Skip to content

Android ve iOS’ta WhatsApp Aramaları ve Görüntülü Görüşmeler Nasıl Engellenir?

Şubat 17, 2021

Günümüzde, insanların tüm işlevlerini bilmelerine rağmen WhatsApp aramaları ve video görüşmelerinden başkalarını rahatsız etmesi çok yaygın hale geldi; görüşmenin bağlantısını kesmek ve hatta cep telefonunu sessize almak mümkün olsa da; Günde veya haftada birçok kez yapmak çok utanç verici, ancak uygulama size bu sinir bozucu kişileri engelleme fırsatı sunuyor; Android ve iOS’ta WhatsApp aramaları ve video görüşmeleri nasıl engellenir ? Bu olasılığı bilmek ortaya çıkan sorudur.

Android ve iOS’ta WhatsApp Aramalarını ve Video Görüşmelerini Engelleme

Ardından, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp’ta kişileri engellemenin yolu adım adım açıklanmaktadır ; ve farklı rahatsızlık durumları sonucunda bu önemli eylemi gerçekleştirmesi gerekenlerle paylaşmayı unutmayın.

WhatsApp aramalarını ve video görüşmelerini engelleyin

WhatsApp, günümüzde oldukça günlük hale gelen bir mesajlaşma uygulamasıdır ; internet aracılığıyla dünyanın her yerinden iletişim kurabildiğiniz için; metin mesajları (video ve resimler dahil), aramalar ve video görüşmeleri yoluyla.

Piyasaya sunulduğundan bu yana yalnızca iOS’ta (2009) kullanılmasına rağmen, Android’e (2010) ne zaman indirilebileceği daha iyi biliniyordu. Arama ve görüntülü görüşme yapma seçeneği , Facebook’un nihayet WhatsApp’ı satın aldığı 2014 yılında ortaya çıktı ; tüm dünyada devrim yaratan iletişim.

Bu değerli uygulama birçok arama ve video görüşmesi için kullanışlıdır; Kullanılması mümkün olabileceğinden, yalnızca internet bağlantısına sahip olmak; Ancak diğerleri için bu görüntülü aramaları almak istemediğinde rahatsızlık yarattı, çünkü WhatsApp’taki görüntülü görüşmelerin gerçekten güvenli olup olmadığını bilmeyerek şüphelere neden oluyor .

Android cep telefonları için aramalar ve video görüşmeleri nasıl engellenir?

Bu tür bir sistemle bu işlemi iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz, çok kolay, ancak kameranızı video görüşmesinde WhatsApp’ta da etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz ; ilki şu şekilde yapılmalıdır:

 • Öncelikle WhatsApp uygulamasına girmelisiniz .
 • O zaman ana menüyü aramalısın. Ne olduğunu bilmiyorsanız, sol üstte üç beyaz noktaya bakın.
 • Bulduğunuzda, ona basın ve ayarlar seçeneğini arayın.
 • Ardından, bir sonraki seçenek olan gizlilik seçeneğine basın.
 • Bu menüye girdiğinizde, listenin sonunda engellenen kişiler seçeneğini bulacaksınız.
 • Orada, kişi ekle simgesine basın.
 • Kişi listeniz görünecektir. Engellemek istediğinizi seçin.
OKUMA  Amazon Prime Video'yu Aynı Anda Kaç Cihazda Kullanabilirim?

İkinci yol şudur:

 • Engellemek istediğiniz kişinin sohbetini açın.
 • Üç beyaz noktaya basın.
 • Ardından artı seçeneği.
 • Ve sonunda engelleyin .

İOS cep telefonları için aramalar ve video görüşmeleri nasıl engellenir?

Dolayısıyla, Android’deki çok basit adımlarla, bunu bir iPhone’da da kolayca gerçekleştirebilirsiniz; aşağıdaki şekilde başarın:

 • İPad veya iPhone’unuzda WhatsApp uygulamasını açın.
 • İspanyolca’da sohbet anlamına gelen sohbet seçeneğine basın. Uygulamanın sol alt seviyesinde olan (iki beyaz konuşma balonuyla temsil edilir).
 • Engellemek istediğiniz kişiyi bulun .
 • Kişinin adına dokunun.
 • Kişi profilinin sonuna yakın, KİŞİYİ ENGELLE seçeneği görünecektir; bu da teması engellemektir.
 • Buna basmak bir menü getirecek ve ENGELLE’yi seçecektir.
 • Son olarak, bu kişi engellenecek.

Engellemenin sonuçları

WhatsApp kişilerini engellemek için bu seçeneği yaparak, yalnızca aramaları ve video görüşmelerini engellemeyeceksiniz; Ayrıca , sunduğu diğer eylemlerin yanı sıra SMS, resim, video, gif alamayacağınız veya gönderemeyeceğiniz için bu uygulama aracılığıyla her türlü iletişim türü . Takdir eden şey, bu eylemi gerçekleştirmenin bağlantılarınızda çok radikal olması. Bu nedenle, o kişiyle uygulama aracılığıyla iletişim kurmaya devam etmek istiyorsanız. Aramalarınızı reddetmek veya WhatsApp bildirimlerini sessize almak daha iyidir.

By WhatsApp kullanıcı engelleme , olur cep telefonu kişi silemezsiniz sadece onların mesajları almayacak, ne de sen WhatsApp durumları söz konusu olduğunda, bunların güncellemeler görürsünüz. Kişiyi silmek isterseniz, akıllı telefonun işletim sistemi, markası veya modeli ne olursa olsun doğrudan cep telefonunun kişi listesinden silmelisiniz.

Rahatınız en önemlisidir

Android ve iOS’ta WhatsApp aramaları ve video görüşmeleri nasıl engellenir? Bu mükemmel uygulamayı kullanırken size daha rahat hissetme fırsatı sunar ; Ancak bunu yapmak istediğinizde şüpheleriniz varsa, dürüstlüğünüzün daha önemli olduğunu unutmayın.