Skip to content

Arşivlenmiş WhatsApp Konuşmalarımı Gmail Mail’imde nasıl görebilirim?

Eylül 4, 2022

Bir doğrudan mesajlaşma uygulaması veya bir sosyal ağ kullandığımızda, genellikle içlerinde birçok konuşma olur ve çoğu zaman onları kaydetmek isteriz. Onun aracılığıyla alabileceğimiz için, bazı önemli bilgiler veya veriler. WhatsApp durumunda bunu yapmak mümkündür, ancak bunun için Gmail gibi başka bir araç kullanmalıyız. Bu nedenle, bir sonraki makalede , Gmail e-postanızda arşivlenen WhatsApp konuşmalarını nasıl görebileceğinizi göstereceğiz .

whatsapp konuşmaları arşivlendi

WhatsApp, şu anda kullanıcılar tarafından büyük popülerlik ve tercih edilen bir mesajlaşmadır. Ve daha azı için olmamalı, çünkü normalde iletişim kurma şeklimizi sonsuza dek değiştirdi. Ve örneğin, bazı muhteşem işlevlerinden bahsedebiliriz, grup görüntülü araması yapın .

Arşivlenmiş WhatsApp Konuşmalarımı Gmail Mail’imde nasıl görebilirim?

Bu işlemi yapmayı öğrenmek, WhatsApp’ta bizi en çok ilgilendiren sohbetleri yedeklemek istendiğinde mükemmel bir seçenek olabilir. Ve sadece Google’da oluşturduğumuz e-posta hesabımıza girerek onları tekrar görebilmek . Bu nedenle , Gmail’de arşivlediğiniz WhatsApp konuşmalarını nasıl görüntüleyeceğinizi öğrenmekle ilgileniyorsanız, okumaya devam etmelisiniz.

 

WhatsApp konuşmalarını Gmail’e kaydetme adımı

WhatsApp’ın yedeğini almak veya yedeklemek , konuşmaları kaydetmekle aynı şey değildir . Yedekleme yapıldığından beri, WhatsApp’ta bulunan tüm bilgiler Google Drive hesabınıza kaydedilir ve saklanır.

Bu şekilde size gönderilen fotoğrafları, sesleri ve videoları kurtarabilmeniz mümkün . Bunun yerine yapacağımız şey çok farklı ve belirli bir sohbeti Gmail e-posta hesabımıza kaydetmek.

Ancak bu konuşmaları Gmail’de görebilmek için öncelikle onları kaydetmeyi öğrenmeniz ve bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir. Ve bunu yapmanın çok kolay olduğunu ve ilk belirgin adımın cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girmek olduğunu doğrulayabileceksiniz. İçeri girdikten sonra Sohbetler’i seçmeli, ardından kişiyi seçip seçmelisiniz.

Bir sonraki adım seçenekler menüsünü görebilmeniz için üç nokta simgesine basmaktır.Bizim durumumuzda “Diğer” seçeneğini seçeceğiz. Şimdi yeni seçenekler görüntülenecek ve “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğini seçeceğiz. Bu işlemi yaparken ekranda sohbeti gönderme seçeneklerinin olduğu bir mesaj görüntülenecek ve “Gmail”e tıklamamız gerekiyor.

OKUMA  WhatsApp Hata Çözümü: 'Uygulama Yanıt Vermiyor' - WhatsApp'ı Açamıyorum

Ayrıca istersek sohbetin içerdiği resimleri veya videoları e-postaya gönderebiliriz ve bu durumda “Dosyaları ekle” gerekir. Bunun nedeni, metin içine resim veya video eklemek mümkün olmayacağıdır. Ve bu bilgileri her zaman Gmail’de bir ek olarak alacaksınız.

Gmail’de arşivlenmiş WhatsApp konuşmaları nasıl görüntülenir?

Daha önce de gördüğünüz gibi en önemli WhatsApp konuşmalarınızı Gmail hesabınıza göndermek çok kolay . Sadece konuşmaların metinlerini göndermek de mümkün değil, söz konusu konuşmaları içeren video, resim veya fotoğrafları da göndermek mümkün. Bu nedenle, sohbetlerinizde yer alan herhangi bir bilgiyi yedeklemek için başvurmak çok pratik ve hızlı bir seçenektir.

Şimdi, Gmail hesabınızda arşivlediğiniz konuşmaları görmek istiyorsanız, hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. O zaman gelen kutusunda arama yapmalısınız ve orada konuşmalarınızı bulacaksınız ve ayrıca resim veya video içeren bir dosya eklediyseniz onu bulup kişisel bilgisayarınıza indireceksiniz.

arşivlenmiş konuşmaları görüntüle whatsapp

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, bu, Gmail’de arşivlediğiniz WhatsApp konuşmalarınızı kaydetmek ve görüntülemek için istediğiniz zaman kullanabileceğiniz mükemmel bir seçenektir . Ve böylece bu ilginç makale sona eriyor, ancak sizden konuyla ilgili sorularınızı yorum kutusu aracılığıyla bize göndermenizi istemeden önce değil.