Cep Telefonumun Kolay Şekilde Kızılötesi Olup Olmadığını Anlama veya Anlama

Nisan 20, 2021

Birkaç yıl önce, özellikle 2014 arasında, cep telefonları, bilgilerin bir cihazdan diğerine yavaş ama etkili bir şekilde geçişine izin veren "kızılötesi" adı verilen bir bağlantı noktasıyla üretildi. Şu anda, bir cep telefonunda olup olmadığını belirlemek zordur, bu nedenle, cep telefonunuzun kızılötesi olup olmadığını bilmeniz gerekir .

Cep telefonumun kızılötesi olup olmadığını nasıl anlarım

Bugün, çok az sayıda Akıllı Telefon bu bağlantı noktasına sahip, ancak buna sahip olup olmadıklarını bilmeyenler de var. Elinizde olup olmadığını belirlemek son derece kolay bir süreç olabilir, sadece cep telefonunuzun kızılötesi olup olmadığını kolay bir şekilde bilmeniz gerekir.

Dizin

  Cep telefonumun kızılötesi olup olmadığını adım adım nasıl anlarım

  Birinci adıma başlamadan önce, kızılötesinin ne olduğunu ve ne için kullanıldığını bilmelisiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu bağlantı noktası, diğer cihazlara etkinlik göndermek ve vermek için çalışan küçük bir kızılötesi renkli ışıktan başka bir şey değildir .

  Bu ışığı kullanarak çalışan diğer mekanizmalar, kontroller veya tv uzaktan kumandası ve DVD kontrolleridir. Bazı cep telefonlarında da vardır, ancak ışıkları neredeyse görünmezdir, çünkü cep telefonunuzda kızılötesi olup olmadığını bilmek zordur.

  Cep telefonunuzda kızılötesi olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, cep telefonunuzda görüntülemek için bir sonraki adımı izlemeniz yeterlidir.

  İlk adım, cep telefonunuzun kızılötesi olup olmadığını manuel olarak belirlemektir. Açıklayayım, bu ilk adımı gerçekleştirmek için herhangi bir uygulamaya girmenize gerek yok, sadece akıllı telefonun dış mahallelerine iyi bakmanız gerekiyor, çünkü akıllı telefonun üst kısmında yer alıyor.

  Yukarıdaki resme bakarsanız, her iki ucunda bir tane olmak üzere iki delik olduğunu göreceksiniz, en küçüğü şüphesiz kızılötesi bağlantı noktasıdır. Bu açılacak olsaydı, yukarıda belirtilen kontrollere benzer şekilde buradan küçük bir ışık çıkardı.

  Küçük deliği bulamıyorsanız, ancak yine de cep telefonunuzda kızılötesi olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdakileri yapacaksınız: Play Store uygulama mağazasında , cep telefonlarında kızılötesi olup olmadığını belirlemeye yardımcı olan birkaç uygulama vardır. ya da değil. Hatalardan kaçınmak için Google Play'inizi her zaman güncellediğinizden emin olun .

  OKUMA  Resmi Olmayan Uygulamalar Samsung Smart TV'ye Nasıl İndirilir ve Kurulur?

  Sadece bir tane bulmanız ve hemen indirmeniz gerekir. Bu uygulamalar, halihazırda kızılötesine sahip olup olmadığınızı belirleme yeteneğine sahiptir, onlarla uyumlu olup olmadığınızı ve hatta diğerleri bunların bir bağlantı noktası olarak hareket edebilir.

  Mobil cihazınızdan Google Play Store'a girin, orada bir kez büyüteç veya arama motorunda aşağıdaki adı, AnyMote'u aramaya devam edeceksiniz. Bu tarzın birçok uygulaması var, ancak AnyMote en çok tavsiye edilenidir, ancak beğeninize göre olanı da arayabilirsiniz.

  Görüntülediğinizde, "indir" yazan yere tıklayacaksınız, yüklemenin tamamlanmasını bekleyeceksiniz ve hepsi bu. Cep telefonunuzun kızılötesi olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak platforma zaten sahipsiniz.

  Cep telefonunuzda kızılötesi olup olmadığını basit ve kolay bir şekilde görün

  Uygulama zaten tamamen indirilmiş ve cep telefonunuza yüklenmişse, size cep telefonunuzdaki tüm bilgileri verecek ve bu tür bir uygulama olduğu için Akıllı Telefonunuzla uyumlu olup olmadığını anında belirlemesi gerekecektir.

  AnyMote, cep telefonunuzda kızılötesi varsa, uygulamalarda veya ayarlarda aramanız ve kullanmanız gerektiğini söylemesi durumunda. Uygulamaya sahip değilseniz, uygulamayı bir bağlantı noktası olarak kullanabilirsiniz, bunlar esas olarak tv ve hava, DVD, müzik cihazları vb.

  Cep telefonunuzda kızılötesi yoksa ve uygulamalar sizin için çalışmıyorsa, ancak yine de cep telefonunuzda ihtiyacınız varsa, aşağıdakilerle alabilirsiniz. Orada küçük cihazlar Smartphone ve küçük kızılötesi noktası bunun ucunda bağlanabilir, bu cihazlar kulaklık jakına çok benzer.

  Kulaklık bağlantı noktasına veya "Jak" bağlantı noktasına bağlanır ve kızılötesi işlevini gerçekleştirir. Almak istiyorsanız, aşağıdaki adı kullanmanız tavsiye edilir, çünkü bu, aramayı kolaylaştırır, adı "Kızılötesi Android" dir.

  Bunlar, cep telefonunuzun kızılötesi olup olmadığını belirleyen tüm adımlar ve işlemlerdi ve yoksa, onu nasıl elde edeceğinizi zaten biliyorsunuz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin