Cep telefonumun sesinin yalnızca Android ve iPhone'umda düşürülmesini nasıl önleyebilirim?

Aralık 6, 2021

Cep telefonu kullanmak bugün çok yaygın ve olması gerektiği gibi çalışabileceğini umuyoruz. Ancak bazen çok fazla sıkıntı ve sıkıntıya neden olabilecek olağandışı hatalarla karşılaşabiliriz .

Cep telefonumun sesinin yalnızca Android ve iPhone'umda düşürülmesini nasıl önleyebilirim?

Özellikle bu sorunlar müzik dinlemek, uygulamalardan şarkı kaydetmek veya film izlemek gibi ortak aktiviteleri yapmamıza izin vermediğinde . İşte bu nedenle, cep telefonumun sesinin sadece Android veya iPhone cihazımda düşmesini nasıl önleyeceğinizi size öğreteceğiz .

Kullandığınız mobil cihaza bağlı olarak, bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir ve bunu verimli bir şekilde tanımlayabilmemiz için gerekli olacaktır. Akıllı telefonun sesinin yalnızca hoparlördeyken veya kulaklıkları veya AirPods Bluetooth kulaklıkları kullandığımızda azalması da mümkündür . Bu nedenle birden fazla hata bulabiliriz.

Bu nedenle, akıllı telefonunuzun bu Android veya iPhone olmasını istiyorsanız, sesi aniden kısmaya devam etmeyin . Sizleri bu makaleyi okumaya ve aşağıda belirteceğimiz düzeltmeleri uygulamaya davet ediyoruz.

  Dizin

   Yalnızca cep telefonunda ses seviyesinin düşürülmesini düzeltmek veya önlemek için ne yapılmalı?

   Daha önce de belirttiğimiz gibi hacim azalması ile soruna neden olan farklı faktörler olabilir . Ve yapmamız gereken ilk şey, fiziksel bir sorunu elemek, çünkü hatanın kulaklıkları kullandığında ortaya çıkması mümkün. Ve bu durumda sadece başka işitme cihazları ile deneyerek çözüm bulabiliriz, değilse aşağıdakileri deneyin.

   Sesi açma veya kısma düğmeleri kirli olabilir ve kendiliğinden etkinleşirken takılıp kalabilirler. Bazen bu tür bir arıza, cep telefonu yere veya suya düştükten ve ıslandıktan sonra meydana gelebilir . Bu tür bir kaza, dahili kısa devre dahil olmak üzere farklı arızalara neden olabilir.

   Kapatmanızı ve saç kurutma makinesini birkaç saniye tutmanızı öneririz. Alt kapağı çıkarabiliyorsanız ve pil çok daha iyi durumdaysa, bittiğinde cep telefonunu tekrar monte edin ve sorunun çözüldüğünden emin olun . Değilse, yaşadığınız arıza, akıllı telefonunuzun güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

   OKUMA  TikTok'ta Kolay ve Hızlı Geçiş Ekleme veya Geçiş Yapma

   Bazı nedenlerden dolayı, önceki bir güncelleme, cep telefonlarının kendiliğinden ses artışları veya düşüşleri göstermesine neden olabilir . Bu nedenle, bu sorunu düzelten yeni bir güncelleme olması mümkündür. Bunu yapmak için, Sistem Ayarlarına girmeniz ve bekleyen bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz yeterlidir.

   Sesin yalnızca mobilde alçaltılmasını önlemek için diğer olası çözümler

   İçin kendisini düşürücü gelen telefonumun sesini önlemek, şimdi bu müzik veya video oynatmak hangi tüm uygulamalarla olur olmadığını kontrol etmek denemelisiniz. Değilse, arızalı Uygulamayı bulup kaldırmanız ve bu şekilde arızanın çözülüp çözülmediğini görmek için yeniden yüklemeniz gerekecektir.

   Cep telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalarda bu sorunun yaşanması durumunda, cep telefonunuzu yeniden başlatmanız veya sıfırlamanız gerekecektir . Bu işlem, telefonda başka türlü çözülmesi zor olan birçok sorunu çözebilir. Bu nihai çözüm olabilir ve sesin kendi kendine düşmesini önleyebilir.

   Cep telefonundaki arızanın giderilmemesi durumunda akıllı telefonu teknik servise götürmek en doğrusudur. Açıkçası, cihazın iç kısmına erişim gerekli olacağından, deneyimsiz bir kullanıcının yapamayacağı bir şey. Veya yazılım düzeyinde büyük onarımlar yapmanız gerekebilir .

   Her durumda, çok hassas prosedürler olacaktır ve bunu bir profesyonelin yapması önerilir. Ve bu şekilde , Android veya iPhone'umun sesinin kendi kendine düşmesini nasıl önleyeceğinizi öğretebileceğim öğreticiyi tamamladık .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin