Blockchain Teknolojisi Nedir? Blockchain Ne İçin ve Nasıl Çalışır? - Avantajlar ve dezavantajlar

Kasım 30, 2021

Bildiğimiz dünya dijital bir dünya haline geldiğinden beri, kişisel, profesyonel, iş ve diğer hayatımızın birçok yönü tamamen değişti. Ve 2008 yılında dünyanın büyük güçlerini etkileyen ciddi bir kriz nedeniyle tüm dünya, güvenilir olacak ve dünya pazarlarının güvenliğini artıracak bir sistem arayışına başladı.

Bu ihtiyaç sayesinde bugün Blockchain olarak bildiğimiz şey ortaya çıktı. Bu konuyu veya konsepti ilk kez duyuyorsanız, sizi bu makaleyi okuduktan sonra resmi Blockchain sayfasını kontrol etmeye davet ediyoruz . Geri kalanı için, sadece birkaç dakika okumanız gerekiyor ve Blockchain hakkında biraz bilgi edinebilir ve bunun ne anlama geldiğinin bir kısmını öğrenebilirsiniz .

  Dizin

   Blockchain teknolojisi olarak bilinen nedir?

   Basit bir ifadeyle, Blockchain teknolojisi artık bloklar halinde şifrelenmiş büyük miktarda bilgi içeren bir veri tabanı değildir . Bu bloklar aynı zamanda diğer bloklarla bağlantılıdır. Böylece bir blok zinciri oluşturulur ve dolayısıyla Blockchain adı verilir.

   Gittikçe daha fazla şirketin, işlemin ve diğerlerinin üzerine inşa ettiği basit bir sistem gibi görünse de, operasyon çok daha karmaşık ve güvenlidir. Size ufak bir fikir vermek gerekirse , dolarınızı kolay bir şekilde euroya çevirmek veya transfer etmek için tasarlanmış bloklar grubu , işlemin gerçekleşmesi için kendisiyle ilgili blokların her birinin modifikasyonuna tabi tutulmalıdır. yer alabilir.

   Bu nedenle şu anda birçok avantajı olan ve her yıl güçlendirilen bir sistem veya teknolojidir. Ek olarak, Blockchain merkezi değildir, iyi bir senkronizasyon düzeyine sahiptir ve muhtemelen bugün var olan en güvenli sistemdir.

   Blockchain teknolojisi ne için?

   Vurgulamamız gereken en önemli şey , kullanıcıların yapmak istediği herhangi bir dijital işlem için bir kamu sicili işlevini yerine getirmeye çalışan bir teknoloji olmasıdır. Bu, yalnızca dijital para işlemleriyle sınırlı olmadığı, aynı zamanda her tür dosyayı paylaşabileceğiniz veya gönderebileceğiniz ve hatta Twitch ve çok daha fazlası için bit alıp kazanabileceğiniz anlamına gelir .

   OKUMA  VPN veya Sanal Özel Ağ nedir ve ne içindir ve ne türler vardır?

   Aynı şekilde Blockchain, bir işlemde yer alan kişilerin her birini tanımlamanın yanı sıra hangi cihazdan yaptıklarını bilme ve hatta bu işlemi saklama ve kaydetme olanağı sağlar. Bu nedenle, "basitliğine" rağmen, oldukça eksiksiz , karmaşık ve iyi gelişmiş bir teknoloji olduğu ortaya çıkıyor .

   Ve hala Blockchain teknolojisinin kullanımı konusunda yeterince net değilseniz, işlemleri kaydetmek , şirketlerle sözleşmeler, müzik demolarının satışı ve dijital olarak yapılan diğer herhangi bir işlem gibi önemli belgeleri göndermek için kullanıldığını bilmelisiniz. .

   Blockchain nasıl çalışır?

   Temel olarak, bu teknoloji kullanılarak ağ üzerinde yapılan her işlemin kaydedildiği dijital bir kitaptır . İyi güce sahip bir düğüme veya bilgisayara sahip olmanız gerekir. Her düğüm, bir ana bilgisayara sahip olmadan merkezi olmayan ağa bağlanır. Böylece her takım aynı dili veya protokolü kullanır. Tik tok paraları kullanırken bile bir rekoru da var.

   Bir mesaj gönderirken, bir jeton oluşturulur ve ister dijital para birimi isterse önemli bir belge olsun , her tür dosyayı temsil edebilir . Bilgiler gönderildiğinde şifreli olarak dolaşır ve farklı kısımlarda paylaşılmasına rağmen söz konusu bilgiyi asla ifşa etmez. Bu belirteç, diğer bloklara bağlı bir bloğa eklenir.

   Ve alıcı olması durumunda bilgiye ulaşabilmek için bu blockchain sisteminde katılımcıların çoğunluğunun mutabakatı olmalıdır. Her şey bittikten sonra kalıcı olan bir kayıt oluşturulur .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin