Cep Telefonumdan Tekrarlayıcı Olarak Tp-Link, Cisco veya Zte WiFi Yönlendirici Nasıl Yapılandırılır

Aralık 27, 2021

Bir yönlendiriciye nasıl kolayca girileceğini ve yapılandırılacağını bilmek için adımlar o kadar kısadır ki, bu sefer bir Wi-Fi yönlendiriciyi Tp-link, cisco veya Zte markasından, hangisi olursa olsun, her zaman nasıl olacağından bağımsız olarak nasıl yapılandırabileceğinizi hızlı bir şekilde açıklamak istiyoruz. Bu prosedürü yapmak ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için aynı adımlar olun.

Cep Telefonumdan Tekrarlayıcı Olarak Tp-Link, Cisco veya Zte WiFi Yönlendirici Nasıl Yapılandırılır

Bir yönlendiricinin evinizde, ofisinizde, iş yerinizde ve bulunduğunuz diğer yerlerde olması çok önemli olduğundan , internet bağlantınızın çevrimiçi olmasına ve düzgün çalışmasına yardımcı olduğundan. Ek olarak, bir wifi yönlendiricinin ne olduğu, ne için olduğu ve evinizin kolaylığından sadece mobil cihazınızla nasıl yapılandırabileceğinizin temellerini yönetmenizi ve bilmenizi istiyoruz.

  Dizin

   Wi-Fi yönlendirici nedir?

   Yönlendiriciler hakkında konuşmaya gelince, onların çoğu zaman hayal ettiğimizden çok daha yaygın olduğunu bilmeliyiz, çünkü şu anda evde, şirketlerde ve dünyanın her yerindeki internet sunucularında daha iyi iletişim kurmamıza ve sahip olmamıza yardımcı oldukları için.

   Çoğu zaman , yönlendiricime kimin bağlı olduğunu nasıl bileceğimizi ve göreceğimizi bilmek isteriz veya şüphemiz vardır, ancak önce bu harika cihazın ne olduğunu bilmelisiniz.

   Şimdi, bir yönlendirici ile bir Wi-Fi yönlendirici arasındaki farkı hesaba katmalıyız. Bir yönlendirici hakkında konuştuğumuzda, temelde bilgisayarda dolaşan bilgi trafiğini yönetme görevine adanmış bir cihazdır, şimdi bir Wi-Fi yönlendirici bir ağa kablosuz olarak erişmemizi sağlar.

   Bir wifi yönlendirici ne işe yarar veya ne işe yarar?

   Öncelikle geleneksel bir yönlendiricinin ne olduğunu bilmelisiniz; Bu ekipman, interneti bir bilgisayar ağına tek tip ve kısmi bir şekilde dağıtmaktan sorumlu bir cihazdır .

   Bu, servis sağlayıcıya bağlanan ADSL adlı bir kablo aracılığıyla elde edilir ; WIFI yönlendirici, normal bir yönlendirici ile aynı işlevi yapmaktan sorumlu olmakla birlikte, kablosuz bir bağlantı ekler , bu, yönlendiricinin izin verebileceği avantaja sahip olarak, cihazların bir kabloya bağlanmadan ağa erişmesi için çok idealdir. size şifresini değiştirmek .

   OKUMA  Kişileri iCloud ile veya iCloud olmadan veya Bluetooth ile iPhone'dan iPhone'a Aktarma

   Bir yönlendiricinin ana işlevleri arasında, bu hizmetin sağlayıcısından gelen internet bağlantısını almak ve onu bağlı olan diğer cihazlara yönlendirmek; kurulan internet bağlantısında bağlı tüm cihazlar aynı hıza sahiptir ve son olarak bir yönlendirici tüm cihazların birbirine bağlanmasına izin verir.

   Wifi yönlendiricimi cep telefonumdan tekrarlayıcı olarak nasıl yapılandırabilirim?

   Artık gerekli bilgilere sahip olduğunuza ve konuyla ilgili her şeyi bildiğinize göre, size wifi yönlendiricinizi Tp-link, cisco'yu tekrarlayıcı olarak cep telefonunuzdan nasıl yapılandırabileceğinizi öğreteceğiz, bilgileri net ve doğru bir şekilde sağlayabilirsiniz. Alanında uzman bir kişiyle iletişime geçmenize gerek kalmadan mobil cihazınızın rahatlığında.

   Yönlendiricinize erişiminiz olması ve yapılandırabilmeniz şiddetle tavsiye edilir, çünkü tüm fabrika ayarlarını ortadan kaldırabilir ve böylece bağlantınıza erişme şanslarını azaltabilir ve bu şekilde Wi-Fi'nizin verilerine ve şifresine erişebilirsiniz. Fi. Fi , kimsenin haberi olmadan.

   Yapmanız gereken çok basit, router'ınızın geldiği kutuyu aramanız gerekecek, böylece cihazın fabrika çıkışlı ayarlarını okuyabileceksiniz, tüm bu bilgilere sahip olduğunuzda, yapmanız gerekenler Yönlendiricinin fabrika verilerinin bulunduğu göstergelere bakın, cihazın sistemine girmenizi sağlayacak bir bağlantının adresi.

   Bu, bir kez orada olduğunuzda, cihazın görünürlük adını değiştirebileceksiniz, bağlantı şifresini değiştirebileceksiniz ve en önemlisi Wi-Fi yönlendiriciyi cep telefonunuzdan tekrarlayıcı olarak yapılandırabilirsiniz. .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin