Bunlar nedir ve Linkedin'de Öneriler nasıl yapılır? Nerede görülürler?

Ekim 10, 2021

Linkedin olarak bilinen profesyonellerin sosyal ağı, çevrimiçi iş arama yeteneği ile çok ünlüdür.Birçok kullanıcı, telekomünikasyon veya çevrimiçi çalışma dünyasına girerken ilk tercihleri ​​olarak Linkedin ile karşılaşır .

Online iş aramanın ve iş sunmanın yanı sıra , alanımızdaki diğer profesyonellerle tanışmamızı ve sosyalleşmemizi sağlayacak çeşitli yöntem, işlev ve stratejilere sahip olması nedeniyle diğer platformlar arasında yerini almıştır .

Bu yöntemlerden biri de bilgilerimizi gerçekleştirirken, yani yöntemler açısından, ancak stratejiler hakkında konuşursak ne kadar hazırlıklı olduğumuzu gösteren beceri veya yetenek testleridir .

Orada taktik önerileri bir profile değer katmak amacıyla kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulan, burada bunları nasıl yapabilirim bunu nasıl size gösterecektir keşfederler.

  Dizin

   Linkedin'de bir öneri oluşturmak için adım adım

   İlk önce bir öneri oluşturmak için önermek istediğiniz kişileri bulmanız gerekir , bunu yapmak için profillerine gidin, ardından profillerinin üst kısmında mesaj düğmesinin yanında genellikle "Diğer" olarak bilinen 3 noktayı fark edeceksiniz. .

   Karşınıza aradığımız yani "tavsiye et" yani "tavsiye et" seçeneğinin olduğu bir liste gelecek, tıkladığınızda karşınıza bir pencere çıkacak ve bu pencerede öncelikle o kişiyle olan ilişkimiz ve pozisyon hakkında bilgi vermeye başlayacağız. o anın.

   Tavsiye edeceğiniz kişiyle ilişki ve pozisyon seçerken emrinizde olacak birçok seçenek var, anlaşmanıza en çok benzeyeni dikkatlice seçmelisiniz , çünkü bu uzun bir süre böyle devam edecektir.

   En uygun olanı seçtikten sonra, aşağıdakine tıklayın ve tavsiyenizi veya kişisel görüşünüzü yazmanız gereken küçük bir metin kutusu göreceksiniz , bu profesyonel düzeyde bir anlaşma olduğu için yazım hatası yapmamak çok önemlidir.

   Word'de çıplak gözle görülmeyen bazı hataları fark edebileceğiniz için, gönderme sırasında mükemmel olması amacıyla her şeyden önce taslakta yazmak çok yaygındır ve ayrıca aksan veya aksan koyabilir veya ekleyebilirsiniz . tavsiye metnimiz.

   OKUMA  Mobil cihazım neden yalnızca Charger Connected ile çalışıyor? Hızlı çözüm

   Bu yapıldıktan sonra, Linkedin penceresine tavsiyenizi kopyalayıp yapıştırın, o kişiyle yüz yüze konuşuyormuş gibi kendinize yüksek sesle okuyabilir ve böylece yazımızın gramerinin nasıl doğrulandığını fark edip doğrulayabilirsiniz, göndermeye devam ettiğiniz her şey.

   Linkedin tavsiyeniz için harika ipuçları

   Bir tavsiye yazmanın en kolay yolu , başkalarının örneğini takip etmektir , ancak güvenebileceğimiz tavsiyenin ne olacağını bildiğimizden, şu ipuçlarından yararlanın:

   Kişisel bir düzeyde ele alın: Bir Linkedin profilindeki bir öneriyi ayırt etmenin bir yolu, bunun insan yeteneklerine veya yeteneklerine dayalı genel veya yaygın bir şey olmamasıdır, hayır, hayır! Benzersiz ve kişisel bir şeyden daha iyi bir şey yoktur, tamam mı? iş deneyiminde devre mülk.

   Kişisel bir tavsiye örneği şöyle olabilir: " Julio'nun makale yazarkenki yeteneği etkileyicidir, hedeflerimizi gerçekleştirmek amacıyla kullanılan bir ustalıktır . "

   • Kullanıcının pozisyonunu düşünün: İster bağımsız, ister sözleşmeli, ister müteahhit olsun, pozisyonuyla ilgili yazdıklarınıza göre kullanıcıya tavsiyenizi birkaç şekilde etkileyebilir.
   • Daima Profesyonel: Bir profesyoneli ayırt etmenin bir yolu bilgisi ve etik değerleri ile tavsiyenizde bu yönü vurguladığınızdan emin olun, nasıl daha iyi yapacağınızı bilmiyorsanız, olumsuz bir referans olabileceğinden yapmayın. kullanıcı için.
   • O Kadar Uzun Değil: Zamanla öğrendiğimiz bir şey varsa eğer çok uzunsa sıkıcı geliyor o zaman 3.000 karakteriniz olsa bile 2 veya 3 paragraf olarak yapmaya çalışın hepsini kullanmayın, yayınlanan rehberimizi takip edin yeter bu yazıda. Başarılar!

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin