Skip to content

Cep telefonumun düşük seviye mi, orta seviye mi yoksa üst seviye mi olduğunu kolayca nasıl ayırt edebilirim?

Temmuz 20, 2022

Bir cep telefonunun düşük, orta veya yüksek menzilli olup olmadığını ayırt etmek, alacağımız modeli seçerken çok faydalı bir şeydir. Özellikle her zaman paramız için en iyi yatırımı almak istediğimizi ve cep telefonlarının fiyatının mutlaka ait oldukları aralığın bir göstergesi olmadığını düşünürsek.

Birçok durumda, farklı cep telefonu markaları ve mevcut veya sonraki pazardaki teklifleri hakkında küçük bir ön araştırma yaparak kendimize yardımcı olabiliriz . Özellikle bu cep telefonu evlerinden bazıları, Apple’da olduğu gibi yalnızca üst düzey donanım sunduğundan.

Cep telefonumun düşük, orta veya yüksek menzilli olup olmadığını nasıl kolayca ayırt edebilirim?

Piyasadaki modellerden birine karar vermeden önce önemli bir ipucu, satın almayı planladığınız ekipman için ihtiyaçlarınızın ve kullanımlarınızın ne olduğunu belirlemektir. Bu konuda netleştikten sonra, ihtiyacınız olanın orta sınıf bir telefon mu yoksa üst sınıf bir telefon mu olduğunu veya düşük kaliteli bir cihazın yeterli olup olmayacağını da bileceksiniz.

Fiyat her zaman anahtar değildir

Üst seviye mobil cihazların genel olarak oldukça pahalı olduğu doğru olsa da orta seviye ve alt seviye modelleri ayırt etmek için ödenecek miktar belirleyici sayılabilecek bir unsur değil.

orta menzilli mobil cihaz en çok satan cihazdır

Aslında, bugün mobil telefon dünyasındaki rekabet oldukça kapsamlıdır ve bu da, orta ve hatta yüksek kaliteli cihazları diğerlerinden çok daha düşük bir fiyata sunan çok çeşitli markaların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bu nedenle, bir mobil cihazın kapsamını tanımak için, dikkatimizi çeken modelin özelliklerini gözden geçirmek en iyisidir.

düşük seviye cep telefonları

Düşük kaliteli bir cihazı tanımak aslında en kolay şeylerden biridir. Ve en iyi yanı, işlemciler, işletim sistemleri ve daha fazlası hakkında çok fazla bilgiye sahip olmanıza gerek olmamasıdır.

Bu durumda, bilmeniz gereken ilk şey, çözünürlüğün ne olduğu ve ne kadar RAM’den bahsettiğimizdir. Tipik olarak, 1280×720 ile sınırlandırılmış gHD çözünürlüğü olduğunu görürüz.

OKUMA  Twitter'da Gizli Profili ve Tweetlerini nasıl görebilirim? Çok kolay!

Belleğe gelince, yalnızca 1 GB RAM , genellikle çift çekirdekli işlemci ile. Bununla birlikte, cihazımızın ne kadar RAM’e sahip olduğunu bilmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz .

Orta sınıf cihazlar, fiyatları daha uygun olduğu için en popüler olma eğilimindedir ve nasıl arama yapacağınızı biliyorsanız, iyi özelliklere sahip, kullanıcıların taleplerini çok iyi karşılayabilecek modeller bulacaksınız. Onları tanımak için ilk şey, onları düşük kaliteli olanlardan ayırt etmektir, bu nedenle yapılacak ilk şey, bu durumda HD olacak olan ekranın çözünürlüğünü kontrol etmektir.

Cep telefonumun düşük seviye mi, orta seviye mi yoksa üst seviye mi olduğunu kolayca nasıl ayırt edebilirim?

Ayrıca minimumunun 2 ila 4 GB RAM olduğunu da göreceğiz ki bu zaten iyi bir fark yaratacaktır. SD kart kullanarak genişletmek için bazı hileler bile var .

Şimdi 4 çekirdeğe sahip olan işlemcisinde bir fark daha bulacağız ve daha cömert bazı modellerde 8 çekirdeğe bile sahip olacağız. Tabii ki, depolama belleği minimum 16 GB olacaktır.

Kamera mükemmel görüntü kalitesine sahip ve bazı cihazlarda megapiksel kullanarak onu biraz daha iyileştirebilirsiniz.

Üst düzey mobil cihazlar

Mobil cihazların elitlerine ulaştık . Bu telefonlar zaten büyük bir yatırımı temsil ediyor ve genellikle bu tür telefonları satın alan kişi, işlevlerinden ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla bunu yapıyor. Tabii ki, bu durumda, genellikle diğer cihazlardan oldukça ayrı oldukları için fiyat temsilidir.

Ancak büyük fark, Full HD veya 4K ekran ve 6 GB’den fazla RAM ile başlayan teknik özelliklerinde bulunur , çok daha hızlı bir işlemci ile. Profesyonel görüntü kalitesi ile 30 megapikseli aşan kameradan bahsetmiyorum bile. Son olarak, bitiş ve tasarım çok daha kusursuz ve daha zarif çizgilere sahip.