Android ve iOS'ta Birden Çok Durak veya Hedefle Google Haritalar'da Rota Oluşturma

Mart 29, 2021

Zamandan, enerjiden tasarruf etmek ve turun tadını çıkarmak için bu yazıda , Google Haritalar'da Android ve iOS'ta birkaç durak veya varış noktasıyla nasıl rota oluşturulacağını açıklayacağız .

Arabayla, yürüyerek veya toplu taşıma ile, bu arama aracı size hedefinize mümkün olan en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak farklı rotalar gösterecektir.

Android ve iOS'ta Birden Çok Durak veya Hedefle Google Haritalar'da Rota Oluşturma

Google Haritalar'ın en büyük avantajlarından biri, cihazımızdan trafik koşullarını gerçek zamanlı olarak görebilmemiz ve böylece en uygun rotayı seçebilmemizdir.

Bu arama aracı, bir şehri turizm yapmak için ilk kez ziyaret edenler için harika, çünkü ilgi çekici yerleri kolayca buluyorlar, bu programla ilgili yararlı olan şey , Google Haritalar'da çizgiler, şekiller veya rotalar çizebilmenizdir. , bu turunuzu yapmayı kolaylaştıracaktır.

Ayrıca, Google Maps kullanarak bir bölgenin alanını hesaplamanıza veya ölçmenize, ilgi çekici yerleri bulmanıza ve hatta bir yerin görünümünü sokak düzeyinde görmenize ve böylece kendi kişiselleştirilmiş rotanızı oluşturmanıza olanak tanır .

Konuya girmek için , bu GPS navigasyon uygulamasının temellerini öğrenerek başlayalım , Google Haritalar'da kendi rotanızı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Dizin

  Google Haritalar'da bir rota oluşturun

  Web tarayıcınızdan Google Haritalar'a girerek bir rota planlayıp oluşturabileceğiniz doğru olsa da , ideal olarak uygulamayı indirmelisiniz.

  Böylece, her iki platformda da Google Play Store'dan (Android için) veya iOS için App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz .

  Girdikten sonra arama çubuğunu, harita üzerindeki konumumuzu , keşif sekmesini ve sol tarafta üç çubuklu simgenin altında ek bir menü göreceğiz .

  Rotamızın hedefini arama çubuğuna yazarak başlayacağız, bu konum harita üzerinde otomatik olarak kırmızı bir işaretle işaretlenecek.

  Bizi planlanan hedefe götürecek rotanın bir önizlemesini görmek için ekranın altında "Oraya nasıl gidilir " seçeneğine tıklayın .

  OKUMA  DiDi Sürücülerinize ayın hangi günü ödeme yapıyorsunuz?

  Aynı şekilde, arama simgelerinin altında, diğer şeylerin yanı sıra, araba ile, yürüyerek, bisikletle veya toplu taşıma ile hareket edeceğimiz modu değiştirebiliriz.

  Şimdi önizlemede önerilen rota mavi renkte gösteriliyor ve alternatif rotalar gri renkte - daha fazla zaman alıyor - tercihlerimize göre bunlardan herhangi birini seçebiliyoruz.

  Son olarak, rotamızı oluşturmak ve hedef setine yolculuğumuzu başlatmak için "Başlat" düğmesine tıklayabiliriz .

  Google Haritalar'da birden çok durak veya hedef oluşturun

  Öncelikle rotamızın son varış noktasını girip, yapacağımız rotanın ön izlemesini görüntülemek için alt sekmede bulunan "Oraya nasıl gidilir" düğmesini seçerek başlıyoruz.

  Ardından, ekranın sağ üst kısmında, alternatif menüyü genişletmek için üç yatay çubuklu simgeye basın ve "Durak ekle" seçeneğine basın .

  Şimdi, önceki ekrana dönüyoruz ve üst çubukta yeni bir durak veya hedefin konumunu ekleyebileceğimiz üçüncü bir arama kutusu görselleştiriyoruz .

  Rotamıza üçüncü nokta eklendiğinde, bu durağı rotamızın başlangıç ​​ve varış noktası arasına yerleştirmek için, bırakmadan üç çubuklu simgeye basıyoruz.

  Gerçeği sayesinde Google Maps onun kullanıcılara yönlendirmek için yeni durak ekleyerek ihtimalini teklif ettiğini, pek çok avantajı eklendi.

  Rotamıza durak veya varış noktası eklemek, bize bir yolculukta ortaya çıkabilecek öngörülemeyen olayları planlama ve hatta tahmin etme imkanı sunan bir seçenektir.

  Turist isek, bazı ilgi çekici yerlerin neye benzediğini görselleştirmenin yanı sıra, otel odamızın rahatlığından her gün güzergahımızı planlayabiliriz .

  Uzun bir yolculuğa çıkacaksak, geceleri uyumak için duraklamaları veya arabamız için nihai ancak gerekli olan gaz ücretlerini planlayabiliriz.

  İşimize varmadan önce biraz faaliyet yapmamız gerekirse, daha az trafiğe sahip bölgeleri seçerek rotamızı oluşturabilir ve böylece zamanında varabiliriz.

  Android ve iOS cihazlarının büyük çoğunluğu için ücretsiz olarak sunulan bu Uygulamanın kullanımı ve iyi yönetimi ile kolaylaştırılan sonsuz günlük yaşam durumu vardır . Android'den İnternet bağlantısı olmadan Google Haritalar Çevrimdışı'nın nasıl kullanılacağını öğrenmek ilginizi çekebilir

  OKUMA  Engellenen veya Korunan Web Sitelerinden veya Sayfalardan Metin Nasıl Kopyalanır

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin