Cetvelin Kelimeye Nasıl Koyulacağı (Örnek)

Mart 19, 2021

Projenize veya dijital belgenize başlamak için cetveli Microsoft Word'de nasıl göstereceğinizi veya koyacağınızı bilmeniz önemlidir . Çok kolay! Boyutları ve kenar boşluklarını tam olarak kontrol etmenize yardımcı olacak çok kullanışlı bir araç.

Word, bize şunu söyleyen bir kurala sahiptir; Ekranda görünenlerin gerçek uzunluğu ve sayfanın kenar boşluklarının nerede olduğu. Bir fikir edinmek ve fotoğrafın çok küçük mü yoksa çok mu büyük olduğunu görmek ve ayrıca kesin ölçülere sahip bir belge tasarlamak istediğinizde kullanışlıdır.

Microsoft Word'e Cetvel Nasıl Koyulur veya Gösterilir - ÇOK Kolay

Bir metin yazmak için Microsoft Word kullanırken , ekranda neredeyse hiçbir zaman gerçek boyutta olmadığını, bazen genellikle biraz daha büyük veya biraz daha küçük olduğunu fark edeceğiz.

Bir resim, etiket, dekorasyon yerleştiriyorsanız ve yazdırdığınızda nasıl görüneceğini bilmek istiyorsanız, bu biraz problemdir. Ama merak etmeyin; Burada size adım adım 'Kuralı Word'e nasıl koyacağınızı' öğreteceğim, böylece çalışmanız, projeniz veya dijital belgeniz mükemmel olur.

Dizin

  Microsoft Word'de cetvel nasıl gösterilir veya yerleştirilir Çok kolay!

  Kuralı Word'de etkinleştirmek çok kolaydır ve sadece birkaç saniye sürecektir. Bu şekilde Word gösterir; belgenin ölçüsü ve sayfanın boyutuyla ilişkisi , muhtemelen yararlılığı paragrafların biçiminde belirli ayarlamalar yapmaktır; farklı kontrolleri kaydırarak.

  Cetvelin Word'de kullanımı hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki adımları izleyin ; ve bize sunduğu fonksiyonlar sayesinde projelerimiz hatasızdır.

  • İlk; kuralı etkinleştirmek için Word şeridindeki '1' görünüm sekmesine tıklamamız gerekir .
  • Ardından, gösteri bölümünde '2' numaralı kuralı etkinleştirmek için kutuyu bulacağız.
  • Bunun için, bölümün görünmesi için pencereyi büyütmemiz gerekecek. Kural anında gösterilecek ve gizlemek isterseniz; sadece kutunun işaretini kaldırın.
  • By varsayılan Word, size inç olarak cetvel gösterir mutlaka ünite olduğunu çıkarları bize olmayacak.
  • Cetvelin birimini değiştirmek istiyorsanız. 'Dosyalar' seçeneğine ve ardından alttaki son seçenek olan seçeneklere tıklamanız gerekir.
  • Word seçeneklerine girdikten sonra, söz konusu seçeneğe tıkladıktan sonra 'Gelişmiş' bölümüne gitmelisiniz .
  • 'Göster' bölümünü bulacağınız yerin aşağı yukarı yarısına kaydırmalıyız. Burada 'Ölçüleri birim cinsinden göster' seçeneğini göreceksiniz; İnç, santimetre, milimetre, nokta veya maça arasında seçim yapabileceğiniz yer.
  OKUMA  HouseParty'yi Android Mobil, iOS veya Bilgisayarımdan Silme veya Kaldırma

  Word'deki cetvelin işlevleri nelerdir

  Word'ün görüntülediği mevcut seçenekler şunlardır; sayfa boyutuyla ilişki. Size göstereceğim terimler arasındaki farkı bilmenin en kolay yolu, değiştirmek istediğiniz metni seçip , tasarımın nasıl değiştiğini görmek için kaydırıcıları hareket ettirebilmenizdir .

  Ama başlangıçta nerede olduğunuzu hatırlayın, bir şeyler ters giderse diye bulunduğunuz yere geri dönün.

  • Sol Girinti: Bununla o anda seçtiğiniz paragrafın veya paragrafların sol kısmını ayarlayabilirsiniz. Kaydırdığınızda, kaydırıcıların geri kalanı da hareket eder.
  • Fransız Sangria; bu, ilk satırı olduğu gibi tutar ve onu izleyen diğerlerinin yerini alır ve o anda seçtiğiniz paragrafın veya paragrafların Fransız girintisini ayarlayabilirsiniz.
  • İlk satırın girintisi; birçok kişi bunu 'normal sangria' olarak biliyor. Bu, metnin ilk satırını kaydırır ancak diğer satırları aynı tutar.
  • 'Üst Marj'; Diğerleri gibi cetvelden değiştirebileceğiniz görüntünün üst kısmıdır.
  • Sağ girinti; Bununla, o anda seçilmiş olan paragrafın veya metnin bir parçasının sağ kısmını ayarlayabilirsiniz.

  Bunlar, önceki terimler arasındaki farkları bilmenin, metni seçmenin ve değiştirmenin ve kaydırıcıları hareket ettirmenin en kolay yoludur; tasarımın nasıl değiştiğini görmek için. Word'ün sahip olduğu farklı araçlar çok kullanışlıdır ve işinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olurlar. Belgenizin yapraklarını dikey ve yatay olarak yerleştirme veya belgeleri süslemek için mermi yerleştirme seçeneği gibi .

  Bu nedenle, onu nasıl kullanacağımızı bilmeliyiz, böylece yatırım yapmaz ve değerli zamanınızı boşa harcamazsınız. Aynı şekilde, çok basit bir işlem olsa bile kurtarmak için zaman kaybetmemek için belgenizi kaydettiğinizden emin olun .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin