Android Cep Telefonumda ve iPhone'umda DNS Sunucularını Nasıl Değiştirir veya Yapılandırırım

Ekim 13, 2021

Bağlantımızı daha verimli hale getirebilecek yeni güncellemeler ve internete bağlanma yolları var. Ama ne yazık ki onları tanımıyoruz ve aynı şey Yönlendiricimiz ve onu oluşturan ağ geçidi, IP ve DNS gibi farklı parçalar için de geçerli . Ancak aşağıdaki makalede, Android veya iPhone cep telefonumda DNS sunucularını nasıl değiştirebileceğinizi veya yapılandırabileceğinizi göstereceğiz .

Android Cep Telefonumda ve iPhone'umda DNS Sunucularını Nasıl Değiştirir veya Yapılandırırım

Cep telefonları bir kişisel bilgisayara çok benzer, ancak daha küçük bir ölçektedir ve bu nedenle benzer konfigürasyonlara izin verir. Mac, Windows veya Linux ortamına sahip PC'lerde DNS'yi değiştirmek mümkündür. Ve aynı prosedürü Android işletim sistemi veya iPhone olsun, bir mobil cihazdan gerçekleştireceğiz .

VPN kullanmadan belirli web sayfalarına erişmek için daha hızlı bir bağlantıya erişmemiz veya belirli bir ülkenin getirdiği kısıtlamaları aşmamız gerekiyor . Ve bu durumlar için cep telefonumuzdaki DNS sunucularını yapılandırmamız veya değiştirmemiz gerekiyor . Bu konu ilginizi çekiyorsa, bizimle devam etmenizi ve nasıl yapılacağını keşfetmenizi öneririz.

  Dizin

   Android'de DNS değiştirme adımları

   Aşağıda göreceğimiz gibi, DNS sunucularını değiştirmek çok basit ve fazla zaman almayacak. Ancak, sahip olduğunuz en iyi alternatiflerin neler olduğunu bilmek için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Ve bunlardan sadece birkaçını sayabiliriz.

   Bunlar IBM'dir

   Dörtlü9 - 9.9.9.9

   Bulut Parlaması - 1.1.1.1 Y 1.0.0.1

   Adam - 216.146.35.35 216.146.36.36

   DNS – 77.88.8.8 Y 77.88.8.1

   Elbette çok daha fazlası var, ancak bunlar en çok kullanılanlardan bazıları ve başlamak için Android ayarlarına girmeliyiz. Ve penceresine girerken "WiFi" seçeneğini aramalı ve seçmeliyiz "Ağ ve İnternet" bölümüne gitmeliyiz . Bu sefer, mevcut WiFi ağlarının bir listesinin görüntüleneceği pencerenize götürüleceğiz.

   Bir sonraki adım, DNS değişikliğini yapmak istediğimiz WiFi ağına basılı tutmaktır . Ardından "Ağı değiştir" seçeneğine tıklayacağız ve ardından "IP Ayarı" seçeneğinde "Gelişmiş seçenekler" i seçeceğiz, "Statik" seçeneğini seçmeliyiz. Şimdi birincil DNS'yi ve ardından ikincil DNS'yi girmelisiniz, işlemi tamamlamak için "Kaydet" e tıklayın

   OKUMA  Android'de 'Video Oynatamıyor' Hatası Nasıl Onarılır

   İPhone'da DNS değiştirme adımları

   DNS sunucusunu değiştirmek veya yapılandırmak iPhone cihazlarda çok basittir ve bunun için aşağıdakileri yapmanız gerekir. Ancak öncelikle, tercihinizden birini kullanabilseniz de, önceki listeye koyduğumuz DNS'yi kullanabileceğinizi bilmeniz önemlidir. Ve Android cihazlarda yaptığımız gibi hemen hemen aynı şekilde ilerleyeceğiz.

   İlk adım, telefonun "Ayarlar" a gitmek, ardından "WiFi" seçeneğini seçip "i" simgesine tıklamalıyız. Bu, kullandığımız bağlantının sağ tarafında gösterilir. Bir sonraki adım "DNS Konfigürasyonu" seçeneğine tıklamaktır, burada "Otomatik" ten Manuel seçeneğe geçmeliyiz ".

   Şimdi bu adımda "Sunucu ekle" seçeneğini seçmeliyiz, birincil DNS'yi girmemiz gerekiyor. Sonra tekrar "Sunucu ekle" seçeneğine tıklayıp ikincil DNS'yi gireceğiz, son adım olarak "Kaydet" seçeneğine tıklamamız yeterli. Bu basit ve basit şekilde iPhone'umuzun DNS sunucusunu değiştirdik.

   Görüldüğü gibi teknik servise ihtiyaç duymadan kendi başınıza mükemmel bir şekilde yapabileceğiniz konfigürasyonlardır. Ve cep telefonunuzun IP ve Mac adresinin ne olduğunu bilmek kadar kolay . Ve bu şekilde , Android cep telefonunuzdaki veya iPhone'unuzdaki DNS sunucularını nasıl değiştireceğinizi veya yapılandıracağınızı zaten biliyorsunuz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin