Skip to content

Android ve iOS’ta WhatsApp’a Aksanlar veya Tildeler Nasıl Eklenir

Şubat 17, 2021

İletişim uygulamalarına gelince , onlara her zaman ihtiyaç duyacağımızı bilmelisiniz, çünkü bu uygulamalarla sevdiklerimiz yokken onlarla iletişim halinde olabiliriz.

Ve bu yüzden bazılarınız WhatsApp’ıma nasıl aksan ekleyebilirim diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu süreci başarmak için yapmanız gereken bu yazıda kendinize biraz daha destek olmak, böylece o küçük detayı da kolayca çözebileceksiniz.

Vurguları veya Başlıkları Android ve iOS’ta WhatsApp’a Ekleme

WhatsApp uygulamasının bizim için birçok şey için faydalı olabileceğini hepimiz biliyoruz ; Onunla çevremizdeki tüm insanlarla iletişim kurabildiğimiz için, aynı zamanda PC’den veya mobilden görüntülü görüşme yapmamıza yardımcı olur , ayrıca fotoğraf, müzik ve ses iletebilirsiniz.

Aynı şekilde başkalarının koyduğu tüm durumlar hakkında yorum yapma, eyaletlere müzik koyma ve daha birçok şeyin yanı sıra bu uygulama cep telefonunuzda varken fark edeceğiniz bir çok şey hakkında yorum yapma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz .

Belirli bir durumda WhatsApp uygulamanızla ilgili bir sorun yaşarsanız, bu sefer aksanları uygulamanıza nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsunuz ; Bundan dolayı, bu kadar çok sahip olduğunuz soru için endişelenmemelisiniz, çünkü biz bu soruyu kolayca cevaplayacağız. Birkaç dakika içinde nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Aksanları WhatsApp uygulamama nasıl ekleyebilirim?

Mobil cihazların dilini ayarlamak hiç de karmaşık değil, çünkü tek yapmanız gereken bu gönderiden sonra size öğreteceğimiz birkaç basit adımı takip etmek; bu nedenle, bu süreci başarabilmeniz için bu makalenin bir kısmını kaçırmamalısınız. Size göstereceğimiz bir sonraki şey, tüm aksanları cihazlara nasıl koyacağınızdır.

Ancak ondan önce bilmeniz gereken, bu seçeneğin yalnızca Android cihazlarda kullanılabileceğidir, çünkü bu işlem bu işletim sisteminde yapılabilir.

Bu nedenle, rötuş yapmak, kafa karışıklığını önlemek ve bu bilgilerle ilgili sorun yaşamamak için bu çok önemlidir. İzlemeniz gerekenler için bazı adımları halihazırda göstereceğiz, bu adımlar:

OKUMA  Facebook'ta Arkadaşlarımın Yaklaşan Doğum Tarihlerini nasıl görebilirim?
  • Yapmanız gereken ilk şey, doğrudan cihazınızın menüsündeki ayarlara gitmektir .
  • Gitmeniz gereken bir sonraki adım, dil seçeneğine gitmeniz gerektiğidir.
  • Daha sonra yapmanız gereken, giriş dili yapılandırma bölümüne gitmek.
  • Ardından, ayarlara girdiğinizde, klavye tercihine girmeniz gerekecektir. Ve oradayken yapmanız gereken , dili seçmektir. İşletim sisteminiz istediğiniz dile sahip değilse, yapmanız gerekir, elde etmek istediğiniz dili indirmektir.
  • Son olarak yapılması gereken, Latin Amerika İspanyolcası klavyesini, ABD İspanyolcasını ve ayrıca İspanyol İspanya’sını seçmektir . Rahatça yazabilmeniz için size en uygun olanı seçmelisiniz.

WhatsApp’a aksan yerleştirin

Aksanın kelimelerin gelişimi için çok gerekli olduğu söylenebilir , çünkü bir kelimeyi bir şekilde yazarken diğerinde aksanı olmayan bir kelime aynı değildir. Örneğin, uçak yazacağımız zaman, onu aksansız yazmakla aynı şey değildir, çünkü onu aksansız yazdığımızda, öncekinden çok farklı ses çıkarır.

Aksansız olan uçaktır ve uçağa kıyasla hiçbir şey değildir. Her iki formun da kulağa çok tuhaf geldiğini fark ettiyseniz ve bu yüzden aksanlar gereklidir. Daha sonra, bu işlemi de gerçekleştirebilmeniz için size takip edebileceğiniz bazı ipuçları vereceğiz.

  • Öncelikle WhatsApp uygulamanızı açmalısınız.
  • Ardından, aksanı olmasını istediğiniz kelimeyi yazmalısınız .
  • Bundan sonra yapmanız gereken , vurgulamak istediğiniz mektubun düğmesini basılı tutmaktır , böylece sorunuzun sonuçlarını alabilirsiniz.
  • Ardından, parmağınızı yukarı kaydırmanız ve aksanı aramanız gerekecek.
  • Sonunda parmağını kaldır ve bitirdin.

Bu, WhatsApp’ta sesli dikte etkinleştirildiğinde yapılabilir , böylece mesajınızı yazarken ve aksanlarınızı kaydederken daha kolay ve daha hızlı olur, çünkü Uygulama tercihlerinizi kaydeder.