Cep Telefonumdan Google Haritalar'da Mevcut Konumumu Nasıl Paylaşırım veya Gönderirim

Kasım 15, 2021

Bugün, teknolojilerin ilerlemesi, dünyayı daha önce görülmüş olabilecek en büyük iletişime yönlendirdi. Bu nedenle, bir süredir , kullandığımız farklı cihazlar aracılığıyla konumumuzu üçgenleme yeteneğine sahip bir uygulama kullanarak kendimizi harita üzerinde konumlandırmak mümkün .

Bu nedenle, bu makalede akıllı telefon cihazımızdan Google Haritalar'da mevcut konumumu nasıl paylaşacağımızı veya göndereceğimizi öğreneceğiz . Aynı şekilde, gerektiğinde hangisini göndereceğimizi bilebilmemiz için "geçerli" konumum ile "gerçek zamanlı" konumum arasındaki farkı öğreneceğiz.

Mevcut Konumumu Google Haritalar'da Cep Telefonumdan Nasıl Paylaşırım veya Gönderirim

  Dizin

   Mevcut konumumu Google Haritalar'da nasıl paylaşırım?

   Google Haritalar gibi bir uygulamanın sunabileceği işlevler çok çeşitli ve ilginçtir; bu nedenle, özellikle acil durumlarda bunlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bunları bilmek önemlidir . Konumunuzu paylaşmak için yalnızca ilgili bilgileri göndereceğiniz bir mesajlaşma ortamına sahip olmanız gerekir.

   Bu yüzden bu bölümde size WhatsApp, Facebook Messenger ve Telegram'dan mevcut konumunuzu nasıl gönderebileceğinizi göstereceğiz . Google Haritalar, ziyaret ettiğiniz bir yer hakkında soru sormak ve soruları yanıtlamak gibi harika özelliklere sahiptir .

   WhatsApp'tan

   WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamaları , hizmetlerini doğrudan Google Haritalar üzerinden sunmak için Google Haritalar ile bir anlaşmaya sahiptir . Geçerli konumunuzu WhatsApp'tan göndermek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Uygulamaya, özellikle de konumumuzu göndermek istediğimiz sohbete erişeceğiz. Bir kişinin veya bir grubun sohbeti olabilir.
   • Mesaj yazmak için panelde, bir tarafta "Ekle" olacak bir klibin simgesini bulacağız . Üzerine tıklayacağız ve mevcut tüm seçenekleri göreceğiz.
   • "Konum" seçeneğini seçeceğiz . Şu anda, cep telefonunuzun GPS'i aktif değilse, bu seçeneği kullanabilmek için uygulamaya izin vermeniz gerekecektir.
   • "Geçerli konumumu gönder" seçeneğine tıklamamız gereken Konum gönder paneline girmiş olacağız .
   • Geçerli konumunuzu kişiye göndermekten emin olup olmadığınızı soran bir onay açılır penceresi görünecektir. Sadece "Gönder" e basmalıyız , o kadar!
   OKUMA  Tinder'da Hesabımın Son Bağlantısını Kolayca Gizleme veya Gizleme

   Ayrıca panelde sağladığınız yerin kesinliğini belirten bir mesaj göreceğinize dikkat edilmelidir . Daha doğru olması için, Google Haritalar pusulası veya GPS kalibre edilmelidir .

   Telegram'dan

   WhatsApp gibi Telegram'ın da Google Haritalar ile entegrasyonu vardır, bu nedenle konumumuzu hızlı ve kolay bir şekilde göndermemize olanak tanır. Konumunuzu diğer kullanıcılara söylemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Öncelikle uygulamaya girip konumu göndermek istediğimiz sohbete erişmemiz gerekecek.
   • Sağ tarafta "Ekle" simgesini bulacaksınız . Üzerine tıklayacağız ve bu şekilde mevcut tüm seçenekleri görebiliriz.
   • Seçenekler menüsünü gördükten sonra "Konum" seçeneğini seçeceğiz .
   • Şu anda konumumuzu gönderebilmesi için Telegram'a ilgili tüm izinleri vermemiz gerekecek.
   • Ardından, konumumuzu göndermek için seçebileceğimiz iki seçeneğimiz olacak. "Mevcut konum" u seçeceğiz .
   • Eylemi onaylayan bir açılır mesaj belirecek, "Paylaş" a basıyoruz ve hepsi bu!

   Facebook Messenger'dan

   • Uygulamaya erişiyoruz, konumu paylaşmak istediğimiz sohbeti arayacağız ve gireceğiz.
   • Sol alt köşede bulunan "Ekle" düğmesine basacağız ve ardından görüntülenen menüden "Konum" seçeneğini seçeceğiz .
   • Konumumuzu paylaşabilmek için uygulamanın gerektirdiği tüm izinleri kabul etmemiz gerekecek.
   • Mevcut konumumuzu göreceğiz ve ardından "Geçerli konumumu paylaş" ı seçmemiz gerekecek .
   • Onaylıyoruz ve hepsi bu!

   'Şu anki konumum' ile 'gerçek zamanlı konumum' arasındaki fark nedir?

   Paylaşabileceğimiz bu iki konum türü arasında büyük bir karışıklık var . Ancak, farklarını tanımak çok kolaydır.

   Yeni başlayanlar için, "gerçek zamanlı" konum , şu anda "nerede" olduğumuza ek olarak daha fazla bilgi iletmek için sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor.

   Öte yandan, "geçerli" konumum , bilgileri gönderirken sahip olduğunuz belirli konum noktasını ifade eder. İkincisi, Google Haritalar'da ziyaret ettiğiniz yerleri görmenize izin verendir . Bu, kat edilen mesafeleri bile ölçmenizi ve hesaplamanızı sağlayan çok işlevsel bir uygulamadır .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin