ARP IP Spoofing Saldırısı nedir? Onlardan Nasıl Kaçınılır ve Ne Türleri Vardır - Güvenlik Kılavuzu

Kasım 1, 2021

Elektronik cihazların internetle birlikte nasıl bir araya gelerek insanoğlunun günlük yaşamının tüm alanlarını kolaylaştıran günlük kullanım araçları haline geldiğini göz önünde bulundurarak, bunun hayatımıza getirebileceği dezavantajların ön plana çıkarılması önemlidir. Cihazlarınıza zarar verebilecek özel siber saldırılar yoluyla artan Güvenlik tehditleri .

Bu nedenle, işletim sisteminin dış tehditlere ve olası kişisel hırsızlıklara karşı çalışmasını sağlamak için, kendini korumak için güvenlik araçlarını ve ekipmanın getirdiği farklı türleri entegre bir şekilde kullanmayı öğrenerek olası saldırıları önlemek kesinlikle gereklidir . sizin için zararlı olabilecek bilgiler.

Özellikle farklı platformlarda sorunsuz bir şekilde internette gezinebilmeniz için bilgisayar saldırılarının çeşitlerini ve nasıl önleneceğini göz önünde bulundurmak gerekir . Neyse ki, var olan çok çeşitli tehditlere rağmen, bunların çoğunu önlemenin yolu kullanıcı için basittir.

Günümüzde bilgisayar ekipmanlarının büyük çoğunluğu , güvenlik duvarı sistemi tarafından korunan fabrikadan ve ayrıca Avast Antivirus gibi bir tür ücretsiz antivirüs ile geliyor , böylece kullanımı kolay bir yazılımda siber güvenlikte zamandan ve paradan tasarruf etmek mümkün oluyor. Bilgisayarınızı düzenli aralıklarla arka planda tarayın.

Bu süreçler, elektronik cihazlarınızı güvenlik kaygısı olmadan kullanabilmeniz için günümüzde çok önemlidir, böylece kullanıcının hayatını daha kolay ve daha rahat hale getirmek için sundukları tüm araçlardan tam olarak yararlanabilirsiniz ve aynı zamanda tüm alanlarda verimliliği artırabilirsiniz. tür alanlar.

Nedeniyle etkili cihazlarını korumak için cybersecurity ve nasıl etrafında var olan genel cehalet nedeniyle, birçok kez çoğu zaman maruz için bilgisayar virüslerinin farklı türleri bir ekibin hem yazılım ve donanım zarar verebilir varlığı.

Bu nedenle siber güvenlik, toplumun her alanda ne kadar dijitalleştiğini göz önünde bulundurarak bugün dikkate alınması gereken kilit unsurlardan biridir ve bu nedenle tehditler çoğalmaya devam etmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, bugünün makalesiyle , bu bilgisayar güvenlik kılavuzunda size bir ARP IP Spoofing saldırısının ne olduğunu , bunlardan nasıl kaçınılacağını ve hangi türlerin bulunduğunu öğreteceğiz .

OKUMA  Keylogger'lar nelerdir ve nasıl çalışır? Ne Türler Vardır ve Parolalarım Nasıl Korunur?

  Dizin

   ARP IP Spoofing saldırısı nedir?

   ARP IP Spoofing saldırıları, kablosuz bir ağda bilgi çalmak ve web trafiğini kontrol etmek için potansiyel davetsiz misafirler tarafından en çok kullanılan tekniklerden biridir ve genel olarak tüm sistemi tehlikeye atar. Bunlar, bir ARP talebi aracılığıyla bir IP adresinin karşılık gelen MAC konumunu veya İspanyolca'da bilindiği gibi adres çözümleme protokolü aracılığıyla bulur.

   Temel olarak, bu saldırı , bir ağın kontrolüne sahip olmak ve hatta bağlantınızı kesmek için onu durdurmak için ARP tablolarının kirlenmesinden oluşur . Genel olarak, bir bilgisayar korsanı bu saldırıları bir LAN'a sahte ARP mesajları göndererek gerçekleştirir.

   Böylece tüm web trafiği ve tarama verileri, kişisel IP adresiniz yerine saldırganın IP adresine gönderilir ve bilgisayarınızın kişisel güvenliğini ve özel bilgilerinizi tamamen tehlikeye atar.

   ARP IP Spoofing saldırılarından nasıl kaçınılır ve hangi türler mevcuttur?

   Var olan en yaygın ve tehlikeli saldırılardan biri olmasına rağmen, şu anda bu saldırıları önlemenin farklı yöntemleri var. Özellikle sistemdeki güvenlik açıklarını izlemek ve keşfetmek için araçlar aracılığıyla , web bağlantısı etkinliğinin trafiğini kontrol etmek için Arpwatch uygulaması önerilir .

   Bu tür bir saldırıyı önlemek için kolaylıkla kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de kablosuz ağı birkaç parçaya bölerek bir saldırı durumunda ağın sadece bir bölümü olacak şekilde bölmektir.

   Ve ARP IP Spoofing saldırıları olduğu gibi , amacın e-postalar, DNS, DDoS yoluyla olması farkıyla benzer başka türler de vardır .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin