Android ve iPhone'da Geçici WhatsApp Mesajları Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Eylül 12, 2021

WhatsApp gibi bir doğrudan mesajlaşma uygulamasının uygulamayı başardığı işlevler gerçekten etkileyici . Bu, daha önce başka durumlarda da belirttiğimiz gibi, çok fazla kabul görüyor ve destekleniyor. Ve artık eyaletlerde sadece fotoğraf veya video yüklemekle sınırlı değil .

Veya sesli not gönderin ve görüntülü görüşme yapın, artık son kullanma süresi ile mesaj göndermek mümkün. Ve aşağıdaki makalede , Android veya iPhone'da geçici WhatsApp mesajlarını etkinleştirmenin veya devre dışı bırakmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz .

Android ve iPhone'da Geçici WhatsApp Mesajları Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Şu anda, sosyal ağlar ve diğer mesajlaşma yoluyla paylaştığımız her şeyin korunması çok moda. Tüm bunlar metin , video ve resim mesajlarını içerir ve WhatsApp'ın artık mesajların kendi kendini imha etmesi için bir özellik içermesi şaşırtıcı olmamalıdır .

Gizli sohbetler aracılığıyla bu yolla gönderilen mesajları korumak için Telegram gibi diğer uygulamalarda da benzer bir şey görebiliriz . Ancak bu durumda mesajlara bir geçerlilik süresi vermek ve sonra onları sonsuza kadar silmek söz konusudur. O zaman mobilde geçici WhatsApp mesajlarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için ne yapmamız gerektiğine bakalım .

  Dizin

   WhatsApp'ta geçici mesajlar işlevi nasıl etkinleştirilir

   Bu eğitime devam etmeden önce, hangi cep telefonunu kullanırsanız kullanın , aşağıdaki adımları izleyerek bu işlevin etkinleştirilebileceğini bilmeniz önemlidir . Bu da Android işletim sisteminde çalışan her iki akıllı cihaz için de çalışacağı anlamına geliyor. İPhone gibi bir iOS işletim sistemini kullananlar gibi.

   Mobilden değil de direkt olarak WhatsApp uygulamasında çalışacağımız için geçici mesajları aktif ederken şunu da bilmelisiniz. Bunlar, iz bırakmadan ve eski haline getirme olasılığı olmadan kaybolmadan önce en fazla 7 gün sürebilir. Bu yüzden geçici mesajları etkinleştirmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

   OKUMA  Eksenleri doğurmak için nelere dikkat edilmelidir?

   Öncelikle mobilden WhatsApp uygulamasına giriyoruz, içeri girince üst menüde kendimizi bulup Chat'i seçiyoruz. Bir sonraki adım bir kişi seçmektir , bu fonksiyonun belirli bir kişi için etkinleştirileceği belirtilmelidir. Ve uygulamada sahip olduğumuz tüm kişiler için aktif olmayacak.

   WhatsApp'ta geçici mesajlar işlevini etkinleştirme adımı

   Sohbete girerken sağ üst köşeye gidip üç nokta simgesini bulacağız ve üzerine tıklayacağız. Bu eylem, diğerleri arasında "Ara", "Duvar Kağıdı" , "Sessiz bildirimler" gibi çeşitli seçenekleri görebileceğimiz bir menü oluşturacaktır . Bizim durumumuzda "Kişiye bak" seçeneğini seçeceğiz.

   Şimdi, kişinin fotoğrafının ve numarası gibi onunla ilgili diğer bilgilerin gösterileceği bir satışa götürüleceğiz. Ancak bazı seçenekler ve bunların arasında "Devre Dışı" mesajını gösterecek olan "Geçici mesajlar" da göreceğiz. Bu işlevi etkinleştirmek için bu seçeneğe tıklamalıyız ve yeni bir pencereye yönlendirileceğiz.

   İçinde bundan sonra sohbette yapılan mesajların 7 gün geçtikten sonra kaybolacağını belirten bir mesaj görebiliriz . Ama aynı zamanda mesajların alıcılarının onları başka bir yere kaydedebileceğini de söyler. Ardından aktivasyon için "Etkinleştirildi" seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

   Bu şekilde cep telefonumuzdaki geçici WhatsApp mesajlarını aktif hale getirdik ancak bunu sadece bu sohbette yaptığımızı unutmayın. Aynısını başka bir sohbette yapmak istiyorsanız, yeni bir kişi seçin ve daha önce açıkladığımız adımları tekrarlayın. Bu fonksiyonu devre dışı bırakmak istemeniz durumunda aynı yolu takip ederek “Devre Dışı” seçeneğine basınız.

   WhatsApp'ın uyguladığı ve bir kişinin durumunu sessize almak veya devre dışı bırakmak kadar kolay uygulanan bir başka mükemmel seçenek . Ve böylece büyük rahatsızlıklar olmadan size Android veya iPhone'da geçici WhatsApp mesajlarını nasıl etkinleştirip devre dışı bırakacağınızı gösterdik.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin