Amazon vs Ebay Hangisini Satın Almak Daha İyi? farklılıklar

Kasım 19, 2021

Yana e-ticaret başladı kurulduğu günden beri pratik olarak piyasayı açmıştır iki devi vardır. Bunlar Amazon ve Ebay, her şeyi satın alabileceğiniz iki yer. Okumaya devam edin ve farklılıklarını keşfedin.

Amazon vs Ebay Hangisini Satın Almak Daha İyi? farklılıklar

  Dizin

   Amazon nedir?

   Dünyanın en büyük e-ticaret mağazasıdır. 1994 yılında Jeff Bezos'un garajında ​​bir kitapçı açma kararı almasıyla başladı .

   Zamanla iş büyüdü ve artık sadece kitap değil, hemen hemen her ürün sattı. Bugün sadece bir mağaza değil, aynı zamanda bulut bilişim hizmetleri de sunuyor ve çok sayıda şirketi var.

   Ebay nedir?

   Muhtemelen Amazon'dan daha az göze çarpan bir başarı öyküsü vardır, ancak 1995 yılında faaliyete geçen bir e-ticaret mağazasıdır. Ana işlemi açık artırmadır ve bu kadar başarılı olmasının nedeni budur.

   Müzayedelere ek olarak, kullanıcılar arasında öğelerin satın alınması ve satılması için bir araç olarak da çalışır. Başlangıçta Ebay , ilk çevrimiçi ödeme platformlarından biri olan Paypal'a sahipti .

   Amazon VS Ebay Alışveriş için hangisi daha iyi?

   Cevap basit, ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza bağlı olacaktır . İki platformdan herhangi birinde satın almadan önce, ürünün türünü, ödeme yöntemini ve hatta satın aldığınız ülkeyi dikkate almalısınız.

   Bir satın alma yapmadan önce bile, karar vermeden önce iki web sitesindeki ürünleri karşılaştırabilirsiniz . Ödemeyi seçtiğiniz ödeme yönteminin bile satın alma işlemini etkilediğini unutmayın.

   Mağaza erişimi küresel

   Bu noktada Ebay, Amazon'un şu anda faaliyet gösterdiği ülkelerin iki katında faaliyet gösterdiği için Amazon'a göre bir avantaja sahip . Bununla birlikte, dünya çapında birçok şirketin Amazon ile anlaşmaları vardır, böylece ürün neredeyse dünyanın her yerine ulaşır.

   Ebay ürünleri dünyanın her yerinde bulunur, böylece ürün evinize daha kolay ulaşabilir. Sadece siparişinizin nereye ulaşmasını istediğinizi belirtmeniz yeterli.

   OKUMA  Excel'deki Pivot Tablolar nedir ve ne işe yarar? - Tam Eğitim

   Mevcut ürün türleri

   Amazon, platformunda sahip olduğu mevcut ürün miktarında önde. Ayrıca Alexa adlı kendi AI asistanı ile Amazon Prime Video , Amazon's Kindle veya Echo gibi markanın optimal kalitede orijinal ürünlerini yarattı .

   Ebay daha çok daha spesifik ürünler bulabileceğiniz bir mağaza gibi çalışır. Ebay'deki dezavantaj, Amazon'un sahip olduğu ürünlerin kalitesi üzerinde aynı kontrole sahip olmamasıdır, bu nedenle bir nesnenin kopyasını satın alırken dikkatli olmalısınız .

   Ödeme metodları

   Her iki platformda da bir ürün için kredi kartı gibi geleneksel ödeme yöntemleriyle ödeme yapabilirsiniz. Ancak, Ebay yapabilirsiniz yapmak Paypal üzerinden ödeme birçok kullanıcı için bir avantaj olabilir.

   Amazon'un Gift Card uygulamasıyla ilgili ilginç bir teklifi var . Hediye kartları bir arkadaşınıza ve aile üyesine hediye edilebilir ve platform içinde ürün satın almak için kredi alırsınız. Büyük bir başarı elde ettiler ve büyük kabul gördüler, Latin Amerika'da özeldir.

   Promosyonlar

   Kısacası, Amazon platformu promosyonların kraliçesidir. Ürün ve hizmetleri o kadar çekici bir şekilde sunar ki, sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz bir ihtiyacı doğurur.

   Ayrıca , kullanıcıların binlerce promosyona ve indirime hiçbir nakliye ücreti ödemeden erişmelerini sağlayan Amazon Prime üyeliğini de sunar . Ebay'e gelince, müzayedelerde gülünç fiyatlarla ürün bulma imkanına ek olarak cazip promosyonlar sunuyor.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin