Bir WhatsApp Grubunu Ayrılmadan Nasıl Gizleyebilir ve Susturabilirim? Adım adım

Şubat 20, 2021

Bugün WhatsApp'ta tek bir amaç için oluşturulmuş çeşitli gruplara üye olmanız çok yaygındır . Ve sonra ana konudan saparak belirli rahatsızlıklara neden olurlar ve ayrıca hiçbir alakası olmayan resimler, videolar ve hatta seslerle çok fazla hafıza alanı kapladıklarını da eklerler. Bu can sıkıcı bildirimlerden kaçınmak ister misiniz? Ve grup dışındaki konuşmalar ve bir WhatsApp grubunu nasıl gizleyeceğinizi ve susturacağınızı merak ediyorsunuz?

WhatsApp Grubunu Ayrılmadan Gizleme

Bu anlık mesajlaşma platformu, kişi ne kadar uzakta olursa olsun iletişim kurmak için çok kullanışlıdır; çünkü sadece bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak birçok insan kendilerini, hoşnutsuzluğa neden olan gruplarda sinir bozucu olmaya adadı ve oradan ayrılamazsın çünkü orada yaydıkları önemli bilgilere ihtiyacınız var. Şimdi ne yapacağını öğreneceksin.

Dizin

  WhatsApp grubu nasıl gizlenir ve sessize alınır?

  WhatsApp, dünyadaki her akıllı telefonda kullanılmasını sağlayan tüm işlevlerinde birkaç güncelleme yaptı, bunların arasında grupların güncellemesi var; 2011'de 10'dan 15'e, 2016'da 256'ya yükseldi . Bu ortam aracılığıyla sonsuz bilgi paylaşımı olanağı açmak , yönetici olmadan yeni insan eklemeye izin veren son şeylerden biri . bir davet bağlantısı aracılığıyla.

  Ancak, bu kadar çok insanın olduğu bir grubun parçası olmak çok fazla sıkıntıya neden olabilir; en iyi çıkış yolu gruptan ayrılmaktır; Bu karar çok radikaldir, çünkü sağladığınız bilgiye ihtiyacınız olursa, yönetici sizi tekrar gruba eklemedikçe grup orada olamaz.

  Bu şu soruyu getirdi, bu sinir bozucu konuşmalardan nasıl kaçınabilirim? İhtiyaç duyduğunuz sonucu elde etmenin farklı yolları emrinizde.

  1. sessize alma seçeneği

  Bu seçenek, onları 8 saat, 1 hafta ve 1 yıla kadar susturmanıza olanak tanır; sadece şu adımları izlemelisin:

  1. WhatsApp uygulamasını açın .
  2. Ayrılmak istediğiniz gruba gidin.
  3. Sağ üstteki 3 beyaz noktaya basın.
  4. Oradayken, 'Bilgi. Grubun'.
  5. Bir yıla kadar sessiz düğmesine basın .
  6. Bildirimleri gösterme seçeneğini kapatın.
  7. Tamam tuşuna basın.
  8. Sonraki seçenek olan 'özel bildirimler'i seçin ve seçeneği devre dışı bırakın.
  OKUMA  Instagram Kamera Hataları veya Sorunları Nasıl Onarılır

  Ve grup hakkında en fazla bir yıl boyunca bilgi sahibi olmayacaksınız ve istediğiniz zaman girip ilgili herhangi bir bilgi yayınlayıp yayınlamadıklarını öğrenebilirsiniz.

  Sesi kapatmak ve gizlemek için 2. seçenek

  Sonraki seçenek, kaçınmak istediğiniz grubu sonuna kadar gizleyecektir. Her adımı yapmanız yeterlidir.

  1. Uygulamayı açın.
  2. Gizlemek istediğiniz sohbeti basılı tutun.
  3. Aşağı bakan oklu bir kutuyla gösterilen arşiv seçeneğine dokunun.
  4. WhatsApp , sohbeti zaten arşivlediğinizi duyuracaktır .

  Nerede olduğunu öğrenmek için, sohbet listenizin altına bakın ve küçük harflerle 'Dosya Dolabı'nı ve oraya gönderdiğiniz sohbet numarasını parantez içinde göreceksiniz. Sohbet ve susturma bildirimlerine birkaç saniye basın , ayrıca isterseniz onu açabilir ve grupta aktif olmayı bıraktığınız sırada ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu eylemi tersine çevirmek istiyorsanız, sohbeti basılı tutun ve şimdi yukarıyı gösteren beyaz kutuya basın.

  WhatsApp grubunu gizlemek ve kapatmak için 3. seçenek grubu kilidi

  Bu seçenek , henüz yapmadıysanız WhatsApp uygulamanızı güncellemenizi ve bunu yapmanızı gerektirir:

  1. Uygulamayı açın.
  2. Kurtulmak istediğiniz sohbete basın .
  3. Sağ üst seviyedeki üç beyaz noktayı bulun ve tuşuna basın.
  4. İlk seçeneği 'inf alın. Grubun'.
  5. Android sistemlerde 'kilit' seçeneğini ve iPhone sistemlerinde ' grubu sessize al ' seçeneğini arayın .

  Ve işte, gruptan ayrıldığınızı bilmeyecekler, sadece Smartphone'unuzun hafızasındaki alanı temizlemek ve boşaltmak için sohbet dosyalarını sildikten sonra ilgilenirsiniz .

  WhatsApp iletişimi motive ediyor

  Bir WhatsApp grubunu gizlemek ve susturmak, sakin olmanıza, güvenliğinizi korumanıza yardımcı olan radikal bir eylemdir ve hatta kaba görünmeden cep telefonunuzun hafızasında yer kazanabilirsiniz. Ancak, dürüstlüğünüzün herhangi bir bilginin yayılmasından daha değerli olduğunu ve herhangi bir taciz veya kötüye kullanım hissederseniz, inf menüsünün sonunda her zaman bir seçenek olacağını unutmayın. "gruptan ayrıl " diyen grup .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin