Android'imde Uyku Modu Nasıl Etkinleştirilir, Yapılandırılır ve Özelleştirilir

Eylül 13, 2021

Uygulamalar, mesajlaşma platformları ve akıllı telefonlar sürprizlerle ve yeni özelliklerle dolu. Ve bu tabii ki yapılan her yeni güncelleme ile yapılıyor. Örneğin, Android'de artık pil simgesini ve durum çubuğunu özelleştirebilir ve değiştirebilirsiniz . Ancak bu makalede, daha önce hiç duymamış olabileceğiniz bir işlev olan Android'de uyku modunu nasıl etkinleştireceğinizi, yapılandıracağınızı ve özelleştireceğinizi göstereceğiz.

Telefon şirketleri ve özellikle mobil cihazların geliştirilmesinden sorumlu olanlar. Uzun süreli ve amansız cep telefonu kullanımının neden olabileceği olası sorunları anlıyorlar . Ve belki de bu nedenle, yeni Android 9 Pie dinlenme modu şu andan itibaren uygulandı ve dijital refah kampanyasının bir parçası oldu.

Android'imde Uyku Modu Nasıl Etkinleştirilir, Yapılandırılır ve Özelleştirilir

Android'de karanlık modun etkinleştirilmesi gibi mobil cihazlarda sık karşılaşılan sorunlara çözüm sunma kaygısını daha önce görmüştük . Bu, led ekranın aşırı parlaklığının kullanıcının görsel sağlığını etkilemesini önlemek içindir. Şimdi bu yeni işlevin ne hakkında olduğunu ve uyku modunun nasıl etkinleştirileceğini, yapılandırılacağını ve özelleştirileceğini görelim .

  Dizin

   Android'de neden uyku modunu etkinleştirin?

   Android, mobil kullanımının kesintisiz bir şekilde yol açabileceği yorgunluğun anlaşıldığı bir kampanya düzenliyor. Dolayısıyla bu fonksiyon aktif hale getirilerek , cep telefonundan belirli bir süre ve programlanabilen günlerde dinlenmek mümkündür. Bu şekilde, şirketin tüm kullanıcılarının sağlığı ve esenliği konusundaki endişesi not edilir.

   Dinlenme modunu haftanın belirli günlerinde aktif hale getirerek cep telefonunuzun ekran parlaklığında gözle görülür bir değişim göstereceğini görebileceksiniz. Artık gri skala gösteriliyor ve rahatsız etmeyin modu otomatik olarak etkinleştirilecek. Ancak Android'de dinlenme modunu nasıl etkinleştirebiliriz, işte burada size izlenecek adımların neler olduğunu söyleyeceğiz.

   Android'de uyku modunu etkinleştirme adımları

   Başlamadan önce, Android cihazınızı en son sürüme güncellemeniz gerektiğini hatırlatmalıyız . Böylece şirketin tasarladığı bu yeni yol, kullanıcıya cep telefonunun önünde programlanabilir bir mola anı sunmak için uygulanabilir. Şimdi Android'de uyku modunu etkinleştirebilmek için önce telefonun "Ayarlar"ına gitmelisiniz.

   OKUMA  Netflix'e Güvenlik Kodu Nasıl Koyar ve Profilinizi Kilitlersiniz?

   Bu pencereye girdikten sonra "Dijital Denge" seçeneğine tıklayarak ve ardından "Dinlenme modu" seçeneğine tıklayarak seçim yapmalısınız . Fonksiyon zaten aktif ve şimdi konfigürasyondan oluşan bir sonraki adıma geçmeliyiz. Veya "Rahatsız etmeyin" ve "Gri Tonlamalı" işlevlerinin mobil programlanması.

   "Gece ışığı" işlevini etkinleştirmeniz de mümkün olsa da, "Gri Tonlama" işlevini etkinleştirirken ekran siyah beyaza dönecektir. Bu, uyumaya hazırlanmamız için birleşmenin ilk duyurusu olacak. Ancak ekran, "Gece ışığı" işlevinin de etkinleştirildiğini belirten kehribar tonunu alacaktır.

   Bu, ekranın parlaklığının yoğunluğunu azaltabilmek içindir , ancak bu durumlarda, az önce bahsettiğimiz işlevlerdeki ayarları yapılandırırken son söz sizde olacaktır. "Rahatsız etmeyin" işlevi durumunda, istisna yapma seçeneğiniz olsa da, aramalar, bildirimler ve mesajlar için seçtiğiniz süre boyunca ücretsiz olacaksınız.

   Bu nedenle, aramalarına ve farklı olayların bildirimlerine izin verilen kişileri seçebilirsiniz . Bu işlev , ağ bağlantısını kesmek ve böylece bildirim veya çağrı almamak için uçak modunu etkinleştirmenin ötesine geçer .

   Ve çok kolay, Android'de Uygulamayı Başlat ana ekranını devre dışı bırakmak gibi , cep telefonunuzda uyku modunu nasıl etkinleştirebileceğinizi, yapılandırabileceğinizi ve özelleştirebileceğinizi öğrendiğiniz bu öğreticiyi bitirdik .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin