Bilgisayarımdan, Android'imden veya iPhone'umdan WhatsApp ile Ağır Dosyalar ve Videolar Nasıl Gönderilir

Ekim 13, 2021

Bazı sosyal ağların ve doğrudan mesajlaşma platformlarının sahip olduğu popülerlik ve çok sayıda kullanıcı tartışılmaz. Ve geldiğimden beri büyümeyi bırakmayan ve tüm kullanıcılarına yeni ve mükemmel işlevler sunan WhatsApp.

Bilgisayarımdan, Android'den veya iPhone'dan WhatsApp ile Ağır Dosyalar ve Videolar Nasıl Gönderilir

Ancak platformu tarafından yalnızca hafif içeriklerin paylaşılabileceği her zaman sorgulanmıştır. Bu nedenle aşağıda size cep telefonunuzdan veya PC'nizden WhatsApp ile ağır dosya ve video göndermek için yapmanız gerekenleri anlatacağız .

WhatsApp bizi şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen bir platform ve iletişim kurmanın yeni yollarını sağlayanın o olduğunu hatırlamalıyız. Sesli notlardan veya grup görüntülü görüşmelerinden bahsedebileceğimiz yer . Diğer uygulamalar tarafından başarıyla çoğaltılan ve kullanıcıların büyük çoğunluğunda sahip oldukları kabulü ifade eden işlevler.

WhatsApp'ın başlangıçta içeriğin platformu üzerinden maksimum 15 MB ağırlıkta paylaşılmasına izin verdiğini bilmek önemlidir . Ancak artık yeni güncellemeleri sayesinde maksimum 100 MB ağırlığa kadar videoları aktarmanıza olanak tanıyor. Ve video daha ağırsa o zaman WhatsApp üzerinden ağır videolar göndermek için ne yapmamız gerektiğine bakalım .

  Dizin

   Bilgisayardan veya mobil cihazlardan WhatsApp ile büyük dosyalar gönderme adımları

   WhatsApp üzerinden video, ses veya herhangi bir dosya türünden içerik aktarabilmek çok basittir . Ve bunların maksimum ağırlığı 100 MB ise nasıl hareket edeceğinizi zaten biliyorsunuz , ancak ağırlıkları bu kapasiteyi aşarsa, başka işlemler yapmanız gerekir. Bu yüzden bu aktarımı sorunsuz yapmamızı sağlayan bazı uygulamaları kullanacağız.

   Ve bu durumda, ağırlıkları ne olursa olsun dosyaları bulutta depolamamıza izin veren bir hizmet olan Google Drive ile başlamalıyız. Ve WhatsApp ile kullanmak ve büyük dosyalar göndermek için aşağıdakileri yapmalıyız. Prensip olarak Google Drive hesabınıza gitmeli ve oradan saklanan ve göndermek istediğiniz dosyayı yüklemelisiniz.

   Sonraki adım ise bu seçenek ile "Daha Fazla" seçeneğine tıklayarak göndereceğiniz dosyayı WhatsApp'a yüklemek olacaktır. Şimdi dosyayı bulup seçmelisiniz ve şimdi ekranda görüntülenecek açılır pencereyi vermelisiniz, "Bağlantıyı kopyala" seçeneğine tıklayarak seçmeniz gerekir, şimdi Google Drive'dan çıkıp WhatsApp'a girmelisiniz.

   OKUMA  Snapchat'te İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir - Doğrulama Kodunu Alın

   Şimdi bitirmek için, ağır dosyayı göndermek istediğiniz arkadaşınızı veya kişiyi seçmeniz ve daha önce Google Drive'a kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırmanız yeterlidir. Ve bu basit yolla hazır ve bu mükemmel araçla , WhatsApp tarafından PC'nizden veya mobil cihazınızdan büyük bir dosya gönderdiniz .

   Dropbox ile WhatsApp üzerinden büyük dosyalar nasıl aktarılır

   Bu, nasıl kullanılacağını zaten bildiğiniz ve büyük dosyaları WhatsApp üzerinden aktarmanın çok basit bir şekilde yapıldığı çok popüler başka bir platformdur . Ancak bu durumda bunu yalnızca mobil cihazınızdan yapacağız. O zaman bu uygulamayı akıllı telefonunuzda kurmanız ve Dropbox'a girmeniz gerekir.

   Uygulamanın sağ tarafında aşağıyı gösteren bir ok göreceksiniz, seçenekler menüsünü görüntülemek için ona basın. Ve bizim durumumuzda "Paylaş" seçeneğini seçeceğiz, şimdi farklı seçenekler göreceksiniz. Bağlantıları paylaşabileceğiniz uygulamaların yanı sıra , bizim durumumuzda oluşturulan bağlantıyı göndermek ve kopyalamak için ağır dosyayı seçiyoruz.

   Bir sonraki adım, şimdi WhatsApp'a girmek ve ağır dosyayı göndereceğiniz kişiyi aramak ve bulduğunuzda, bağlantıyı yapıştırmanız yeterlidir. Ve bir kişinin profil fotoğrafını değiştirmek kadar kolay . Biz mümkün olmuştur WhatsApp tarafından ağır bir dosya veya video göndermek bizim PC veya akıllı telefondan.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin