Android cep telefonumun jiroskopu olup olmadığını ve nasıl etkinleştirileceğini nasıl öğrenebilirim veya kontrol edebilirim

Ağustos 11, 2021

Günümüzün mobil cihazları, belirli bir zamanda konumlarını tespit etmelerini sağlayan elektronik bileşenlere sahiptir . Ve bu tür sensör, dönme hızını belirleyebilen bir jiroskop olarak bilinir.

Android cep telefonumun jiroskopu olup olmadığını ve nasıl etkinleştirileceğini nasıl öğrenebilirim veya kontrol edebilirim

Bu, tüm akıllı telefon kullanıcılarının bilmediği bir gerçektir. Ve bu nedenle, bu makalede , Android cep telefonunuzun bir jiroskopu olup olmadığını ve nasıl etkinleştirildiğini nasıl öğreneceğinizi veya kontrol edeceğinizi çok basit bir şekilde açıklayacağız .

Akıllı cihazlar veya dünya çapında bilinen adıyla Smartphone, sistemlerinde yer alan bu sensörler sayesinde sizin hayal bile edemeyeceğiniz farklı işlevleri yerine getirebilmektedir. Örneğin, nesneleri tartmak için dijital bir terazi olarak kullanmak bunlardan bazılarıdır .

Ve yeni teknolojiler, cep telefonlarımızın Samsung J7 Prime'a takılan VR gözlükleri gibi özel enstrümanları kullanmasına izin veriyor . Sanal gerçekliğin keyfini çıkarmak için kullanılabilir . Bu, örneğin jiroskopun akıllı telefona entegre olmasının nedenlerinden biridir. Veya cihaz ile kullanıcı arasında etkileşime izin veren başka bir uygulama için.

Ancak ne yazık ki birçok cep telefonunda bu tür sensörler var ve var, ancak doğru şekilde nasıl kalibre edeceklerini bilmiyorlar, bu nedenle mükemmel bir aracı kaçırıyorlar. Hepsinde olmasa da, cep telefonunuzun bir jiroskopu olabilir. Ardından, sahip olup olmadığınızı ve Android telefonunuzda nasıl etkinleştirebileceğinizi kontrol edebilmeniz için izlenecek adımları belirteceğiz .

  Dizin

   Android cep telefonunuzda jiroskopu etkinleştirme adımları

   Mobil cihazınızda bir jiroskop varsa, cep telefonunuzu kullanırken benzersiz bir deneyim yaşayabilmeniz için , tıpkı Samsung Galaxy'de olduğu gibi bu işlevi kalibre etmeniz yararlı ve gereklidir . Dolayısıyla, bu talimatları izler ve işlevi bulursanız, kalibre etmeye devam edebilirsiniz .

   Bunu yapmak için telefonun "Ayarlar" kısmına girmeniz ve bu şekilde size tüm seçeneklerini gösterecek penceresine girmeniz yeterlidir. Bir sonraki adım, "Cihazlarım" seçeneğini bulup tıklamaktır, şimdi penceresine yönlendirileceksiniz ve "Hareketler" veya "Hareketler ve hareketler" seçeneğini aramalısınız.

   OKUMA  AutoCAD'de Eklenen Bir Resmin Çerçevesini veya Kenarlığını Gizleme, Kaldırma ve Silme

   Bu, kullandığınız akıllı cihaza bağlı olacaktır, ancak seçmeniz gereken seçenek, az önce belirttiğimiz seçenekle benzer olacaktır, bir kez aldığınızda üzerine tıklayın.

   Bu şekilde farklı seçenekleri görebileceğiniz penceresine gireceksiniz ve bunların arasında "Jiroskop kalibrasyonu" seçeneğini bulacaksınız . Elbette bu ilginç fonksiyonun mobil cihazınızda aktif olduğunu gösterir. Bu fonksiyonun her zaman aktif olduğunu ve sadece kalibrasyonu için bazı ayarlamaların yapılması gerektiğini bilmeniz önemlidir.

   Bu seçeneği bu bölümde bulamıyorsanız, başka bir bölümde olabilir ve bu durumda "Gelişmiş ayarlar" a bakmalısınız . Bu seçeneği almazsanız, büyük olasılıkla terminalinizde bu işlev yoktur.

   Android cihazınızın jiroskopu nasıl kalibre edilir

   Bu ayarı yapabilmeniz için öncelikle cep telefonunu bir masa veya herhangi bir düz ve düz zemin üzerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Şimdi ekranın ortasında olması gereken kırmızı noktayı gözlemlemelisiniz. Değilse, bu işlemi yaparken "Jiroskop kalibrasyonu" seçeneğine tıklamanız, birkaç saniye beklemeniz yeterlidir .

   Şimdi ekranda, yeni ayarın uygulanabilmesi için mobil cihazı yeniden başlatmanız gerektiğini belirten bir mesaj görüntülenecektir. Ve bu basit yolla akıllı telefonunuzu doğru bir şekilde kalibre ettiniz .

   Bu basit yolla, çok ilginç ve eğitici olan bu öğreticiyi tamamladık. Cep telefonunuzun bir jiroskopu olup olmadığını ve onu nasıl etkinleştirip kalibre edebileceğinizi öğrenebildiğiniz ve öğrenebildiğiniz . Samsung yakınlık sensörünü kalibre etmek kadar etkinleştirilmesi kolay bir seçenek .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin