Skip to content

AraSuite: AraWord Ücretsiz Nasıl İndirilir – Öğretilecek Piktogramlar

Şubat 8, 2021

AraSuite, öğretimi kolaylaştırmak için yapılmış, Office tarafından sunulanlara çok benzeyen bir dizi sanal aracın adıdır. Ayrıca, iletişim söz konusu olduğunda son derece yararlı bir araç olduğu da ortaya çıkıyor. İşte bu yüzden burada size AraWord Ücretsiz – Öğretilecek Piktogramların nasıl indirileceğini gösteriyoruz.

AraWord nedir?

AraWord, iletişim güçlüğü çeken kişiler veya çocuklar düşünülerek geliştirilen bu paketteki araçlardan biridir . Mesajın etkili bir şekilde iletilmesini kolaylaştıran anahtar kelimelere bağlı faydalı piktogramlar oluşturmaktan sorumludur.

AraSuite: AraWord Ücretsiz Nasıl İndirilir – Öğretilecek Piktogramlar

Her panele girilen anahtar sözcükler yardımıyla AraWord online, veri tabanından görüntü sağlamakla ilgilenir. Ancak AraWord çevrimiçi veritabanı ilgili bir resim bulamazsa, galerinizden özel bir resim veya fotoğraf seçebilirsiniz.

Hangi piktogramı arayacağınızı bilmiyorsanız, kullandığınız anahtar kelimeye uygun bir piktogram sağlamak için her zaman sisteme güvenebilirsiniz. Orijinal AraSuit, AraWord piktogramları , akılda kolayca kazındıkları için öğretim sırasında çok kullanışlıdır .

Piktogram nedir?

Genelde temel olan bir şeyi mümkün olan en basit şekilde açıklayabilmek için yapılmış kolay anlaşılma ve analiz grafiğidir. ‘Stickmans’ adı verilen karakterlerden veya hatta belirli bir kelimeyi temsil eden basit resimlerden yapılabilirler .

Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, arama yaparken bir glif bulamazsanız, orijinal glif yerine özel bir görüntü seçebilirsiniz. Bir tasarım programı ile kendi piktogramlarınızı oluşturabilir, hatta mevcut en büyük veritabanı ve görseller olan İnternet’ten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

AraWord gerçekten yararlı mı?

Cevap evet, AraSuit AraWord, son zamanların en kullanışlı ama az değer verilen öğretim araçlarından biridir . Evden ders veren çocuklara yönelik birçok öğretmen, ders vermede değerli bir yardım olduğunu belirtmiştir.

Özellikle, dilleri öğretirseniz, içerdiği zorluklar göz önüne alındığında, görüntüler öğrencilerin zihnindeki bilgileri kaydetmek için çok önemli hale gelir.

AraWord’u ücretsiz nasıl indirebilirim?

AraSuite: AraWord’u ücretsiz indirmek istiyorsanız , bunu yapmak için aşağıdaki adımları kolayca takip edebilirsiniz:

 1. AraWord’u ücretsiz indirmek için sizleri bu listenin sonunda bırakacağımız indirme butonundan yapabilirsiniz.
 2. Temel modeli Tico projesi olan bu yardımcı programların resmi sayfasını bulduktan sonra buraya girin. Bunu yaparak, aralarında bu etkili öğretim yazılımını indirmenize izin veren farklı seçenekler görebileceksiniz.
 3. Şimdi bu indirme seçeneğini seçmeniz gerekir, böylece dosya bilgisayarınıza veya kullandıysanız mobil cihazınıza kaydedilir. Bir kez kaydettikten sonra, amacınız ne olursa olsun verimli bir şekilde kullanmaya başlamak için ‘AraWord İndir’ dosyasını bulmalı ve AraWord’u kurmalısınız.
OKUMA  OCR Tarayıcı ile Word Online Ücretsiz Olarak Görüntüleri Metne Dönüştürme

AraSuite araçlarının tamamını resmi web sitesinden indirebildiğiniz gibi, buradan da indirebileceğiniz unutulmamalıdır.

AraWord nasıl kurulur?

Kurulumu başlatması gereken ‘AraWord indirme’ dosyasını zaten indirdiyseniz, dosyayı açmak ve başlatmak için üzerine çift tıklamalısınız. Yükleyici dosyası yüklendikten sonra, uygulamanın kendisinin adım adım göstereceği süreci izlemelisiniz .

Yapmanız gereken, uygulamanın hangi klasöre kaydedilmesini istediğinizi, yani AraWord’u açmak için onu nereye aramanız gerektiğini tanımlamaktır. Ayrıca , sunumlarınız BY NC SA telif hakkı kuralları ile sınırlı olmayacak olsa da , kullanım ve hizmet şart ve koşullarını da kabul edin .

AraWord’u indirmenin faydaları nelerdir?

AraWord’u ücretsiz indirmenin çok az bilinen bir araç olduğu için pek yararlı olmadığı görülse de aslında birçok avantajı var .

 • İş dünyasında az bilinen bir bilgisayar ve kelime işlem programı kullanarak sunumlarınızı etkileme yeteneği.
 • Öğrencilerinizin veya genel halkın zihninde kazınmış kalacak gerçekten muhteşem görsel yardımcıları kullanarak daha iyi dersler verin.
 • Herhangi bir karışıklık veya sorun yaşamayacağınız basit ve kullanımı kolay bir arayüzün keyfini çıkarın.

Otizm spektrumundaki insanlara öğretmek için AraWord kullanmanın faydaları

Otistik nüfus uzun zamandır görmezden gelinmiş ve yeterince tanınmamıştır, çünkü büyük çoğunluk aslında tamamen bilinmeyen bir alan olarak kalmıştır. Bununla birlikte, psikolojideki gelişmeler ve artan bilgi ve anlayış sayesinde, artık otistik insanlarla iletişimi kolaylaştıran araçlar var .

Otistik bir kişinin iletişim becerileri genellikle otistik olmayan bir kişinin iletişim becerilerinden farklı olduğu için AraWord mükemmeldir. Binlerce otistik çocuğun öğrenmesi korkunç iletişim sürecinden etkilenir, ancak bu uygulama sayesinde geliştirilebilir.

Etkileşimli olacak şekilde yapılandırılabilen sezgisel paneller ve piktogramlar, herhangi bir bilginin daha iyi anlaşılması için çok kullanışlıdır. Özellikle otizm spektrumu içinde olan bir kişi, iletişimini ve mesajın aktarımını daha fazla kolaylaştırdığı için yararlanılabilir.

TICO projesi nedir?

Kısaltması ‘Etkileşimli İletişim Kartları’ anlamına gelen TICO projesi, iletişim süreçlerini kolaylaştırmak ve iyileştirmek için özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar modelidir.

AraSuite için temel olarak kullanılır ve seçilen görseller ve işitsel unsurlarla bilgi panellerinin her bölümünü düzenler ve hazırlar. Ve aslında, İspanya’nın Zaragoza kentindeki özel bir eğitim okulu ile ülkenin bilgisayar bölümü arasındaki işbirliğinin sonucudur.

AraWord, TICO ve TICO Interpreter projesinin tüm yararlı kaynaklarından yararlanır ve bu bilgi kutularının tüm faydalarını mükemmellik için kullanır. Bu yüzden AraSuite AraWord’u ücretsiz olarak indirmek , genel olarak motor veya bilişsel zorlukları olan insanlara öğretmek için mükemmel bir karardır .

OKUMA  'Google Play Store Hizmetleri Durduruldu' Hatası Nasıl Onarılır

AraWord online nasıl kullanılır?

ARASAAC, AraSuite tarafından öğretim ve özel eğitime katkıda bulunmak için kullanılan araçları da kullanan resmi bir web sitesidir. İçinde , çevrimiçi veritabanında kayıtlı olan tüm kelimeler için çok çeşitli piktogramlar bulabiliriz .

Ayrıca piktogram ararken kelimeyi yerleştirebiliriz ve bununla ilgili çok çeşitli seçenekler açılacaktır. Yani, aynı anda iki tür kelime olabilecek bir tane yerleştirirsek, ARASAAC kafa karışıklığından kurtulmak için bize her iki kategoriyi de gösterecektir.

Dahası, bir evden bahsederken bir evden bahsediyorsak, piktogram bir evinki olacaktır. Ancak bir kültür evinden bahsedersek, sanatsal yetenekleri geliştiren yere atıfta bulunan bir piktogram bulacağız.

İstediğimiz piktogramı bulduktan sonra, indirdiğimiz uygulama ile daha sonra kullanmak üzere indirip kaydedebiliriz. Ancak, bunu çevrimiçi yapmak istiyorsak, ARASAAC sayfasındaki ‘Çevrimiçi Araçlar’ seçeneğine güvenle başvurabiliriz.

Üzerine tıkladıktan sonra, animasyon oluşturucu, ifade ve sembol oluşturucu, zaman çizelgesi ve takvim oluşturucu ve diğerleri gibi çeşitli seçenekler göreceğiz. Ancak kullanmak istediğimiz, AraWord’un online çalışmalarına en çok benzeyen ‘BOARD GENERATOR’ .

İçinde, bir kutu seçmek ve oluşturmak istediğimiz cümlenin her kelimesini yazmaya başlamak için mevcut panel gösterilecektir. Hazır olduktan sonra, kelime için piktogramı indirmeye tıklamalıyız ya da indirmeden mükemmel bir tane bulmak için arama motorunu kullanabiliriz.

AraSuite AraWord ile yarattıklarımız Creative Commons Lisansları ile sınırlı mı?

