Bir Yönlendiriciyi Kablosuz Tekrarlayıcı veya WiFi Anteni Olarak Yapılandırma ve Kullanma - Pratik Eğitim

Kasım 20, 2021

Yönlendiriciler hayatımıza girdiğinden beri internete bağlanma şeklimiz tamamen değişti. Kabloları ve altyapıyı kullanmaktan internette gezinmemizi sağlayan bir bilgisayara sahip olmaya gittik. Elbette bunun için sahip olduğunuz yönlendiricinin iyi bir konfigürasyonunu yapmalısınız, gerisi sadece sinyali yakalayan ekipman ve elektronik cihazlara sahip olmak meselesidir.

Artık, yönlendiricilerin yalnızca kablosuz ağ oluşturmanıza olanak sağlayan ekipman olmadığını , aynı zamanda kablosuz tekrarlayıcılar olarak da yapılandırılabileceğini ve kullanılabileceğini bilmelisiniz. Bu yapılandırma, eski yönlendiricileri olan ve kullanmayanlar için avantajlıdır. Bu nedenle bugün bu konuyla ilgili her şeyi açıklayacağız.

Bir Yönlendiriciyi Kablosuz Tekrarlayıcı veya WiFi Anteni Olarak Yapılandırma ve Kullanma - Pratik Eğitim

  Dizin

   Bir yönlendiriciyi tekrarlanan şekilde yapılandırma ve Wi Fi sinyalinizi artırma adımları

   Açıklamaya başlamadan önce, hemen hemen tüm yönlendiricilerin farklı bir Firmware'e sahip olduğunu söylemeliyiz. Buna rağmen , bir TP-Link, Cisco veya ZTE yönlendiricinin ilgili yapılandırmasını nasıl yapmanız gerektiği konusunda size adım adım bir açıklama verebiliriz .

   1. Yapılandırmak için yönlendiricide oturum açın

   Tekrarlayıcı olarak kullanacağınız yönlendirici bağlı ve açık olmalıdır. Ayarlarına bir bilgisayar veya mobil cihaz kullanarak erişebilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir web tarayıcısına gitmeli ve o bilgisayarın IP adresini yazmalısınız. Bu adres takım etiketinde bulunabilir. Ama genellikle şöyledir: 192.168.0. 1.

   Bu adresi yazıp Enter'a bastığınızda, oturumu başlatmak için istenen verileri girmeniz gerekecektir. Ekipmanın şifresini hatırlamıyorsanız, bunu tavsiye ederiz.

   Bu prosedürü gerçekleştirmeden önce yönlendiriciyi fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve varsayılan şifreyi ve kullanıcı adını kullanabilirsiniz. Bilgisayarın içine girdikten sonra, oradan bir Huawei yönlendiricinin veya başka bir markanın bağlantı noktalarını mükemmel bir şekilde açabilirsiniz .

   2. IP adresini değiştirin

   Konfigürasyon paneline girdikten sonra bu cihazın IP adresini değiştirmenizi sağlayan bir bölüme gitmeniz gerekmektedir. Genellikle "Ağ" bölümünde bulacaksınız . Oradan, LAN bölümüne gitmeniz gerekiyor.

   OKUMA  Bir fotoğrafın düzenlenip düzenlenmediğini veya filtreleri olup olmadığını algılamak için en iyi programlar veya uygulamalar nelerdir?

   Orada, ana yönlendiricinin tam olarak aynı IP adresini koyacaksınız, tek fark, son numaranın daha yüksek bir numaraya dönüşmesidir. Ardından yapılandırma değişikliklerini kaydetmeye devam edin, oturumu kapatın ve tekrar oturum açın.

   3. Birincil ve ikincil yönlendirici arasında bir köprü oluşturun

   Bu adımı iyi uygulamanız çok önemlidir. Bunu başarmak için DHCP'yi devre dışı bırakmanız ve ardından yönlendiricideki Ağlar veya Kablosuz bölümüne gitmeniz gerekir. Oradan Ağ Ayarlarına veya Kablosuz Ayarlarına gitmeniz ve aşağıdakilerle devam etmeniz gerekir:

   • Ağın adını girerek başlayın. Bu, her iki yönlendiricide de aynı olmalıdır
   • Paraziti önlemek için her yönlendirici için farklı bir kanal seçmeye devam edin
   • “WDS Köprülemeyi Etkinleştir” seçeneğini etkinleştirerek veya bu başarısız olursa “WDS'yi Etkinleştir” seçeneğini etkinleştirerek bitirin.

   Yönlendirici ile tekrarlayıcı oluşturmak için eksik olan başka bir şey var mı?

   Gerçek şu ki, evet, her şeyin yolunda gitmesini istiyorsanız izlemeniz gereken bazı ekstra adımlar var. Aslında, aşağıdakiler , Wi Fi ağınızın güvenliğini yönlendiricilerinizden artırmanıza ve geliştirmenize olanak tanır .

   1. Ana yönlendiriciye bağlanın

   İkincil yönlendiriciden Anketi Ara seçeneğine gitmeniz gerekir . Orada farklı erişim noktaları bulacaksınız. Ana yönlendiricinizle eşleşen listeden bir seçenek seçmeniz yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, güvenlik parametrelerini girebileceksiniz ve bunları bilmiyorsanız, ana yönlendiricinize giriş yapabilir ve orada arayabilirsiniz.

   2. Güvenlik ayarlarını yapın

   Bu, Wi Fi ağ yapılandırmasına erişmekten ve tipik güvenlik özelliklerini buna yerleştirmekten başka bir şey değildir. Wi Fi ağınıza izinsiz bağlanmalarını önlemek için bir mac filtresi yapmanızı öneririz. Son olarak, yapılması gereken, uygulanacak değişikliklerin yeniden başlatılmasıdır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin