Skip to content

Bir Word Belgesine Ses veya Müzik Dosyası Nasıl Eklenir, Eklenir veya Eklenir

Haziran 17, 2022

Word, bilgi eksikliği nedeniyle herkesin yararlanamadığı çok sayıda işlevselliğe sahip bir metin aracıdır . Bu Microsoft Office programı, her tür metin belgesi için kullanımı kolay olduğu için birçok işe ve etkinliğe önemli bir ektir.

Ancak Word, dosyalarında yalnızca metne izin vermez. Bu program PC’den veya mobilden video yerleştirmenin yanı sıra istediğinize göre ses veya müzik kaydı ekleme yeteneğine sahiptir. Bu yazıda, birçok insan için bilinmeyen bir şey olan bu son eylemi nasıl gerçekleştireceğimizi öğreneceğiz.

Bir Word Belgesine Ses veya Müzik Dosyası Nasıl Eklenir, Eklenir veya Eklenir

  Bir Word belgesine ses veya müzik nasıl eklenir?

  Microsoft Word, metin belgeleri oluşturma, hatta Excel’den verileri bağlayabilme veya bağlayabilme , bilgilerin daha iyi bir sunumunu oluşturma konusunda çok yönlülüğe sahiptir. Bu nedenle, bu Word işlevleriyle çalışmak, Word’de yapılan belgelere daha iyi bir sunum sağlayabilir . Burada adım adım Word’de ses veya müzik eklemeyi açıklıyoruz:

   Bir Word belgesine kaç ses dosyası eklenebilir?

   Gerçek şu ki , katlanılabilir oldukları sürece istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz . Başka bir deyişle, Word belgesinin kalitesini etkileyebileceğinden çok büyük ses dosyaları eklememek en iyisidir.

   Ancak, bir ses dosyası eklemenin en iyi yolu yazmaktır: sesi tutarlı ve açıklanmış bir şekilde yazmak ve eklemek. Bu tür bir eylemi gerçekleştirebilmek büyük bir avantajdır çünkü söz konusu ses veya kayıtla ilgili bir şey hakkında konuşurken daha iyi örnekler vermenizi sağlar .

   Word’de bile , belgeyi okurken daha iyi bir sunum elde etmek için görüntülerin boyutunu değiştirebilirsiniz . Microsoft Word, insanlara daha karmaşık ve eksiksiz metinler oluşturmak için birçok çözüm sunar.

   Daha fazla erişim için sesli ve alternatif metinler ekleyin

   Microsoft Office’in temel endişelerinden biri, tüm insanlara sunulan hizmetleri sunabilmektir. Bu, Word, Excel ve PowerPoint belgelerine alternatif metin ekleme becerisine izin vermek anlamına gelir .

   OKUMA  Android ve iPhone'da TikTok Nasıl En Son Sürüme Güncellenir - Birkaç Adımda

   Bu şekilde, körlerin az önce ne aldıklarını bilmeleri için belgeler daha kapsayıcı hale getirilir. Aynı şekilde, ses kayıtları da engelli insanlara daha fazla fırsat vermek için harika bir seçenektir .

   Benzer şekilde, bir Word belgesine resim veya video gibi nesneler eklemek , bilgilerin yanı sıra verilerin daha iyi düzenlenmesine yardımcı olur. Hatta üzerlerine çift tıklayarak eklenen her şeyi değiştirebilirsiniz. Günümüzde bu Word işlevleri, çevrimiçi dersler, internet sunumları ve çevrimiçi sözleşmelerin imzalanmasının bir süredir artması nedeniyle daha fazla önem kazanmıştır.

   Umarım burada yazılan tüm bilgiler size çok yardımcı olur, sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın ve bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Bir sonrakine kadar!