Skip to content

Çevrimiçi Bir Resmin Tipografisini veya Yazı Tipi Nasıl Belirlenir ve Bilinir Çok Kolay!

Ekim 8, 2022

Favori web sayfanızın hangi yazı tipini kullandığını bilmek ister misiniz? Bir görüntünün tipografisini veya yazı tipini belirlemek ve bilmek için kullanılan çevrimiçi araçlar vardır .

Bir resim veya metindeki harflerin büyük bir görsel etkisi vardır. Bir tasarımın başarısını belirleyebilir veya belirli bir markayla ilişki kurabilirler .

Çevrimiçi Bir Resmin Tipografisini veya Yazı Tipi Nasıl Belirlenir ve Bilinir Çok Kolay!

  Bir fotoğraftan tipografiyi tanımlayın

  • Yapmanız gereken ilk şey, belirli bir sayfanın veya resmin ekran görüntüsünü almaktır . Resimdeki metnin net bir şekilde görülebildiği yüksek çözünürlüklü resimleri indirin .
  • Ardından , kaynağı belirlemek veya orijinal sürüme çok benzeyen birini bulmak için çeşitli çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz.

  Yazı Tipi Nedir?

  Kullanımı kolay bir araçtır ve bir kaynağı tanımlamak için en popüler araçlardan biridir . Resmi sayfaya sürüklemeniz veya URL adresini belirtmeniz yeterlidir. Yüklenmesi biraz zaman alacaktır, ancak yüklendiğinde tanımlamak istediğiniz metin parçasını seçmelisiniz.

  Metnin her harfini tanımlamalı, alfabenin hangi harfinin görüntünün her harfini temsil ettiğini söylemelisiniz. Ücretsiz bir hesapla 6 ila 8 karakter arasında seçim yapabilirsiniz .

  Son olarak, orijinal yazı tipine en çok benzeyen yazı tiplerinin bir listesini size gösterecektir . Bunları platformdan indirebilirsiniz, bazıları ücretsiz, bazıları ücretlidir.

  Yazı Tiplerim

  What Font Is’e çok benzeyen bir araçtır . PC dosyalarınızdan bir resim yüklemelisiniz .

  Resmi yüklerken tanımlamak istediğiniz metin parçasını seçin . Sonunda, size ait olduğu kaynağı veya çok benzer olan diğerlerinin bir listesini gösterecektir.

  Çoğu kaynak ücretlidir. Ama avantajı hepsinin ismini göstermesi ve eğer paranız yetmiyorsa Font Map gibi başka bir platformda isimle arama yapabilirsiniz.

  Yazı tipini ada göre tanımlayın

  Görsele göre arama beklenen sonuçları vermediyse, her zaman kaynak adına göre arama yapabilirsiniz.

  Yazı Tipi Haritası

  Bu sayfa, fare imleci ile kaydırabileceğiniz bir harf haritası gösterir. İmleç belirli bir harfin üzerinden her geçtiğinde, size bir yazı tipinin adını ve neye benzediğini gösteren kısa bir metni gösterir.

  OKUMA  Access'te Form Denetimlerini Otomatik Olarak Ayarlama ve Hizalama

  Ayrıca, yazı tiplerini ada göre aramak , bir metin yazmak ve hangi yazı tiplerinin seçilene benzer olduğunu görmek için kullanılan bir sol panele sahiptir. Yazı tipleri aileye göre düzenlenir, bu nedenle birbirine benzeyen yazı tiplerini belirlemek kolaydır.

  Google Yazı Tipi

  Google internette birçok alana girdi ve bu da onlardan biri. Kaynakları aramak için çalışan bir araçları var, ancak sonuçları daha geniş anlamda gösteriyor.

  arama harfi adı

  Aradığınız yazı tipini bulursanız, ne tür bir lisansa sahip olduğunu görme ve indirme olanağına sahipsiniz. Verimli bir araçtır, ancak sahip olduğu işlevlerin sayısı nedeniyle ne aradığınızı bilmiyorsanız kaybolabilirsiniz.

  Bir web sayfasının yazı tipini tanımlayın

  Bir web sayfasının kaynağının türünü bilmek için kullanılan tarayıcı uzantıları vardır. En popülerleri Font Ninja ve What Font’tur.

  Tarayıcıda iki araçtan herhangi birini bulun ve yükleyin, Varsayılan bir aracınız yoksa Microsoft Edge’i kullanabilirsiniz . Kullanıma hazır olduğunda, seçtiğiniz web sitesine gidin. Orada uzantıyı etkinleştirin ve sihrin başlamasını bekleyin.

  Sayfadaki metni seçin ve kaynağı otomatik olarak tanımlayın. Ninja Font, seçtiğiniz yazı tipinin rengini ve boyutunu bile bilmenizi sağlar .