Skip to content

Bilgisayarımdan Facebook Messenger ile Sesli Mesaj Gönderme veya Gönderme

Ekim 8, 2022

Bazı sosyal ağlar veya doğrudan haberciler, o kadar etkili yenilikçi işlevler yarattılar ki, diğer platformlar bunları kendi seçenekleri içinde istiyor. WhatsApp gibi uygulamalarda kullandığımız sesli notlarda durum böyle . Bildiğiniz gibi Facebook bu mobil iletişim şirketini birkaç yıl önce satın aldı ve şimdi sesli mesajları devreye soktu. Ve bu yazıda size Facebook Messenger üzerinden ancak PC’den nasıl sesli mesaj gönderebileceğinizi veya gönderebileceğinizi göstereceğiz .

Facebook, dünyanın en çok kullanılan platformlarından biri olarak kabul edilir ve dünyada daha fazla popülerliğe sahiptir. Ve onur koltuğunu korumak için yeni özellikleri ve seçenekleri platformunuza entegre etmelisiniz. İşte bu yüzden artık sesli mesaj gönderebilirsiniz ve bu yazıda bu basit uygulamayı bilgisayarınızdan nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağız.

Bilgisayarımdan Facebook Messenger Üzerinden Sesli Mesaj Gönderme veya Gönderme

Halihazırda akıllı telefonu olan çoğu kişi sosyal ağlarını ve mesajlaşma uygulamalarını oradan yönetiyor. Ve cep telefonunuzdan sesli mesaj göndermenin ne kadar basit ve kolay olduğunu zaten biliyor olmalısınız . Ancak bunu kişisel bilgisayardan da yapmanın mümkün olduğundan tamamen habersizler.

  PC’den Facebook Messenger’da sesli mesaj gönderme adımları

  Birçok kullanıcı, akıllı telefonlar için oluşturulmuş bir işlevin PC’de de kullanılabilmenin nasıl mümkün olduğuna şaşıracak. Ancak bir mikrofonunuz varsa garip bir şey yok ve kısaca bu masaüstü cihaz üzerinden sesli mesajlarınızı gönderebilmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız .

  adam pc not gönder sesli facebook

  Ve Facebook hesabınızı veya şifrenizi kurtarmanın yanı sıra ne kadar basit olacağını göreceksiniz , ancak bazı hususları dikkate almalısınız. Bunlardan biri de sesli mesaj göndermek için kullanacağımız Facebook Messenger.

  Bu sayede hatırlayacağınız gibi, arkadaşınız olmayanlara bile arkadaşlarınıza kısa mesaj göndermek mümkün . Ancak size öğreteceğimiz yöntemle, PC’nizden Messenger üzerinden sesli mesaj göndermenin mümkün olduğunu göreceksiniz.

  OKUMA  Bir veya Birkaç JPG Görüntüsünü Çevrimiçi ve Ücretsiz PDF'ye Dönüştürme veya Dönüştürme

  Şimdi başlamak için PC’den Facebook hesabınızı girmeniz ve bunun için e-posta veya telefon numaranızı girmeniz ve ardından şifreyi girmeniz gerekir. Profilinizde sizi bulduktan sonra ekranın sol tarafında bulunan seçeneklerde kendimizi konumlandıracağız . Ve bizim durumumuzda “Messenger” seçeneğine tıklamalıyız.

  Messenger’dan sesli mesaj gönder

  Artık yeni bir pencerede olacağız ve içinde yazılı mesaj veya sesli not ile iletişim kurabileceğimiz kişileri görebiliriz. Bunları pencerenin sol tarafına yerleştireceğiz ve kişiyi seçeceğiz. Ve görüntülenen seçenekler arasında sesli mesaj göndermek için olanı kontrol edeceksiniz.

  Elbette, zaten bildiğiniz gibi, kişilerinize yazılı mesajlar göndermek de mümkündür, ancak diğerleri arasında bir GIF, bir Emoji, bir dosya, bir fotoğraf, bazı Çıkartmalar göndermek de mümkündür. Tüm bunlar, metin mesajları göndermek için kullanılan mesaj yazmak için çubuk aracılığıyla yapılabilir ve diğer seçenekler için temsilci simgelerini kullanacaksınız.

  karikatürler not gönder sesli facebook

  Bizim özel durumumuzda, sesli mesaj göndermek istediğimiz için mikrofon şeklindeki simgeye tıklamalıyız. Mesaj yazmak için çubuğun yanında bu simgeyi görmezsek, “Diğer” seçeneğine tıklamanız gerekir ve gizli seçenekler görüntülenecektir. Mikrofonu seçtiğinizde, ekranda kaydı başlatmak için seçmeniz gereken kırmızı bir nokta belirecektir.

  Sesli mesajınızı bitirdikten sonra tekrar kırmızı butona tıklamanız gerekmektedir, kayıt sona erecektir ve göndermek için sesli mesajı oynat butonuna tıklamanız yeterlidir. Kişisel bilgisayarınızdan Facebook Messenger aracılığıyla sesli not göndermenin ne kadar kolay ve hızlı olduğunun farkına varırsınız .