Kreasyonlarımız, onları hangi amaçla yarattığımızdan bağımsız olarak, telif hakkı veya LCC gibi şeylerden etkilenmeyecektir. BY NC SA düzenlemeleri onları korur, çünkü size ait olmayan bir program kullanıyor olsanız da, yaratımınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Elbette, eserinizin tamamen size ait olması, kesinlikle ticari olmadığı için onunla para kazanabileceğiniz anlamına gelmez. BY NC SA’nın baş harflerinin resmi anlamı vardır: AraWork ile oluşturulan içeriğin ticarileştirilmesinin yasağını belirleyen Atıf-Ticari Olmayan-Benzer Paylaşım.

Creative Commons Lisansları, AraSuite, AraWork ve ARASAAC’ın yazarlığını ve mülkiyetini korur, ancak onlardan para kazanmadan kendi eserlerinizin yazarlığının keyfini çıkarmanıza izin verir .

Öğretmek için piktogramlar nasıl kullanılır?

Birkaç yöntem vardır, ancak en kullanışlı olanı, kullanımı nispeten daha basittir, iyileştirmek için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

 • Çok uzun kelimeler kullanmayın, ne kadar kısa olursa o kadar iyidir, ancak her zaman en önemli şeyin anlaşılabilir bir mesaj oluşturmak olduğunu aklınızda bulundurmalısınız .
 • Kullanacağınız kelime o, o, o, veya diğerleri gibi bir makale olduğunda, uygun bir piktogram aramak için zaman harcayın. Gerekirse, ellerinizle jestler yapın veya kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olacak örneklerden örnekler arayın.
 • Kendi öğretim piktogramlarınızı oluşturuyorsanız, onları gerçekten açıklayıcı olup olmadıklarını görmek için önce diğer insanlarla test ettiğinizden emin olun. Değilse, engelli insanlar tarafından anlaşılmaları için onları nasıl geliştireceklerine dair fikir isteyin.
 • Kullanacağınız piktogramın, onu ilişkilendireceğiniz kelimeye tam olarak eşdeğer olduğunu bulun, aksi takdirde o kadar etkili olmayacaktır.
 • Kelime için kullanılabilecek birkaç tür piktogram olduğundan, öğrencilerde kalacağını düşündüğünüz resmi kullanın. Genel olarak 3 tür piktogram arasından seçim yapabilirsiniz; temel olanı siyah beyaz olan biri ve yalnızca belirli durumlarda 3B olanı.
OKUMA  Excel'de Seçili ve Etkin Satır, Sütun ve Hücre Nasıl Vurgulanır

Şüphesiz AraWord piktogramları, insanların öğrenmesini olumlu yönde etkilemede belirleyici bir rol oynar . Piktogramları indirin

AraSuite ne zamandan beri buralarda?

AraSuite, ARASAAC ve Zaragoza özel eğitim okulu tarafından 2010 ve 2011’de küçük bir proje olarak başladı . 2011’de ilan edildikten kısa bir süre sonra, AraSuite’in tamamen ücretsiz indirilebilmesi çok uzun sürmedi.

Elbette, başlangıçta yalnızca bir beta sürümü olan şey, artık optimum çalışma ile tamamen kullanışlı bir araç seti . Geliştirme aşamasındaki bir 2011 ürününden beklediğiniz gibi düşük bir kalite bulmayı beklemeyin; aslında çok etkilidir.

‘AraSuite download’ dosyasını indirdikten sonra yapmanız gereken, onu kurmak ve bu iyi geliştirilmiş programın keyfini çıkarmaya başlamaktır.

AraWord sadece otizmli insanlara öğretmek için mi yararlıdır?

Cevap hayır; Genel olarak profesyonel ve didaktik kullanımlar için her tür çırak bu öğretim programından yararlanabilir. Otistik çocuklara, gençlere ve yetişkinlere öğretmek için özellikle yararlıdır, ancak bu onu yalnızca bu belirli nüfusla sınırlamaz .

Oldukça kolaylaştırılmış bir öğretim türü örneği, piktogramlar sayesinde yabancı dil ve dillerin öğretilmesidir. AraWord’un çalışma şekline bağlı olarak, bir anahtar kelime yazabilir ve anlamı kelimeye kolayca bağlanabilen bir piktogram seçebiliriz .

Öte yandan, okullarda ilk veya temel eğitimdeki sergiler için ortak tabaklara da harika bir alternatiftir. Bununla birlikte, muhtemelen izleyicilerinizin ve muhataplarınızın zihninde de kazınmış kalacak yüzde yüz açıklayıcı ve bilgilendirici açıklamalar oluşturabilirsiniz.

Sadece bir arama motoruna ‘AraWord download’ yazarak bu modern aracın size sunduğu tüm avantajlardan kısa sürede yararlanabileceksiniz.