Biçimlendirmeyi Kaybetmeden Word'de Excel Grafiği ve Tablosu Nasıl Eklenir

Eylül 14, 2021

Microsoft Office paketinin farklı programlarının entegrasyonu, herkesin daha iyi belge sunumlarına sahip olmak için nasıl yararlanacağını bilmesi gereken büyük bir avantajdır. Ve Excel'de yapılmış grafikleri veya tabloları bir Word belgesine eklemek mümkündür , böylece bilgi veya format kaybolmaz, orijinalini değiştirmeden bile değiştirebiliriz.

Biçimlendirmeyi Kaybetmeden Word'e Excel Grafiği ve Tablosu Nasıl Eklenir

Bu yazıda , biçimlendirmeyi kaybetmeden Word'e bir Excel grafiğini ve tablosunu nasıl ekleyeceğinizi öğreteceğiz . İşlem çok basittir, birkaç adımı takip etmeniz gerekir. Öte yandan, Word'deki Excel nesnelerini uygulanan biçimi kaybetmeden nasıl değiştirebileceğinizi de açıklayacağız.

  Dizin

   Word'de Excel grafiği ve tablosu nasıl eklenir?

   Bir grafik eklemek dikkate önce, gereken o yarattık . Şunları yapabilirsiniz Excel'de gelişmiş grafikler yapmak istediğiniz herhangi bir amaç için. Tıpkı Word belgesine eklemek istediğimiz tabloya sahip olmamız gerektiği gibi. Aynı şekilde grafiği veya tabloyu yerleştireceğimiz dosya da elimizde olmalıdır. Hızlı bir şekilde halletmek için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Öncelikle Excel dosyasına gideceğiz ve Word belgesine eklemek istediğimiz grafiği veya tabloyu seçeceğiz.
   • kopyalamamız gerekecek. Bunu Ctrl + C tuşlarına basarak veya grafik veya tabloya sağ tıklayıp açılır menüden "Kopyala" yı seçerek yapabiliriz.
   • Daha sonra Word belgesine, özellikle grafiği veya tabloyu yerleştirmek istediğimiz bölüme gideceğiz. İşaretçiyi bu yere yerleştirmemiz gerekecek.
   • Sonra tablo veya grafiği yapıştıracağız. Bunun için gidecek "Ev" sekmesi biz gösterecektir, "Yapıştır" seçeneklerini seçmek için "Özel Yapıştır" .

   • "Bağlantıyı yapıştır" seçeneğine tıklayacağımız bir açılır pencere görünecektir .
   • Ardından "Microsoft Office grafik nesnesi" seçeneğini seçmemiz gerekecek .
   • Biz basın "Kabul Et" ve o kadar! Grafik veya tablo Word belgesine eklenecektir.

   Hâlâ sorularınız varsa, bunun nasıl yapılacağı hakkında daha ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz Microsoft Office destek sayfasını kontrol edebilirsiniz . Burada , ekleyebileceğiniz farklı nesneleri nasıl değiştireceğinizi de bulacaksınız . Daha sonra size bunu nasıl yapabileceğinizi özet bir şekilde göstereceğiz.

   OKUMA  Google Asistan ile Arabamı Nereye Park Ettiğimi Nasıl Öğrenirim ve Hatırlarım

   Word'de bir Excel grafiğini veya tablosunu nasıl düzenleyebilirim?

   Örneğin, memleketinizin Excel'inde bir klimograf yaptıysanız ve bir Word belgesine hem grafik hem de tablo eklemeniz gerekiyorsa, bunu nasıl yapacağınızı zaten biliyorsunuzdur. Ancak herhangi bir düzenleme yaparken bilmelisiniz ki sadece grafik ve tablo verilerini doğrudan Excel'de değiştirebilirsiniz .

   Taşı ve yeniden boyutlandır

   Grafiğe veya tabloya sağ tıklarsak, gerçekleştirebileceğimiz eylemlerin bir menüsü görüntülenecektir. Tasarım seçeneklerinde "Metnin önünde" seçeneğini seçebiliriz , böylece grafik veya tablo belge içinde serbestçe hareket edebilir.

   Öte yandan, boyutu değiştirmek için sadece etrafından çıkan kulpları kullanarak genişletmemiz veya küçültmemiz gerekecek . Bu şekilde grafiği ona ayırdığımız alana uyarlayabiliriz.

   özelleştirmeler

   Grafiği veya tabloyu seçtiğinizde , araç çubuğunun "Biçim" sekmesi etkinleştirilir. Orada tasarımı ve formatı değiştirmemize izin verecek tüm grafik araçlarını kullanabiliriz. Kenarlıkların rengini, grafiğin çizgilerini, yazı tipi stilini değiştirin, diğerlerinin yanı sıra başlıklar, efsaneler ekleyin.

   Unutulmamalıdır ki Word'e eklenen tablo veya grafikte tasarım ve biçim açısından yapacağımız herhangi bir değişiklik yalnızca bunu etkiler, Excel'deki orijinali etkilemez . Bu şekilde Excel'de ilk oluşturulan formatı kaybetmeyeceğiz. Aynısı ters yönde de geçerlidir. Word'de grafiklerinizin tasarım türünü veya stilini her zaman değiştirebilir veya değiştirebilirsiniz .

   Word'de bir grafik veya tablodaki verileri nasıl değiştiririm?

   Bu durumda, Word'deki verileri değiştirmek için bunu doğrudan Excel belgesinde yapmamız ve ardından "Kaydet" . Değiştirilen değerler otomatik olarak Word belgesine uygulanacaktır. Excel dosyasını açmadan, grafiği seçip araç çubuğunun "Tasarım" sekmesinde bulunan " Verileri değiştir" seçeneğine tıklayarak verileri değiştirmek mümkündür .

   Umarım bu bilgiler size çok yardımcı olur, paylaşmayı unutmayın, bir dahaki sefere görüşmek üzere!

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin