Bir Word Belgesine Farklı Sayfa Numaraları Nasıl Atanır veya Koyulur

Haziran 21, 2021

Word'ün Microsoft tarafından oluşturulmuş en iyi ve en çok kullanılan metin düzenleyicisi olduğunu tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Ancak, dünya çapında sürekli olarak kullananlar için bazı bilinmeyenler ortaya çıktı. Word'de farklı sayfa numaraları atamak için izlenecek adımlar gibi bunların yanıtları veya çözümleri de elimizin altında .

Bu, bu olağanüstü aracı kullanan çoğu öğrenci veya yazar için en büyük baş ağrılarından biri olmuştur.

Word'de Aynı Belgeye Farklı SAYFA NUMARALARI Nasıl Koyulur

Çoğu durumda, geliştirilecek metin içindeki bölümlerin yazı özelliklerini ve sırasını değiştirmeden sayfa numaralarını yerleştirmek için belirli bir çalışmayı parçalamak için kullanılır ve hatta Word'de Romen ve Arap rakamlarıyla yazılabilir .

Bugün Microsoft'un çeşitli ürünlerinde, bu durumda Word'de sürdürdüğü büyük ilerlemeler sayesinde, sadece sayfa sayısı ile ilgili değişiklikler yapamayacaksınız. Ancak istediğiniz stil ve/veya formatı istediğiniz şekilde ve hazırlanacak belgenin farklı bölümlerinde ve amacına göre değiştirebilirsiniz.

Bu çözümü gerektiren en yaygın belgelerden biri, tez öğrencilerinin çoğunluğunun cennete haykırışı olan 'Özel Dereceli Çalışma' ile ilgilidir.

Ancak, belgeyi doğrudan bir araya getirmek ve böylece spesifikasyonlara göre komplikasyonsuz ve istenen bir nihai sonuca ulaşmak için bir çözüm varsa .

Dizin

  Bir Microsoft Word belgesine farklı sayfa numaraları nasıl atanır veya konur?

  Bir Word belgesine farklı sayfa numaraları atamak veya koymak, yapılması basit bir işlemdir. İlk önce Belgeyi Bölümlere Göre Ayırmalısınız ve bunun için belgenin bu numaralandırma işleminin nispeten yarısını ilerletecek şekilde yapılandırılması önerilir .

  Ardından, metnin yeni bölümün gitmesini istediğiniz kısmı hakkında net olmanız gereken sözde Sayfa Sonu'na gitmelisiniz. Bunu yapmak için Sayfa Tasarımı seçeneğine girmelisiniz.

  Bazı Microsoft Word biçimlerinde, Sayfa Sonu seçeneğinin Düzen sekmesinde bulunacağını unutmamalısınız .

  OKUMA  Photoshop'ta Bir Fotoğraftan Bir Kişiyi veya Nesneyi Kaldırma veya Kaldırma

  Her organizasyonun bağımsız olarak yapılması avantajına sahip olarak, yeni bölümün bir sonraki sayfada bulunması gerektiğini görebilirsiniz. Sayfa sonunu kontrol etmek istiyorsanız , Ana Sayfa sekmesinde bulunan Tümünü Göster seçeneğini kullanmalısınız, paragrafların işaretini ve diğer biçimleri görebileceksiniz. Ve eğer süreç başarılı olduysa, Bölüm Sonu veya Sonraki Sayfa'nın sonunda göreceksiniz.

  Ardından, üstbilgilerin ve altbilgilerin aynı filtreden geçirilebileceğini göz önünde bulundurarak bir önceki bölüme bir Bağlantı Kaldırma işlemi gerçekleştirmelisiniz .

  Bu bağlantı kaldırma, Öncekine Bağlantı Seçimi Kaldırılarak yapılır, bu adımı uyguladıktan sonra , sayfa numaralarına formatı ekleyebileceksiniz .

  Bir Microsoft Word belgesine farklı sayfa numaraları atamak veya koymak için izlenecek son adımlar

  Bir Word belgesine farklı sayfa numaralarını atamadan veya koymadan önce , Bölüm Formatını seçmeli, Ekle sekmesine gitmeli ve Sayfa Numarası seçeneğini aramalısınız.

  Ardından , Roma veya Arapça numaralandırma türünü değiştirebilmeniz için Sayfa Numarası Biçimleri'ni seçin .

  Numaralandırmanın hangi bölümden yeni bir bölüm olmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Sayfa numarasını Altbilgiye veya Üstbilgiye size uygun formatta ekleyebilirsiniz . Yeni bir bölüm oluşturmak için önceki prosedürü diğer Sayfa Sonu ile tekrarlamanız gerekeceğini unutmayın.

  Sayfa numaralandırmaları farklı olabilir ve ayrıca numaralandırılmamış bölümleriniz de olabilir . Numaranın stilini değiştirmek için Numara Formatı girmelisiniz, durum yeni monte edilen bölümün ilk sayfasının numarasını değiştirmek için Başla girin ve ardından numarayı yazın.

  Değişikliklerin etkili olması için Tamam'a basın ve Sayfa Numarası Formatını kapatın. Ayrıca numaralandırmaya atıfta bulunarak, Üstbilgi ve Altbilgiyi Kapat'a tıklamanız veya başarısız olursa, kapatmak için sayfanın başka bir alanına çift tıklamanız gerekir ve işlemi sonlandırabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin