Skip to content

Call of Duty Mobile’da Siyah Ekran Hatası Nasıl Onarılır – Nihai Çözüm

Temmuz 7, 2022

Amerikalı video oyun şirketi Activision , içeriğiyle piyasanın en popüler oyunlarından biri haline gelmesi uzun sürmeyen Call of Duty Mobile ile Android ve iOS için RPG oyunları dünyasına iyi bir başlangıç ​​yaptı. grafikleri ve oynama kolaylığı, izleyicilere ücretsiz olarak indirilebilen hızlı bir çok oyunculu deneyim sunuyor .

Call of Duty Mobile’da Siyah Ekran Hatası Nasıl Onarılır – Nihai Çözüm

Sizi aksiyon dolu bir deneyime çeken Call of Duty’nin Akıllı Telefon versiyonu bu mecradaki en iddialı çalışmalardan birini temsil ediyor. Aynı geleneksel oyun modu öğelerine sahip olmasına rağmen, bu, büyük ölçüde sizin oyun tarzınıza uyum sağlayan kontrol sistemi nedeniyle önceki konsol sürümlerinden tamamen farklıdır .

Hem acemi hem de uzman oyuncuları göz önünde bulundurarak, ilk çıkışından bu yana kendisini Android ve iO’lar için en iyi savaş oyunlarından biri olarak konumlandırmak için yapısını kaybetmeden her türlü türü karıştırmak , franchise’ı popülerleştiren temel unsurları basitleştirilmiş bir şekilde yoğunlaştırmak, artırılmış teklifler sunmak için basitleştirilmiş bir şekilde. hızlı oyunlarla performans avucunuzun içinde.

Ancak bir mobil cihaz için bu kadar iddialı bir oyun olması nedeniyle, franchise’ın Smartphone için ilk taksitiyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğinden kaynaklanan bazı zamanlarda ses, bağlantı ve siyah ekran sorunlarına neden olan sorunlar sunabiliyor . Endişelenmeyin, bu makale ile size bu sorunu nasıl hızlı bir şekilde çözeceğinizi göstereceğiz.

  Siyah ekran hatasını düzeltin

  Bu, oyunun başlamasına izin vermeyen veya oyunun ortasında donmasına izin vermeyen, oyunun galasından bu yana kullanıcılar tarafından en çok bildirilen sorunlardan biridir. Bu sorunun kesin bir çözümü yok çünkü farklı nedenlerle ortaya çıkıyor, bu nedenle oyunda bu hatayı çözmeye başlamak için önce neden olduğunu belirlememiz gerekiyor .

  OKUMA  Adım adım Amazon'da Çek veya Hediye Kartı Nasıl Alınır ve Kullanılır

  Çoğu durumda, bu sorunun ana kökü, mobil cihazınızın oyunu çalıştırmak için minimum gereksinimleri karşılamamasından kaynaklanmaktadır; bu, oyunu akıllı telefonunuza yüklemeden önce kesinlikle kontrol edilmesi gereken bir zorunluluktur.

  Telefonunuzun özelliklerini bilmiyorsanız ve bunları nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, geliştirici tarafından istenen minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı size söyleyecek olana başvurabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla uygulama ve oyunla uyumluluğu artırmak için telefonunuzun işletim sisteminin izin verilen en son sürüme güncellenmesi önerilir.

  Oyunun siyah ekranda kalmasının ana nedenlerinden bir diğeri de, bozuk bir dosya nedeniyle uygulamada bir hatanın varlığından kaynaklanmaktadır. Bu, kötü dosya sorunlarını ortadan kaldırarak verileri ve önbelleği temizlemenize izin verecek Oyun Depolama seçeneğini bulmak için Ayarlar > Uygulamalar > Call of Duty’ye giderek oyun verilerini silerek kolayca düzeltilebilir .

  Depolama alanı eksikliği

  Dikkate almamamızın nedenlerinden biri ve çoğu durumda oyunumuzun cihazda çalışmamasının nedeni, yeterli depolama alanınız olmamasıdır. Oyunun ve verilerinin herhangi bir rahatsızlık vermeden güncellenebilmesi için en az 2 GB boş alan bırakılması önerilir .

  Bu sorunun çözümü çok basit, tek yapmanız gereken mobil cihazınızda artık kullanılmayan dosyaları veya uygulamaları ya manuel olarak ya da bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmenizi sağlayan CCleaner gibi bir sistem temizleme uygulaması aracılığıyla silmeniz. kısa sürede arka planda açık uygulamaları kapatma, önbellekleme ve bilgisayardaki gereksiz dosyaları silme.

  Son durumda, bu yöntemlerden hiçbiri işinize yaramadı, daha az yer kaplayan ve daha az işlem gücü gerektiren sayısız Android oyunu var . Son çare olarak, oyunu kaldırmayı, telefonu yeniden başlatmayı ve ardından WiFi ağının kararlı olduğundan emin olarak yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz , böylece indirme sırasında oyunun çalışmasında sorunlara neden olan hiçbir hata oluşmaz.