Çin Dışında Telefon Numaralı ve Numarasız QQ Hesabı Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır? Mümkün mü?

Ocak 11, 2022

QQ, Çin pazarındaki lider mesajlaşma uygulamalarından biridir, web sitesi, bir sayfanın sahip olduğu trafik miktarını ölçen ve hangilerinin en popüler olduğunu bilmenin bir yolu olan Alexa Sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

Çin Dışında Telefon Numaralı ve Numarasız QQ Hesabı Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır? Mümkün mü?

Şu anda Facebook ve Instagram gibi diğer devlerin üzerinde yer almakta ve kullanıcılarının çoğunluğu Çinli olsa da bu uygulama aynı zamanda diğer uygulama ve hizmetlere erişim imkanı verdiği için Asya ülkesi dışında da yaygın olarak kullanılmaktadır .

Bu uygulama hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, biraz daha iyi tanımanız için size biraz bilgi vereceğiz.

  Dizin

   QQ nedir?

   Bilgisayarınızda, tabletinizde, android veya iOS telefonunuzda kullanabileceğiniz QQ mesajlaşma uygulaması. Size uygulaması veya Sosyal Ağı aracılığıyla diğer insanlarla iletişim kurma imkanı vermenin yanı sıra , müzik, film, oyun ve çevrimiçi satın alma gibi diğer hizmetlere de erişmenizi sağlar .

   Tam adı Tencent QQ'dur ve 1999 yılında OICQ adı altında kuruldu, daha sonra yasal sorunlar nedeniyle QQ olarak değiştirildi.

   Uygulama tamamen ücretsizdir ancak çeşitli seviyelere sahip ve uygulamanın oyunlarındaki beceriler veya QQ müzik gibi hizmetlere erişim gibi çeşitli avantajlar sağlayan premium üyelik ödeyebilirsiniz.

   Web sitelerinde sosyal ağlarını, haberlerini ve diğer hizmetleri sunarlar. Sayfa şu anda uygulamanın yanı sıra Çince'dir , ancak Çin dışında onu oyunları için kullanan ve bu uygulamada hesap talep eden diğer Çince uygulamalarını kullanan birçok kullanıcı var.

   Birçok Çinli kullanıcı onu dünyanın diğer bölgelerinden insanlarla tanışmak ve ayrıca İngilizce öğrenmek için kullanıyor, bu nedenle Çin'den insanlarla tanışmak ve ülkede kalmalarını daha keyifli hale getirmek isteyen turistler için harika bir seçenek.

   OKUMA  Android'imden Bir Kişiyi veya Gmail E-postasını Nasıl Engellerim

   Çin dışında bir QQ hesabı açmak mümkün ve çok kolay, bunu yapmak için Çince veya bilgisayar bilimi bilgisine sahip olmanıza gerek yok.

   Adım adım bir QQ hesabı açın

   Yapmamız gereken ilk şey, bunu ve herhangi bir uygulamayı sorunsuz indirebilmek için Play Store'u güncellemeniz gerektiğini unutmayın . Ayrıca iPhone'unuzda kullanmak istiyorsanız Apple Store'da .

   İndirip yükledikten sonra, ilk kez çalıştırmanız gerekir. Uygulamaya girdikten sonra sağda mavi olan seçeneği seçeceksiniz .

   Açılan menüye girdikten sonra telefon numaranızı yazmalı ve ülkenize göre değişen alan kodunu değiştirmelisiniz, varsayılan olarak Çin'in alan kodu olan +86 görünecektir.

   Bunu değiştirmek için koddaki seçeneğe basmalısınız ve hemen Çince olan birçok kodun bulunduğu bir liste açılacaktır, ancak sağ üst kısımda bir arama motoru var , orada ülkenizin alan kodunu arayabilirsiniz, Ne olduğunu bilmiyorsan internetten bakabilirsin.

   Bazı kodlar İspanya +34, Peru +51, Meksika + 52, Arjantin + 54, Şili +56, Kolombiya + 57, Venezuela +58, Bolivya +591, Paraguay +595, Uruguay +598'dir. Numarayı aldıktan sonra , arama motoruna + işareti olmadan yazmanız yeterlidir .

   Kodu zaten aldıktan sonra, onu seçersiniz ve uygulama, telefon numaranızı yazmadıysanız, yapmanız gereken önceki ekrana döner ve ardından mavi düğmeye basın.

   Bunu yaptıktan sonra uygulama, kayıtlı olduğunuz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderecektir , bu nedenle numaranızı doğru yazdığınızı ve bir telefon hattınız olduğunu doğrulamanız önemlidir. Aldıktan sonra, uygulamaya yazmalısınız ve doğrulayacaktır.

   İşte bu kadar, uygulama girdiğiniz kodun doğru olduğunu onayladıktan ve kayıt işlemini tamamladıktan sonra, istediğiniz gibi kullanmak için QQ hesabınıza sahip olacaksınız . Hesabınıza her erişmeniz gerektiğinde, yalnızca telefon numaranızı girmeniz yeterlidir.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin