Skip to content

Bir YouTube Videosunda Bir Yorum Nasıl Rapor Edilir veya Rapor Edilir Hızlı ve Kolay

Ağustos 12, 2021

Kanal sahipleri tarafından her gün yüzlerce video YouTube’a yükleniyor, ancak daha birçokları da bu dünyanın bir parçası olmak için ekleniyor ve bunun için hesaplarını veya kanallarını oluşturuyorlar . Ancak bu platformda her şeyin güllük gülistanlık olmadığını bilmeniz önemlidir .

Bir YouTube Videosunda Bir Yorum Nasıl Rapor Edilir veya Bildirilir Hızlı ve Kolay

Ve çok riskli yorumlar yapan insanlarla birlikte olabilirsiniz. Ve sonra ne yapacağınızı bilmeniz gerekiyor ve bu yüzden size bir YouTube videosundaki bir yorumu şikayet etmenin veya şikayet etmenin ne kadar kolay olduğunu öğreteceğiz .

YouTube, bu mecra üzerinden video izleyen kullanıcıları korumaya yönelik belirli politikaları olan bir platformdur . Uygunsuz içeriği bildirebilirler . Ancak, günlük olarak video yükleyen ve rahatsız edici yorumların kurbanı olabilecek kanal sahiplerini korumaya yönelik politikalar da vardır.

Bu ortam aracılığıyla içerik yüklerken ortaya çıkan risklerden biri, beklenen çoğaltmalara sahip olmamasıdır. Ve daha da kötüsü, olumsuz yorumlar almak, ancak çok farklı olan, kaba sınırı olan yorumlar almaktır. İşte bu nedenle konuyla ilgili harekete geçmeli ve YouTube’daki bir yorumu kınamalı veya şikayet etmelisiniz.

  YouTube’da bir kanala sahip olarak ve hesabımızdan para kazanabilmek için görüntüleme oluşturmak için platforma videolar yüklemeye karar vermemiz önemlidir . Olumlu geribildirim de bekleniyor veya tanıdıkları severim. Bu alan, videonun ürettiği tepkileri değerlendirmek için videoyu izlemeden önce kullanıcılar tarafından zaten ziyaret edilmektedir.

  Okunan yorumlar çok olumlu değilse veya hiç olumlu değilse, kanalınızı ziyaret eden kişiler videoyu izlemeye vakit bile ayırmayacaktır. Bu nedenle yorumlarınızda yapıcı narenciye almanız, ancak yıkıcı veya aşağılayıcı olmaması gerekir . Kaba ve herhangi bir zamanda olumlu bir katkıda bulunma amacı gütmeyen yorumlar.

  YouTube’da bir yorumu bildirme veya şikayet etme adımı

  Bu nedenle, bir yorumun saldırgan olduğunu düşünüyorsanız veya aşağılanmış hissediyorsanız, yorumu şikayet etme kararını verebilirsiniz. YouTube, kullanıcılarına bu eylemi gerçekleştirme imkanı sunar ve bunun için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

  OKUMA  Keylogger'lar nelerdir ve nasıl çalışır? Ne Türler Vardır ve Parolalarım Nasıl Korunur?

  Android telefonumuz üzerinden YouTube platformuna giriş yapalım ve kanalımıza girip yorumun bulunduğu videoyu bulalım . Bir sonraki adım, saygısız görünmeyen yapılan yorumu ele almaktır. Simgelerin yanına üç noktanın simgesini yerleştireceğimiz yer , beğendim, beğenmedim vb.

  Ardından, size aşağıdakileri gösterecek olan bir seçenekler menüsünü görüntülemek için üzerine tıklayacağız. “Düzelt” “Sil” ve “Rapor Et”. Bizim durumumuzda ve tabii ki ekranda “Rapor” seçeneğine tıklayacağız yeni bir pencere görüntülenecektir. İçinde “Yorumu bildir” mesajını ve bildirmeyi seçebileceğiniz farklı nedenleri görebiliriz.

  Sahip olduğumuz bu seçenekler arasında, Spam, nefrete tahrik, pornografi, taciz, gerçeğin evrimini gerçekleştirmeniz ve en iyi seçimi yapabilmeniz önemlidir. Ancak çoğu durumda, rahatsız edici ve kaba yorumlar söz konusu olduğunda, “Taciz veya taciz” seçeneğini seçmelisiniz .

  Seçeneğinizi seçtikten sonra, “Rapor Et” düğmesini tıklamanız ve bu kadar, sadece raporun yürürlüğe girmesini ve YouTube personelinin sizinle iletişime geçmesini beklemeniz yeterlidir . Çoğu durumda şikayetler, elbette yorum gerçekten çok rahatsız edici olduğu ve hiçbir gerekçesi olmadığı sürece devam eder.

  Böylece, YouTube’a içerik yükleyen kullanıcıların bütünlüklerini koruma seçeneklerine sahip olduğunu gösterebilecek bu makale sona eriyor. Ve bu şekilde , YouTube’daki bir videoya yapılan bir yorumu şikayet etmek veya şikayet etmek için ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz .