APK Dosya Uzantısı nedir? Android veya PC'mde nasıl açabilirim

Ağustos 31, 2021

Genel olarak Android veya IOS için bir uygulama indirmek istediğimizde ilgili uygulama mağazasına giderek indirme ve kurulumu oradan yapıyoruz. Ancak Android cep telefonları için uygulama indirmenin alternatif bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Ve sadece bu değil, onları bilgisayarımıza indirmek de mümkün.

Bu işlem ünlü APK dosyaları sayesinde mümkündür . Ancak bu konuda hiçbir şey bilmiyor olabileceğiniz için bugün bu dosya uzantılarının ne olduğunu açıklayacağız.

  Dizin

   APK dosya uzantıları nelerdir?

   Cevapla başlamak için öncelikle APK olarak bilinen uzantının Android Application Pakcage anlamına geldiğini bilmelisiniz . Bu, yalnızca Android ortamında yürütülebilir bir dosya olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bu dosyaları indirip bilgisayarınızda çalıştırmayı düşünüyorsanız, bu mümkün olmayacaktır.

   Tabii daha sonra bahsedeceğimiz bir programınız yoksa. Bu dosya uzantıları sayesinde Android için Facebook Live'ı APK sürümünde mükemmel bir şekilde indirebilirsiniz.

   Benzer şekilde, bu dosyalar dünya çapında JAR biçimli dosyaların daha iyi bir çeşidi olarak bilinir . Şu anda akıllı telefonlara her türden uygulama ve oyun yüklemek için kullanılabilecek bir dosya türüdür. Bu nedenle, Android cihazlara sahip olan ancak bazı nedenlerden dolayı Play Store'dan belirli uygulamaları yükleyemeyenler için uygun bir alternatif haline geldi.

   Bir Android telefonda APK dosyalarını nasıl açabilirsiniz?

   Açık nedenlerden dolayı, ilk şey uygulamanın bir APK dosyasında bulunmasıdır. Bu internet üzerinden alabilirsiniz. Sanal uygulama mağazaları gibi davranan birçok sayfa vardır. Bunlardan biri ve en çok kullanılan APKPure . Orada her türden oyun, uygulama ve araç bulacaksınız. Sadece ilgilendiğiniz uygulamaya gitmeniz ve en son sürümü indirmeniz gerekiyor.

   Aynı mobil cihazdan indiriyorsanız, indirildikten sonra dosyayı çalıştırmanız gerekir. Büyük olasılıkla, üçüncü taraf kaynaklardan veya bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmak için izninizi isteyecektir .

   Ekranda gösterilen seçeneği etkinleştirmeniz ve ardından yüklemek için uygulama penceresine gitmeniz yeterlidir. Bir hata nedeniyle yüklenmediğini fark ederseniz, sayfayı değiştirmeniz ve uygulamayı tekrar indirmeniz gerekir.

   OKUMA  İnternet Sansürü nedir ve türleri nelerdir? Ortadan Kaldırmanın Avantajları ve Dezavantajları

   O eğer bahsetmemiz olan WhatsApp size "uygulama yanıt vermiyor" hatası atıyor , biz bu uygulamayı kaldırabilir ve yeniden indirmenizi öneririz, ancak APK formatında. Size buna benzer hatalar veren herhangi bir uygulama ile aynı şeyi yapabilirsiniz.

   APK dosyalarını bir bilgisayarda nasıl açabilirsiniz?

   Bilgisayarlarla ilgili durum biraz daha karmaşık ama o kadar da değil. Yani, önce mobil ile tam olarak aynı işlemi yapmanız gerekir. İsterseniz indirmek veya APK dosyası olarak Uber uygulamasını indirmek , bir çevrimiçi uygulama mağazasına gidip dosyayı indirmek gerekiyor.

   Bundan sonra , bir Android öykünücüsünü zorunlu olarak kullanmanız gerekir . Bilgisayarınızda mobil uygulamaları çalıştırmanın tek yolu budur. İyi olan şey, indirebileceğiniz çok çeşitli Android öykünücülerine sahip olmanızdır. En ünlüsü ve en çok kullanılanı Bluestacks. Herhangi bir pc için bir emülatör veya program olmamasına rağmen, bu emülatörün ihtiyaç duyduğu kaynaklar biraz fazladır.

   Her ikisine de sahip olduğunuzda, öncelikle indirdiğiniz öykünücüyü çalıştırmanız gerekir, Bluestackas olması gerekmez. Çalıştırdıktan sonra dosyayı bulun ve yüklemek için öykünücü ekranına sürükleyin. Bu işe yaramazsa, öykünücünün kendisinde dosya yükleyebileceğiniz bir seçenek vardır veya olmalıdır.

   Bu durumda, APK uzantılı dosyanın depolandığı siteyi bulmanız ve kabul et'e tıklamanız yeterlidir . Geri kalanlar için işlemin bitmesini beklemeniz gerekir ve uygulama doğru şekilde yüklenmiş olacaktır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin