Bir PC'yi Uzaktan Kontrol Etme ve Android Telefonumdan Tam Erişime Sahip Olma

Temmuz 20, 2022

Akıllı telefonlarımız aracılığıyla her görevi yapabileceğimizi söylediğimizde abartmış olmuyoruz ve Android'inizin parlaklığını yükseltmenin ötesine geçiyorlar . Ve şimdi akıllı telefonumuzu kullanarak kişisel bilgisayarımızı uzaktan kontrol edebileceğiz. Ve bu makalenin amacı, bir PC'yi uzaktan kontrol edebilmek ve Android cep telefonumuzdan erişebilmek için izlemeniz gereken adımları size öğretmek .

Piyasada, PC'yi cep telefonumuzdan uzaktan kontrol etmek için bazı ideal uygulamalar bulabilirsiniz . Birçok kullanıcı için harika görünebilecek bir şey, bilgisayar başında oturmak zorunda kalmadan çalışabilmek. Ve bu, Microsoft'un bu bağlantıya izin vermek için geliştirdiği protokol sayesinde.

Bir PC'yi Uzaktan Kontrol Etme ve Android Telefonumdan Tam Erişime Sahip Olma

Ve hepsinden iyisi, Android cihazınıza yüklemiş olmanız gereken Google'ın sanal mağazası Play Store'dan indireceğimiz bir uygulama kullanacağız . Ancak bu basit prosedürü gerçekleştirmeden önce, uzak masaüstü protokolünün etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol etmeliyiz. Şimdi nasıl etkinleştireceğinizi ve PC'nizi Android mobilden nasıl uzaktan kontrol edeceğinizi görelim .

Dizin

  Microsoft Uzak Masaüstü Protokolü nasıl etkinleştirilir

  Uzak masaüstü protokolünü kullanabilmek için aktif değilse aktif etmek veya aktif olduğunu doğrulamak gerekir. Bunun için sadece aşağıdakileri yapmamız gerekiyor, bilgisayarımızın kontrol paneline gireceğiz.

  mobil erişim bilgisayarı

  Ve bir sonraki adım "Sistem" seçeneğini seçmek, şimdi ekranda yeni bir pencere görüntülenecek ve içinde " Uzaktan erişim konfigürasyonu " seçeneğini seçmeliyiz .

  Bu eylem, sistem özellikleri kutusunun birkaç sekme ile görüntülenmesini sağlayacaktır ve bizim durumumuzda “ Uzaktan Erişim ” sekmesini seçeceğiz . Şimdi "Bu bilgisayara uzak bağlantılara izin ver" seçeneğinin seçili olup olmadığını görmeli, değilse seçmeliyiz ve ağ ile ilgili kimlik doğrulama seçeneğinin de aktif olduğunu görmeliyiz.

  PC'yi mobilden uzaktan nasıl kontrol edilir

  Bu önemli adımı gerçekleştirdikten sonra artık PC'yi mobilden uzaktan kontrol etmemizi sağlayacak Uygulamayı indirmeliyiz. Ardından aramak, indirmek ve yüklemek için Play Store'a gireceğiz. Bu işlemi bitirdikten sonra uygulamayı açmalısınız ve ilk adım olarak uzaktan bağlanmak için bir cihaz seçmeliyiz.

  Bunu yapmak için ekranın sağ tarafında kendimizi bulacağız ve (+) simgesine tıklayacağız, bu şekilde uzak masaüstü protokolü aktif olan cihazlar için bir arama başlayacaktır. Aynı yerel ağda değilseniz, ekipmanı manuel olarak eklemenizi öneririz.

  OKUMA  Linux'ta Sistem Bilgi Komutları nelerdir? Bilgi Nasıl Girilir ve Görüntülenir

  Adımları doğru bir şekilde yaptıysanız, PC'niz mevcut olarak görünmelidir ve bir sonraki adımımız bağlantı yapmak için tuşuna basmaktır. Ve hazır, PC'yi Android cep telefonunuzdan uzaktan kullanabilirsiniz. Akıllı TV'nizi Android sistemiyle çalışan akıllı telefonunuzdan kontrol etmek kadar basit .

  Artık evinizin neresinde olursanız olun, PC'nizi sanki önünde oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebileceksiniz. Gerçekten harika bir uygulama, ancak bir sınırlaması var. Ve cep telefonunuzla bağlıyken bilgisayarı kullandığınız şekilde kullanamayacaksınız.

  pcyi mobilden kontrol et

  Bu nedenle, cep telefonunuzdan PC'yi kontrol etmek için başlattığınız oturumu kapatmak istiyorsanız, sağ üstte bulunan üç dikey çizginin simgesine basmanız yeterlidir. Ve oradan size çıkış yapma seçeneği sunulur ve artık bilgisayarınızı her gün yaptığınız gibi kullanmaya geri dönebilirsiniz.

  Cep telefonunuzdan PC'nizden en iyi şekilde yararlanmak için Uygulamanın sahip olduğu farklı yapılandırılabilir seçeneklerden yararlanabileceğinizi unutmayın. Artık PC'nizi Android cep telefonunuzdan uzaktan nasıl kontrol edeceğinizi biliyorsunuz .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin