Skip to content

Bilgisayarımda Fortnite Oynamak İçin Bir Komutu veya Genel Kontrolü Nasıl Yapılandırırım Kolay ve Hızlı

Haziran 18, 2022

Son yıllarda Fortnite’ın popülaritesi, çok yönlülüğü ve oyuncunun zevklerine uyum sağlama kolaylığından kaynaklanmaktadır , çünkü nasıl çalışılacağını öğreterek sonsuz öğrenme fırsatları sunan üçüncü şahıs bir aksiyon oyunu ile birleştirilmiş bir sandbox inşaat oyunudur. bir ekip olarak ve ortak yarar için akıllıca işbirliği yapın.

Nintendo Switch, PS4, Xbox, Android ve iPhone gibi her türlü cihazdan giriş ve çıkış yapabileceğiniz birden fazla platformda bulunan bir oyun olarak, aynı anda 3.4 milyon kişi oynayarak birçok dijital dünya rekoru kırdı ve Toplam 45 milyon kullanıcı .

Bilgisayarımda Fortnite Oynamak İçin Bir Komutu veya Genel Kontrolü Nasıl Yapılandırırım Kolay ve Hızlı

Oyunun güçlü noktalarından biri , oyun ilerledikçe oluşturulan bir hikayeyi anlatan geleneksel bir anlatı çizgisinin olmamasıdır . Sorunsuz bir çapraz platform deneyimi sunarak , PC’nizdeki oyun performansını iyileştirmek ve daha önce mümkün olmayan çapraz platform çok oyunculu oynamak için fps’yi artırmanıza ve optimize etmenize olanak tanır.

Şu anda Gamer topluluğu içinde, bir Shooter oynamanın yolu ve bir kontrol ile klavye / fare arasında var olan avantajlar, bunun aksine çok daha çevik bir kullanım gibi kullanıcılara getirebilecekleri varsayılan avantajlar nedeniyle tartışmalar var. birinin diğerinin üzerine.

Fortnite, oyuncular arasında daha fazla etkileşim sağlamak için PS4, Switch, PC, Android, iOS, Xbox ve Square Enix ile hesapları birleştirmenize izin vermesi sayesinde en popüler ve erişilebilir oyunlardan biri olduğundan , tartışma buna taşındı. . Ellerle uyarlanabilirliği nedeniyle kontrolün oyuncu için daha rahat olduğu yerlerde, uzun seanslar için idealdir, bu nedenle genel bir kontrolün nasıl yapılandırılacağını öğrenmek gerekir.

  PC’nizde genel joystick’i yapılandırın

  Fortnite’de genel bir denetleyiciyi yapılandırmak ve kullanmak için birkaç program vardır, bunun için ana programlar Xpadder ve JoyToKey’dir. Bu programlardan herhangi birini indirin ve tanınabilir bir klasöre kurmak için sıkıştırmasını açın. Program yüklendikten sonra denetleyiciyi bilgisayarınıza bağlayın ve tanımasını bekleyin, değilse gerekli sürücüleri indirmeniz gerekir.

  OKUMA  Cep Telefonum Neden Yalnızca USB Kablosunu Bilgisayarıma veya Bilgisayarıma Bağladığımda Şarj Ediliyor? Nasıl çözeceksin

  Xpadder durumunda , programı açın ve soldaki kontrol şeklinde seçeneği seçin, ardından kontrol cihazınızın görüntüsünü aramak için “Görüntü” bölümünde bu seçenek, denetleyicinizin görüntüsünün olması durumunda zorunlu değildir. komutu görünmüyor , bu durumda komutu yapılandırmak için sadece “Controllerimage” seçeneğine gitmemiz gerekiyor.

  İçeri girdikten sonra , “Bitir” sekmesine ulaşana kadar joystick’i istediğiniz şekilde yapılandırmak için sekmeleri tek tek açın. Bu program aynı zamanda size genel bir yapılandırma da sağlar.

  PC’nizde konsol oyun çubuğunu yapılandırın

  Halihazırda meydana gelen teknolojik gelişmelerle birlikte klavyeye ihtiyaç duymadan daha rahat oyun oynayabilmek için bilgisayara Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One ve Nintendo Switch controller konfigüre etmemiz mümkün . fare. Burada bunları yapılandırma adımlarını gözden geçiriyoruz.

  Playstation 3: Bu denetleyiciyi yapılandırmanın en kolay yolu, doğru sürücülerin kurulup güncellenmesi, SCPToolkit’in kurulması ve denetleyicinin bağlanmasıdır. Yüklendikten sonra, Sürücü Yükleyiciyi Çalıştır > Windows Hizmetini Yükle > Bluetooth sürücüsünü yükle > DualShock 3 sürücüsünü yükle > Yükle’ye tıklayın.

  Playstation 4: Bu kontrolü kullanmak için işlem bir öncekine benzer, DS4 Sürücüsünü yüklememiz ve açtıktan sonra sürücüyü yüklemek için “Adım 1: DS4 Sürücüsünü Yükle” seçeneğini seçmeliyiz.

  Xbox 360, Xbox One ve Xbox One S: Xbox oyun çubukları, Microsoft tarafından geliştirildiğinden daha iyi uyumluluğa sahiptir. Kullanmak için bilgisayara bağlamamız ve Windows’un gerekli sürücüleri yüklemesini beklememiz gerekiyor ve bununla birlikte komutu kullanabiliriz.

  Nintendo Switch: Bu kontrolü yapılandırmak için PC’nizin bir Bluetooth bağlantısının olması gereklidir, Windows ayarlarında Bluetooth cihazları paneline gidin ve kontrolü bilgisayara bağlayın.

  Bu bilgi ile Fortnite’ı daha kolay oynayabilecek ve PC için her türlü kontrolü kullanarak kısa sürede uzman olabileceksiniz.