Android Cep Telefonumdan ve iPhone'dan WiFi ile Mobil Verileri veya İnterneti Nasıl Paylaşırım

Kasım 18, 2021

Zayıf bir Wi-Fi ağına veya zayıf kapsama alanına sahip olmak çok stresli olduğundan, araştırma veya dijital danışma içeren her türlü görevi yerine getirmek için istikrarlı bir internet bağlantısına sahip olmak son derece önemlidir . Bu nedenle cep telefonumuza veya PC'mize aldığımız internet sinyalimizin kalite seviyesini artırmak için çeşitli yöntemleri bilmek çok faydalıdır.

Android Cep Telefonumdan ve iPhone'dan WiFi ile Mobil Verileri veya İnterneti Nasıl Paylaşırım

Ancak, kimin başına gelmedi, çok önemli bir iş yapıyorsunuz ve aniden elektrikler gidiyor veya şirketinizin ağı saatlerce kapanıyor ve zaten ilerlemiş olduğunuz tüm bilgileri kaybedebilirsiniz çünkü nasıl olduğunu bilmiyorsunuz. Word belgenizi veya başka bir tür kurtarmak için .

Bu ve kötü bir internet bağlantısından kaynaklanabileceğini düşündüğümüz diğer birçok durum için, bugün size ister Android ister iPhone olsun cep telefonunuzdan mobil verileri bilgisayarınıza nasıl paylaşacağınızı göstermeye karar verdik .

  Dizin

   Mobil veri nedir?

   Daha önce, yerel telekomünikasyon şebekesi tarafından zaten belirlenmiş bir fiyatla belirli miktarda telefon görüşmesi, SMS tipi mesajlar ve sınırlı internet gezintisi içeren "Bakiye " olarak bilinen işlem yapılıyordu ve bu para miktarını girebiliyordunuz. Mevcut bakiyenize danışarak veya doğrudan kullanacağınız süre kadar tüketmek istersiniz.

   Ancak günümüzde internetin patlaması ve arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurabileceğiniz en popüler sosyal ağların tümü ile; telefon şirketleri, temel hizmetleri (çağrılar ve SMS mesajları) ve aynı zamanda sınırsız veya sınırlı internet tarama hizmetlerini içeren ön ödemeli paketler oluşturmaya zorlanmıştır .

   Bir mobil veri paketi, cep telefonunuzun internet bağlantısı gerektiren herhangi bir uygulamasında tüketilmek üzere tasarlanmıştır ve doğrudan anlaşmalı telefon şirketinizle edinildiği iyi bilinmektedir, bu da size hem zaman aralığını, hem de zaman aralığını, almak istediğiniz Mb ve ödenecek bedel gibi değişikliklere açıktır.

   Mobil veri paketimi bilgisayarım veya diğer cihazlarla nasıl paylaşırım?

   Movistar, Telcel, AT&T, Virgin Mobile, Unefon ve diğer herhangi bir popüler telefon şirketi, 10 dolara kadar şarj etmenize ve birkaç gün boyunca sınırsız internet erişimine izin veren paketlere sahiptir ve bu ağ, çok bağımsız bir şey gibi görünse de cep telefonunuzun bilgisayarınızla aşağıdaki şekilde paylaşılabilir:

   OKUMA  Photoshop'ta PDF Dosyası Nasıl Kaydedilir ve Tüm Katmanlar Nasıl Korunur

   Öncelikle bilgisayarınızdan yapmak istediğiniz herhangi bir görevi yerine getirebilmek için gerçekten işlevsel bir data paketine sahip olmanız veya bu olmazsa ön ödemeli sisteminizin kurmuş olduğu Mb sayısını arttırmanız gerekir.

   Ardından cep telefonunuzdan "Ayarlar" bölümüne girin ve "İnternet ve ağlar" seçeneğini seçin , burada hangi Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzu, mobil ağınızın şirketini ve bazı durumlarda " Uçak modu " bölümü vardır

   Tam burada, " İnternet ve WI-FI bölgesini paylaş " seçeneğini seçmelisiniz, diğer bazı cihazlarda "Sıcak noktalar ve taşınabilir cihazlar" olarak bulunduğuna dikkat edilmelidir. Ve daha sonra görünen sekmede, mobil internet erişim noktanız için yapılandırabileceğiniz tüm bilgileri bulacaksınız.

   Bunların arasında öne çıkan gizlilik ayarları, ister şifre belirlemek ister istemeseniz de sistem tarafından önceden belirlenmiş olanı görebilecek ve hatta beğeninize göre düzenleyebileceksiniz; Mobil veri paketinizi bir Bluetooth bağlantısı veya hatta USB kablosu aracılığıyla paylaşmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, yapacağınız bağlantı türünün özelleştirmeleri .

   Açıkçası dahil, istediğiniz hareketleri yapın erişim noktası aktivasyonu , Bluetooth ağ üzerinden bağlantı kurmak varsa bilgisayarınızın erişimden, mevcut Wi-Fi ağlarını, USB kablosunu bağlamayın veya ve sizin gibi bağlantı kurmak ev ağınızla, daha önce düzenlemiş olduğunuz veya aynı bölümde danışabileceğiniz cihaz tarafından önceden belirlenmiş şifreyi girerek.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin