Bir Word Belgesinde Hücre Kenar Boşlukları nedir ve nasıl ayarlanır? - Kesin Kılavuz

Kasım 11, 2021

Birçok kişi tarafından dünyanın en iyi kelime işlemcisi olarak sınıflandırılmıştır. Metinlerinizi dijital olarak oluşturabilmeniz ve onlara kişisel bir dokunuş katabilmeniz için size çeşitli araçlar sunmalıdır. Montajı ve kişiselleştirmeyi kolaylaştıran bu araçlardan biri, sözde hücrelerdir. Bu nedenle, bunların ne olduğunu ve bir Word belgesinde kenar boşluklarını nasıl yapılandırabileceğinizi bilmek iyidir .

Yaptığınız işlerin son teslimi ve Word platformunuz aracılığıyla yazdırılması , araçların sayısı ve sözde hücrelerden yararlanma imkanı sayesinde gerçekten profesyonel bir sonuca sahip olmalıdır .

Teslimatlarınızda dakik bir sipariş oluştururlar. Bu nedenle, bunların belgenizde kullanımını ve nasıl yapılandırılacağını vurguluyoruz.

Varsayılan hücreler zaten standart bir tasarıma sahiptir, ancak sistem söz konusu değişiklikleri kabul ettiği sürece, zevkinize ve ihtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz belirli değişikliklere izin vermelidirler .

Unutulmamalıdır ki Word diğer işlemcilerle uyumludur ve çeşitli platformlarda kullanılır, bu nedenle hücreler herhangi bir rahatsızlık duymadan kullanılabilir. Bu tablolardan olgunlaşması gerçekten çok kolay ve çok hızlı, onun karmaşıklığı tasarım ihtiyaçlarınız yalnızca bağlı olacaktır.

  Dizin

   Word belgesindeki hücre kenar boşlukları nedir?

   Kelime tabloları, metinleri dijital olarak oluşturmayı ve düzenlemeyi kolaylaştırır ve onlara kişisel bir dokunuş verir. Sözde hücrelerin ne olduğunu ve bir Word belgesinde kenar boşluklarını hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yapılandıracağımızı bilmeliyiz.

   Hem temel hem de iç içe tablolar olan tablolar, hücre adı verilen alanlardan oluşan harika bir Word aracıdır. Hangi verilerin bir miktar ekleyebilirsiniz Word dijital metinlere düzen ve kişilik verecektir. Bahsedilen hücreler, çizgiler, kenar boşlukları veya sınırlar ile ayrılmalıdır.

   Hücre marjları , sınırlarını ve aralarında oluşturulan boşluğu birbirinden hızlı bir şekilde ayırt edilebilecek şekilde sınırlar.

   Word belgenizde hücre kenar boşluklarını ayarlama adımları

   Her şeyden önce, değiştirmek istediğiniz Word belgesinin elinizde ve aktif olması gerekir. Ekle sekmesini seçerek belgenizin herhangi bir yerinde ihtiyacınız olan tabloyu hemen oluşturmalısınız .

   OKUMA  Neden DiDi Sipariş Edemiyorum ve Nasıl Çözülür? DiDi sorunları

   Ekle sekmesi, ekranın üst kısmındaki Word araç çubuğunuzda bulunur. Ve ihtiyacınız olan tabloyu yapabileceğiniz bir simge göreceksiniz.

   Ardından ekranınızın üst kısmında yer alan tablo araçlarını göreceksiniz ve sunum seçeneğine basmanız gerekiyor. Hizalama parçasını bulun ve seçin ve hücre kenar boşluklarına dokunun.

   Word belgenizde hücre kenar boşluklarını ayarlamak basittir. Bir kez hizalama ve hücre kenar boşluklarında bulunur. Varsayılan hücre kenar boşlukları gibi seçenekler içeren bir açılır pencere göreceksiniz. Söz konusu hücrenin boyutlarını santimetre biriminde uyguladığınız yer.

   Bu hücreler arasında aynı şekilde santimetre cinsinden ayrılmış bir boşluk belirlemek mümkündür . Girilecek metnin boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

   Aynı şekilde, kenar boşluklarını değiştirmek için kullanılacak alanı da gözlemleyeceksiniz. Bunu yapmak için kenarlıklar ve gölgeleme üzerine tıklamanız gerekir . Bu sekmede, o hücrenin sınırlarını kolayca değiştirebilirsiniz.

   Gördüğünüz gibi, marjları yalnızca ölçümler açısından değiştiremeyeceksiniz. Ancak kenarlık stiline, çizgilerin rengine ve kalınlığına göre başka dokunuşlar da ekleyebilirsiniz . Hepsi bir araya getirdiğiniz dijital metnin türüne göre.

   Ek bilgi olarak, Word tablosundaki sınırları da gizleyebilir veya kaldırabilirsiniz . Çok yönlü ve çalışması kolay bir sistemdir; Word belgenizde tüm bu hücre ayarlamalarını yaptıktan sonra kabul et'e basmanız yeterlidir ve bu şekilde tasarımınız için seçtiğiniz tüm değişiklikler kaydedilecek ve çalışmanız tatmin edici bir şekilde sonuçlanacaktır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin