değil, çünkü makalede bahsettiklerimizden biraz daha basit yöntemler var.

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Go up

     En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin