Bir Telgraf Sohbetinde İz Bırakmadan Gizli Mesaj Gönderme ve Alma

Ekim 13, 2021

Telegram gibi doğrudan mesajlaşma uygulamaları , kullanıcıların ilk tercihleri ​​arasına yükselmeye devam etmek için yeni fonksiyonları hayata geçirmeye devam ediyor. Ve bu anlamda, mahremiyetin çok önemli bir unsur olduğunu ve paylaştığımız veya konuştuğumuz şeyleri gizli tutabilmenin bir öncelik olacağını anlıyor. Bu nedenle bir sonraki yazımızda Telegram sohbetinde iz bırakmadan gizli mesaj göndermek ve almak için yapmanız gerekenleri anlatacağız .

Telegram, WhatsApp'a yeni kullanıcıları çekme konusunda mücadele veren bir uygulamadır. Ve bunun için doğrudan mesaj gönderebileceğimiz, sesli sohbet veya grup araması yapabileceğimiz mükemmel işlevler kullandı . Dosya, video, müzik, çıkartma paylaşın ve artık gizli sohbet yoluyla iz bırakmadan mesaj göndermek mümkün.

Bu çok ilginç bir işlev gibi görünüyor ve bu doğrudan mesajlaşma uygulamasının birçok kullanıcısı onu nasıl kullanacağını bilmek istiyor. Bu nedenle, bir Telegram sohbetinde gizli mesajların nasıl gönderileceğini ve alınacağını bilmekle ilgileniyorsanız . Bunları uygulamaya koymak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini gösteren bu basit öğreticiyi mutlaka okuyun.

  Dizin

   Telegram'da gizli sohbeti kullanmanın avantajları

   Gizli mesajın nasıl gönderileceğinin açıklamasına devam etmeden önce anlamanız önemlidir . Normal bir mesaj ile gizli bir mesaj arasında bir fark olduğu ve mesajın şifrelenmesinin gönderen istemci ile sunucu arasında gerçekleştirildiğidir. Ve sunucu ve alıcı istemci, bunun yerine şifreleme gizli mesajı göndericiden alıcıya doğrudan gerçekleştirilir.

   Dolayısıyla mesajın herhangi bir izinin bulunması , elbette sadece mesajın yapıldığı ve alındığı cihazlarda bulunması imkansız olacaktır . Ancak gizli mesajlar göndermek, gizli sohbet yoluyla gönderilen bir mesajı silmek gibi başka avantajlar da sunar. Bu, olduğu yerde otomatik olarak silinecektir, bir başka avantajı da bu mesajların iletilmemesidir.

   Artık Telegram'daki gizli sohbeti kullanmanın tüm avantajlarını bildiğimiz için bize sunuyor . Şimdi nasıl kullanıldığına ve iz bırakmadan bu mükemmel iletişim yöntemini uygulayabilmeniz için izlemeniz gereken adımlara bakalım.

   OKUMA  Bir Google Hangouts hesabını sonsuza kadar nasıl silebilirim veya aboneliği nasıl iptal edebilirim?

   Telegram'da gizli mesajlar gönderme adımı

   Gizli bir sohbet oluşturmak büyük zorluklar içermez ve tam tersine yapması çok kolaydır ve arkadaşlarla konuşmak için çok sık bir uygulama haline gelmesi çok muhtemeldir . Yapmamız gereken ilk şey Telegram platformuna girmek. Mobil cihazınıza yüklemiş olmanız gereken.

   Bir sonraki adım, gizli mesaj göndermek istediğiniz kişinin profilini aramak ve girmektir. Ardından, ekranın sol tarafında bulacağınız üç yatay çizginin simgesine basmalısınız. Bu eylem, "Yeni gizli sohbet"e tıklamanız gereken bir seçenekler menüsü görüntüler .

   Bu anda muhatabınıza ulaşmak istediğiniz mesajı yazmaya başlayabilir ve bu sayede gizli bir sohbet başlatmış olursunuz. Sohbeti bitirdiğiniz ve gizli sohbeti bitirmek istediğiniz an. Silebilirsiniz ve bu şekilde Telegram bulutundaki mesajlarınızda yazdıklarınızın hiçbir izini alamazsınız .

   Bu gibi işlevler sayesinde Telegram gibi uygulamalar dünyadaki binlerce kullanıcının tercihi ve beğenisini kazanıyor. Sadece bir kanalı kurtarmak veya yeniden etkinleştirmek mümkün olmadığından, artık bir Telegram sohbetinde gizli mesajlar göndermek ve almak da mümkün .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin