Skip to content

Birinin beni veya WhatsApp Kişi Listesi’ni ekleyip eklemediğini nasıl bilebilirim?

Ağustos 8, 2021

WhatsApp, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kullanılan , mesajların internet üzerinden WhatsApp kişilerime gönderildiği ve alındığı akıllı telefonlar için bir uygulamadır .

Birinin beni veya WhatsApp kişi listesine ekleyip eklemediğini nasıl anlarım?

Bu uygulama genellikle telefonunuzda kayıtlı kişiler defterine entegre edilmiştir , bu da onu bu amaç için diğer birçok uygulamadan ayırır, çünkü kişilerinizin WhatsApp’a kaydolması için bir şifre veya kişisel veri girmenize gerek yoktur.

Ancak bize kimin her an yazabileceğini bilmediğimiz için WhatsApp numaranızı kimin kaydettiğini bilmemenin dezavantajı da var. Bu bilgi, genellikle numarasını paylaşmayan veya bilinmeyen kişilerden mesaj almayı içermeyen kişilerden biriyseniz, nispeten önemlidir .

Neyse ki sizin için çok kullanışlı bir WhatsApp numarası var , bu numaramızı kişi listesine kimin eklediğini çok fazla sorun yaşamadan bilmemizi sağlayacak, buna sahip değilsek de buna dahildir. Daha sonra bahsedeceğim birkaç adım gerektiriyor, bunları iyi kullanırsanız kim olduğunu bilmediğiniz veya numaranızın olmasını istemediğiniz bazı numaralardan kurtulabilirsiniz.

Bu hile aynı zamanda WhatsApp’ta bir kişinin fotoğrafının yanlış olup olmadığını tespit etmemize yardımcı olacak ve telefon numaranızın kimlerin rehberinde kayıtlı olduğunu bulmak için adımları izleyerek bu uygulamanın bazı işlevlerini keşfedeceğiz .

Bu uygulamayı kullanarak hayatınızın bir noktasında WhatsApp’a numaranızı kimin eklediğini merak etmiş olacaksınız ve burada bu bilgiyi nasıl bulabileceğinizi anlatacağım.

  Bir kişinin WhatsApp’ta numaramın olup olmadığını nasıl anlarım?

  Yapmamız gereken WhatsApp’a girip ” seçenekler menüsü ” nü aramak , sağ üst köşede görünen üç noktalı bir buton olarak bulabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, birkaç seçeneğin görüneceği ve aralarında ” Yeni Yayın ” olacak bir açılır pencere görüntülenmelidir, seçmeniz gereken budur.

  Seçerken, kişi listemiz görünmelidir . Bundan sonra, seçtiğiniz kişilerin birleştirileceği bir sohbet oluşturacak olan tüm kişilerinizi seçmelisiniz.

  OKUMA  Instagram'ı İnternetsiz ve Verisiz Çevrimdışı Modunda Kolayca Kullanma

  Bunu yapmak biraz istilacı olabilir, ancak çalışması için WhatsApp kişilerinize herhangi bir içerik türüyle herhangi bir mesaj göndermemiz gerekiyor. Dilerseniz ” Yayılma “nın geleceğini ve olan bitenden haberdar olduklarını ilgili kişilere bildirebilirsiniz .

  İstenilen mesajı gönderdikten sonra, o mesaj için tüm okuma bilgilerini gözden geçirebiliriz . Bu mesajı kimin aldığını görebileceksiniz ve bazı kişiler rehberinizde olmasa da daha önce seçmiş olduğunuz seçenek nedeniyle orada görüneceklerdir.

  WhatsApp numaranızın kimde olduğunu gördükten sonra ne yapmalısınız?

  Bir numarayı tanımıyorsanız, profil resmi olup olmadığını kontrol etmeyi veya hatta iletişim bilgilerini görmeyi deneyebilirsiniz . Ancak bunların hiçbiri görünmüyorsa, temas kurmaya çalışmadan önce onu engellemek en iyisi olacaktır.

  Uygulamanın, kişileri seçmeden önce, yalnızca kişi listelerine kaydettirdiğiniz kişilerin yayın mesajını alabileceğini söylediğine dikkat edilmelidir , bu nedenle kayıtlı olup olmadığınızı bilmek çok zor değildir . onların temasları.

  Bir bakıma, Instagram veya Facebook’ta olduğu gibi, yeni bir kişiden mesaj almadan önce WhatsApp’ta bir güvenlik sistemi bulunmalıdır, ancak öyle değil. WhatsApp’ın izin verdiği herhangi bir şekilde sizinle iletişim kurabilmek için herhangi birinin telefon numaranıza sahip olması yeterlidir .

  Bu tür bilgiler, şantaj veya basit bir Spam kadar hafif olmayan diğer aldatma türlerine ek olarak dolandırıcılık eylemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir. Her iki durumda da, herhangi bir kazadan kaçınmak için dikkatli olmak daha iyidir.

  Böyle bir durumda dilerseniz WhatsApp hesabınızı silme veya silme seçeneğine de sahip olabilirsiniz . Bunu yaparak basitçe WhatsApp’tan kaybolacaksınız ve bağlantınız olan kişiler artık bu sosyal ağ üzerinden sizinle iletişim kuramayacak .