Skip to content

Bu Seçenek iPhone veya Android cihazımda görünmüyorsa Instagram’da ‘Makaralar’ Nasıl Etkinleştirilir – Çözüm

Eylül 5, 2022
cep telefonunda virüs varlığı

Günümüzde birçok sosyal ağ var ve hangisinin en çok kullanıldığını biliyorsunuz , ancak her birinin kendine özgü çekiciliği ve benzersiz işlevleri var. Tüm ağlar arasında, şüphesiz, iyi özellikleri karşılayan bir Instagram var. Bu sosyal ağ, uygulamayı güncellerken şaşırtıcı şeyler bulduğumuz için, kullanıcı tercihinin en yüksek yerlerinde konumlandırılmıştır .

Ancak bazen hem mobil uygulamasında hem de web tarayıcısında çökebilir ve bazı Instagram seçeneklerini göstermeyebilir. Başınıza böyle bir şey geliyorsa, bu seçeneğin cep telefonunuzda çıkmaması veya bu fonksiyonun videolarını göremiyorum ikileminiz olması durumunda Instagram Reels’i etkinleştirmenize yardımcı olacak aşağıdaki makaleyi okumalısınız .

Bu Seçenek iPhone veya Android cihazımda görünmüyorsa Instagram’da ‘Makaralar’ Nasıl Etkinleştirilir – Çözüm

Instagram, Instagram Stories gibi çeşitli yeni özellikler sayesinde günümüzde büyük popülerlik ve tercih edilen bir sosyal ağdır. Aynı hikayeye birkaç fotoğraf yüklemenin veya eklemenin mümkün olduğu yerler . Ancak, diğer ağlarda veya doğrudan mesajlaşmada olduğu gibi, kullanıcılar bunları nasıl kullanacaklarını veya uygulamalarını nasıl güncelleyeceklerini çok iyi bilmiyorlar.

Ve bu makalenin amacı budur. Uygulamalarınızı ve bu durumda Instagram’ı kullandığınızda ortaya çıkabilecek sorunları çözmenize yardımcı olacağız .

Cep telefonunuzdan bu sosyal ağa girerken ve Instagram Reels’i etkinleştirmek istiyorsanız, bu seçeneğin görünmemesi veya videoları görememesi ve ne yapacağınızı bilmiyor olmanız mümkündür. Merak etmeyin burada uygulamayı güncellemek ve “Makaraları göremiyorum” sorunundan kurtulmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

  Mobil uygulamanızda Instagram Reel işlevini göremeyenlerdenseniz veya ” video yükleyemiyorum ” rahatsızlığınız varsa . Bunun nedeni, uygulamanın güncellenmemesi veya mobil uygulamanın, Instagram Reel’i gerçekleştirmeniz için akıllı telefonunuzda gerekli izinlere sahip olmamasıdır.

  instagramda neden makara yapamıyorum

  Bu nedenle yapacağınız ilk şey akıllı telefonunuzun uygulama ayarlarına gitmek olacaktır. Ardından, mobil uygulamanın bu işlevi yürütmek için izinlere sahip olup olmadığını kontrol edeceksiniz , değilse, bu seçenekleri etkinleştirmeniz yeterlidir ve bu kadar.

  OKUMA  Adım adım Outlook'ta Gmail e-postamı nasıl yapılandırırım

  Şimdi, sorun devam ederse, Android veya iPhone Play Store’a gidebilir ve Instagram için uygulamalar arasında arama yapabilirsiniz.

  Ardından, en son sürümde olup olmadığını kontrol edin, değilse, güncellemeyi tıklayın ve hepsi bu kadar. Ancak, bunlara başka olası alternatif sorunlar da vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

  önbellek taşması

  Bu tür bir sosyal ağ kullanımının, Android veya iPhone olsun, akıllı telefonda çok fazla önbellek bıraktığını hepimiz biliyoruz. Ve bu, mevcut mobil uygulamanın göremediğim veya Instagram Reels’e video yükleyemediğim gibi başarısız olmasının nedenlerinden biri .

  önbellek dolu

  Telefonun dahili hafızasındaki hatalar

  Instagram Reel video kliplerini görüntülerken önbelleğin dolmasıyla aynı şekilde , uygulamanın Android veya iPhone mobil cihazınızda kapladığı alan nedeniyle dahili bellek de doymuş hale gelir. Ve ondan dosya indirme, bundan kaçınmak için her zaman gereksiz dosyalardan temizlemeniz önerilir.

  Görünmezlerse Instagram Makaraları nasıl etkinleştirilir?

  Instagram’ın platformuna dahil ettiği en son haberlerden yararlanmak istiyorsanız ancak bu seçenek görünmüyor ve bu durumda Reels’den bahsediyoruz . Ardından Android işletim sistemi veya iOS işletim sistemi ile çalışan cep telefonunuzdan bazı ayarları yapmanız gerekir.

  görünmezlerse instagram Makaralarını etkinleştir

  Ve bunlardan ilki ve en belirgin olanı, Instagram’ı en son sürüme güncellemenizdir , çünkü bu platformun yeni bir işlevidir ve modası geçmiş olduğundan, seçenek görünmeyecektir. Halihazırda uygulamanın en son sürümüne sahipseniz ve sorun devam ediyorsa, sorunu güncellemenin veya düzeltmenin mümkün olup olmadığını görmek için aşağıdaki düzeltmeleri yapmanız gerekir.

  Cep telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin ve “Uygulamalar” bölümünü seçin . Ardından, bu yapıldıktan sonra, “Uygulama Yöneticisi” seçeneğini bulmanız ve seçmeniz gerekir. Bu eylemi gerçekleştirirken, ekranda uzun bir yüklü Uygulamalar listesi görüntülenecektir. Bizim durumumuzda Instagram’ı aramalı ve tıklamalıyız.

  Yeni bir pencereye götürüleceğiz ve içinde iki seçenek görebiliriz, ancak “Zorla durdur” seçeneğini seçmeliyiz. Artık telefon ayarlarından çıkıp Instagram’a giriyoruz, her şey yolunda gittiyse artık Instagram Reel seçeneğini görebilirsiniz. Ancak durum böyle değilse, başka bir şey denemelisiniz ve bu, önbelleği ve verileri temizlemektir.

  OKUMA  Adım adım Shopify'dan WooCommerce İhracat Ürünlerine Nasıl Geçilir?

  Uygulama önbelleğini ve verilerini temizle

  Bunu yapabilmek için ayarlara girip daha önce açıkladığımız adımları uygulamanız yeterli, böylece “Zorla durdur” seçeneğinin bulunduğu yere gelebilirsiniz. Çünkü “Verileri sil” ve ” Önbelleği sil ” seçenekleri var .

  instagram uygulamasının önbelleğini temizle

  Bu seçeneklere tıklayarak temizleme işlemini gerçekleştirebilir ve görünmeyen seçeneği görebilirsiniz. Bu işlem yapıldıktan sonra , Reels seçeneğinin zaten göründüğünü doğrulamak için ayarlardan çıkıp Instagram uygulamasına tekrar girmelisiniz .

  Ancak, buna rağmen seçenek hala görünmüyorsa, biraz daha sert bir şey yapmalısınız. Ve bu, uygulamayı kaldırıp mobil cihazınızın sanal mağazasından veya web tarayıcınız aracılığıyla yeniden yüklemekten başka bir şey değildir.

  Kaldırma seçeneği “ Zorla durdur ” seçeneğinin yanında bulunabilir.Bu prosedürü tamamladıktan sonra, bir Android cep telefonunuz varsa Play Store’a gidin. Veya bir iPhone’unuz varsa App Store’a gidin, Uygulamayı yükleme talimatlarını izleyin ve uygulamayı açın; burada Makaralar seçeneği görüntülenmelidir.

  Ve cep telefonunuzda görünmüyorsa Instagram Makaraları seçeneğini etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey bu. Ve tüm cihazlarınızda açık Instagram oturumlarından çıkış yapmak kadar kolaydı .

  kötü amaçlı yazılım varlığı

  Çoğu durumda, Instagram Reel’in görünmemesi, videoları görmemesi veya uygulamayı güncellememesi sorunu bundan kaynaklanmaktadır. Bu kötü amaçlı uygulamaların varlığı , cep telefonunun doğru şekilde geliştirilmesine izin vermediğinden ve bu nedenle, bu işlevi cep telefonunda etkinleştiremezsiniz.

  cep telefonunda virüs varlığı

  Neden Instagram’da Reels yapamıyorum?

  Bu hatanın internet bağlantısından kaynaklanması çok muhtemeldir, bu nedenle web tarayıcınıza sorunsuz bir şekilde erişip erişemediğinizi test edin. Ve normal girerseniz , uygulama ile zaten bir ikilemle karşı karşıyayız.

  Bu nedenle, Instagram Reels ile ilgili sorunun bitip bitmediğini görmek için oturumu kapatıp tekrar oturum açmalısınız .