Skip to content

Cep Telefonumun Herhangi Bir Ülke İçin Engellenip Engellenmediğini veya Fabrikada Kilitlenmediğini Nasıl Anlarım?

Eylül 6, 2022
android kodlarını çeviren eller

Yeni bir cep telefonu aldığımızda, çoğu zaman hayatımızda hiç olmamış gibi hissediyoruz, çünkü bazen arayüz değişiklikleri ve el fenerini etkinleştirmek gibi basit aktiviteler bir maceraya dönüşüyor.

Aynı zamanda satın aldığımız telefonun türüne de bağlı çünkü bazen Double Sim yükleme seçeneği var , bu da bize farklı numaralara sahip iki hatta sahip olma imkanı veriyor veya 4G veya 5G olabilir ve nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. hangi ağ türünü desteklediğini öğrenin.

Cep Telefonumun Herhangi Bir Ülke İçin Engellenip Engellenmediğini veya Fabrikada Açıldığını Nasıl Anlarım?

Sorunlar bununla bitmeyebilir, telefonunuzun eski telefonunuzda bulunan hattı kullanmak için kilitli olup olmadığını bilmiyor olabilirsiniz veya zaten onunla zamanınız var ve yurtdışına seyahat etmek isteyebilirsiniz veya sadece mevcut operatörünüzü değiştirmek ve bulmak isteyebilirsiniz. Telefonunuz başka bir hat ile çalışacaksa, dışarı çıkın.

Bu basit ipuçlarını takip ederek, Android telefonunuzun fabrikada kilitli mi yoksa jailbreakli mi olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz .

 

Telefonunuzun kilitli olup olmadığını öğrenmek için başka bir SIM deneyin

Bu, telefonunuzun kilitli olup olmadığını bilmenin en doğrudan yöntemi olacaktır, fikir , şu anda kullanmakta olduğunuz şirketten farklı bir şirketten SIM kartı olan bir arkadaşınıza, akrabanıza veya başka bir güvenilir kişiye söylemek olacaktır .

Telefona takılı diğer SIM kart ile açın, şarjının bitmesini bekleyin ve sinyal olup olmadığını kontrol edin, ayrıca aramayı deneyin, eğer sinyal yoksa ve arayamazsınız, muhtemelen engellendi.

simcard ve yanında bir android telefon ile el

Cep telefonunun IMEI’sini kontrol edin

SIM kart alamıyorsanız veya başka bir yöntem denemek istiyorsanız, telefonunuzun IMEI’sini kontrol etmek, telefonunuzun kilitli olup olmadığını anlamanın başka bir yoludur. IMEI, her telefonun sizinkinin farklı yöntemleri olduğunu bilmesi için benzersiz bir kimlik numarasıdır.

Telefondan *#06# arama yapacakmış gibi çevirebilirsiniz ve hemen IMEI numaranız ile bir mesaj gelecek, hemen çıkmazsa ara düğmesine basın.

OKUMA  Adım Adım Tüm Cihazlarımda Google Hesabımdan Nasıl Tamamen Çıkış Yapılır

Başka bir yol, cep telefonunuzun kutusuna, barkodlu ve muhtemelen IMEI’li büyük bir etikette bakmaktır .

Diğer bir yol ise telefon ayarlarına girmek, son seçenekte Telefon hakkında yazan bir IMEI bölümü olmalı, değilse Durum menüsüne gidin ve orada olmalıdır.

IMEI numaranızı öğrendikten sonra IMEI.info sayfasına girip IMEI numaranızı yazıp KONTROL verin ve telefon modeliniz görünsün Garanti/SN/Carrier kısmını verip yüklemeye bakmalısınız. Taşıyıcı yazıyorsa Telefonunuz kilitli değildir.

Bu yöntemin kötü yanı, %100 güvenli olmamasıdır çünkü mobil bilgileriniz sayfada görünmeyebilir ancak denemeye değer.

android kodlarını çeviren eller

Cep telefonunuzun engellenip engellenmediğini veya doğrudan cep telefonunuzdan serbest bırakılıp bırakılmadığını öğrenin

Bir yol, bir cep telefonundan diğerine değişen ve size telefonunuzun kilidinin açık olup olmadığını birçok şey arasında gösterecek özel bir menüye erişme imkanı veren bir kod koymaktır , burada kodunu gösterecek yer yoktur. tüm telefonlar ama bazıları.

Samsung için kod *#7465625# , girdiğinizde birkaç bölüm görünecektir, ikincisi KAPALI diyorsa ücretsizdir, aksine AÇIK yazıyorsa engellenir

Sony telefonlar için *#*#7378423#*#* , girdiğinizde bir seçenekler ekranı görünecektir, orada Servis Bilgisi> Yapılandırma> Kök Durumu’na gidin Evet diyorsa ücretsizdir .

Huawei için bu *#*#2846579#*#* , Sim kart kilit durumu NW_LOCKED kilitli diyorsa Proje Menüsü > Ağ Ayarları > SIM Kart kilit durumu sorgusunu seçeceğiniz bir menü görünmeye devam edecektir.

Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, bir seçenek de size bu bilgileri sağlayabilecek olan cep telefonu operatörünüzü aramaktır, muhtemelen cep telefonunuzun IMEI numarası da dahil olmak üzere güvenlik nedenleriyle sizden bazı kişisel bilgiler isteyeceklerdir, bu yüzden elinizin altında bulundurun.