Skip to content

Bu Seçeneği Kapatarak veya Devre Dışı Bırakarak Adobe Acrobat’ın Otomatik Olarak Güncellenmesini Durdurma

Eylül 5, 2022
logo adobe akrobat

Kişisel bilgisayarımıza bazı uygulama veya programların kurulu olması önemlidir ve bunlardan biri de şüphesiz Adobe Acrobat’tır. Ancak zaman zaman bu araçların, hataları düzeltmek veya yeni özellikler sunmak için güncellenmesi gerekir. Her ne kadar çoğu kullanıcı bu işlemin program tarafından gerçekleştirilmemesini ve kendi başına yapılmasını tercih etse de. Bu nedenle, Adobe Acrobat’ın otomatik olarak güncellenmesini nasıl engelleyeceğinizi aşağıda size göstereceğiz .

logo adobe akrobat

Adobe Acrobat, belgeleri PDF formatında oluşturmanıza, düzenlemenize ve görüntülemenize izin veren mükemmel bir programdır. Ve Adobe’nin kullanımınıza sunduğu geniş araç ailesinden sadece bir tanesidir. Ve örneğin bir görüntüyü bir vektöre dönüştürebileceğiniz Adobe Illustrator’dan bahsedebiliriz , ancak bu programla sayısız görevi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Seçeneği Kapatarak veya Devre Dışı Bırakarak Adobe Acrobat’ın Otomatik Olarak Güncellenmesini Durdurma

Bu nedenle, istediğiniz Adobe Acrobat’ın otomatik olarak güncellenmesini engellemekse, Adobe’de bulunan bir programa erişiminiz olmalıdır. Ve bu Adobe Updater’dır ve şu anda mevcut olan güncellemeleri kontrol etmekten ve bunları kişisel bilgisayarınıza indirmekten sorumludur, ancak ayarlarını değiştirmek mümkündür.

 

Adobe Acrobat’ta otomatik güncelleme seçeneğini devre dışı bırakma adımları

Daha önce de belirtildiği gibi, Adobe Acrobat’ın otomatik olarak güncellendiği seçeneği devre dışı bırakmak veya devre dışı bırakmak mümkündür . Bu sayede kullanıcı istediği zaman güncellemeler yapılacaktır. Bunun için Adobe Updater yapılandırmasına girip oradan söz konusu seçeneği devre dışı bırakmanız ve bunun için aşağıdaki talimatları harfi harfine uygulamanız gerekecektir.

Bu görevi gerçekleştirmek çok kolaydır ve Google Chrome’da Adobe Flash Player’ı etkinleştirmeye benzer olduğunu göreceksiniz. Başlamak için, programlara konfigürasyonlarına erişebilmek için girdiğimiz açıktır. Bu nedenle masaüstünde görüntülenen simgeye tıklayarak Adobe Acrobat’ı açıyoruz .

Uygulamanın içindeyken ana menüsüne gitmemiz gerekiyor ve orada “Düzenle” seçeneğine tıklayarak seçiyoruz. Şimdi bir sonraki adım “Tercihler” seçeneğini seçmektir ve bu şekilde PC’mizde yeni bir pencere açılacaktır. Ve bu sefer o pencerenin sol tarafında yer alacağız.

OKUMA  Gmail'den Kendi Kendini Yok Eden Postalar veya E-postalar Nasıl Gönderilir

Adobe Updater tercihlerini değiştirme

Bu, “Kategori” menüsüne erişebilmeniz ve orada tercihlerinizi girmek ve ayarlarınızı değiştirmek için tıklamanız gereken “Güncelleyici” seçeneğini arayabilmeniz için. Şimdi farklı seçenekler göreceksiniz, ancak bizim durumumuzda “Güncellemeleri otomatik olarak indirme veya yükleme” seçeneğine tıklayarak aramalı ve seçmelisiniz.

Bu şekilde , mevcut olduklarında otomatik güncellemelerin yapılmasına izin veren seçeneği devre dışı bırakacak veya devre dışı bırakacaksınız . Ancak, bir kullanıcı olarak güncellemeleri indirmenize izin veren bir seçeneği etkinleştirmek için Updater tercihlerinde olduğunuz gerçeğinden yararlanabilirsiniz, elbette bunu yapmak istediğiniz sürece.

Bu nedenle Adobe Acrobat’ın bu bölümünde yaptığınız değişikliklerin uygulanabilmesi için “Otomatik güncellemeleri indir, ancak ne zaman kuracağımı seçmeme izin ver ” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Şimdi Kabul Et seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

kadın güncelleme adobe acrobat

Ve işte, otomatik güncellemelere izin veren seçeneği zaten devre dışı bıraktınız, ancak programın güncellenmesi için dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ve bu sayede Adobe Acrobat’ın getirebileceği haberleri kaçırmazsınız. Ve görebileceğiniz gibi , cep telefonunuzda bir PDF dosyasını açmak kadar kolay oldu .

Bu şekilde veda ediyoruz, ancak bu konuyla ilgili sorularınızı yorum kutusu aracılığıyla bize göndermenizi istemeden önce değil. Veya Adobe Acrobat’ın otomatik olarak güncellenmesini durdurmanın sizin için ne kadar kolay olduğunu bize anlatın .