Skip to content

Android Mobile’ımın veya iPhone’umun Uygulamalar Olmadan Köklenip Köklenmediğini Nasıl Anlarım?

Ağustos 29, 2022

Android cihazlar bize birçok olanak sunuyor, çok sayıda uygulamaya ek olarak, çok özelleştirilebilirler ve eğer onları köklendirirsek, onu özel ihtiyaçlarımıza uyarlamak için daha da fazla olasılık açar.

Bu işletim sistemine sahip çoğu telefon ve tablet, Huawei , Samsung , Moto G veya başka bir model olsun, rootlanabilir.

Telefonları rootlamak için yaygın olarak kullanılan bir program King Root’tur, çünkü hızlı ve kullanımı kolaydır, ancak sorun yaşamak istemiyorsanız doğru şekilde kullanmanız gerekir .

Android Mobile’ımın veya iPhone’umun Uygulamalar Olmadan Köklenip Köklenmediğini Nasıl Anlarım?

İPhone’lar söz konusu olduğunda, iOS işletim sistemini kullanırlar, rootlanamazlar, ancak Jailbreak kullanılarak kilidi açılabilirler , bu, Apple Store’da olmayan ve başka türlü yüklenemeyen uygulamaları yüklememize olanak tanır.

  Android cihazı rootlamanın avantajları

  Android’inizi köklendirmek size birçok avantaj sağlayacaktır; bunlardan biri , işletim sisteminin daha güncel bir sürümünü yükleme olasılığıdır , çünkü şirketlerin her zaman eski terminaller için güncelleme yayınlamayı bıraktığı bir zaman gelir. Cihazı rootlayarak, doğru şekilde yapılan ROM’ları kurabiliriz, eski bir telefona yeni bir hayat verebiliriz.

  Ayrıca telefonunuzun potansiyelinden tam olarak yararlanabilirsiniz , ya RAM belleği artırarak , kullanmadığımız sistem uygulamalarını silebiliriz, bize pilimizin performansını ve kullanım ömrünü artıran uygulamalar yükleme imkanı verir ve birçok diğer şeyler.

  Cihazınızı rootlamak, root olmayan bir cihazın size asla izin vermeyeceği şekillerde özelleştirmenize olanak tanır , sadece Launcher’ı değiştirmenin ötesine geçen olanaklarla, ayrıca fabrika tarafından kilitlenen seçeneklere erişmenize izin verir, uygulamaları yükleyebilirsiniz. nedense cihazınıza yükleyemiyorsunuz, kısacası olanaklar sonsuz.

  Android telefon

  Tabii ki root atarken çok dikkatli olmalısınız , bir program kullanılarak root yapılabilecek cihazlar var ama işlemin çok daha karmaşık olduğu ve doğru yapmamanın birçok soruna yol açabileceği başkaları da var, yapılamayan uygulamalar da var. root ile kullanılır Telefonunuz hala garanti kapsamındaysa, hemen kaybedersiniz ve hatta telefonunuzu tamamen kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

  OKUMA  Oynarken Cep Telefonum Neden Çok Isınır ve Nasıl Onarılır?

  Kullanılmış bir telefon satın aldıysanız ve root’lu olup olmadığından emin değilseniz veya diğer yandan root’ladıysanız ve işlemin işe yarayıp yaramadığından emin değilseniz, burada cihazınızın rootlu olup olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır .

  Android’imin köklü olup olmadığını ve iPhone’umun Jailbreak’li olup olmadığını öğrenme yöntemleri

  Android söz konusu olduğunda, en kolay yollardan biri Root Checker uygulamasını yüklemektir, bu uygulama uzman Android kullanıcıları tarafından iyi bilinir ve kullanılır ve bir telefonun veya tabletin rootlanmış olup olmadığını bilmek için çok fazla değildir.

  Yapmanız gereken uygulamayı arayıp telefonunuza kurmaktır, zaten uygulamanın içinde bir buton bulacaksınız, bastığınızda telefonunuzun rootlu olup olmadığını hemen size söyleyecektir . Daha sonra sizden süper kullanıcı izinleri isteyecek ve kabul ettiğinizde size detaylı bilgi verecektir.

  Bir uygulama yüklemeden yapmak istiyorsanız , genellikle bir cihaz rootlandığında otomatik olarak yüklenen SuperSU uygulamasını aramanız yeterlidir , eğer açarsanız ve erişiminiz varsa, root kullanıcısısınız. Kök kullanıcı olmasanız bile, bu uygulama size terminalinizi köklendirmeniz için önerilerde bulunabilir.

  kilidi açılmış iphone

  iPhone’lar söz konusu olduğunda, telefonunuzda Jailbreak’in kurulu olup olmadığını bilmek istiyorsanız, bu çok basittir, sadece Cydia uygulamasını aramanız yeterlidir .

  Bunu yapmanın kolay bir yolu, iPhone’unuzun arama kutusunu getirecek olan ana sayfa düğmesine iki kez hızlıca basmaktır, oraya Cydia yazacaksınız ve uygulama görünürse , telefonunuzun jailbreak’li olduğu anlamına gelir.