Çoklu Erişim Tablolarında Birden Çok Sorgu Nasıl Oluşturulur - Birkaç Adımda

Aralık 3, 2021

Bunu nasıl yapacağınızı keşfederken, Access'i nasıl doğru kullanacağınızı bilmeniz için size en iyi bilgileri sağlamak istiyoruz . İşletmeniz için bir sorgu tablosu oluşturmak istiyorsanız, şüphesiz Access en iyi seçenektir.

Şu anda , Microsoft ile bize sağlayan harika kamu edememek, Bir Drive'da bir hesap oluşturmak ilk biz Erişim ne olduğunu açıklamak için gidiyoruz ve bu, bir sorgu tablosu oluşturmak için, ancak çeşitli Erişim tablolarda birden tip sorguları nasıl oluşturulacağını bilmek Bu yazılım ve Excel arasındaki fark.

Çoklu Erişim Tablolarında Çoklu Tür Sorguları Nasıl Oluşturulur - Birkaç Adımda

  Dizin

   Erişim nedir? Nelerden oluşur ve nasıl kullanılır

   Access'in en iyi tanımı, bir şirketi veya işi daha iyi kontrol etmek için kullanılabilecek bir yazılım olmasıdır.

   Microsoft Access , bir şirketin finans, muhasebe, envanter veya istatistik alanında daha iyi bir işgücü organizasyonu sağlayabilmekten ibarettir . Bu nedenle büyük şirketlerde büyük bir yer edinmiştir.

   Access'i kullanabilmek için Microsoft'a girebilmek ve yazılımı denemek isteyip istemediğinizi veya satın almak istiyorsanız dört seçenek var, ev veya iş için test edilebilir ve yapılabilir. ev veya iş için satın alındı.

   Yazılıma sahip olduktan sonra , Access'te görünen satır ve sütunlara verilerin düzenli bir şekilde yazılması, ardından satırların ve sütunların başında görünen araçlarla bu verilerin ihtiyaca göre manipüle edilmesinden ibarettir .

   Access ve Excel arasındaki fark

   Bu iki Microsoft yazılımı arasındaki farkları göstermek çok önemlidir ve zamanında birçok kullanıcı Access ve Excel'in aynı yardımcı programa sahip olduğu ve aynı şekilde çalıştığı fikrine sahiptir .

   Apple ve Google arasındaki farklar gibi oluyor , bunlar çok göze çarpan farklar, peki o zaman Access ve Excel arasındaki fark nedir? Her iki yazılımın da satırları ve sütunları ile karakterize olmasına rağmen, biri hesaplamak için diğeri oluşturmak için kullanılacaktır.

   OKUMA  Nedir, ne için ve çekirdek nasıl çalışır? Android'e nasıl kurabilirim

   Excel ile çok özel matematiksel alıştırmalar hesaplanırken , Access ile yönetilen iş veya işin ayrıntılı kontrolünü sağlamak için uygulamalar oluşturmak mümkündür.

   Birden çok Access tablosunda birden çok tür sorgusu oluşturmayı öğrenme adımları

   En çok istediğiniz şeyin Access'i doğru şekilde kullanmak ve birkaç tabloda birden çok türde sorgular oluşturmak için kullanmayı öğrenmek olduğunu biliyoruz , ancak Access'in iyi kullanımıyla Google Sites ile iyi bir portföy bile oluşturabileceksiniz .

   Access'te tablo oluşturma adımları

   Birden çok sorgu için tablo oluşturmadan önce bir tablo oluşturabilmeniz gerekir. Yapmanız gereken ilk şey yazılımı başlatmak, ardından 'Dosya' yazan seçeneği aramalısınız, dosyanın yazdığı yere tıkladığınızda 'Yeni' kelimesini bulacağınız seçeneği göreceksiniz.

   'Yeni' yazan seçeneği seçtikten sonra 'Veritabanı' yazan kısma geliyorsunuz ama 'Boş masaüstü' yazanı seçiyorsunuz.

   Dosya için bir isim oluşturma alternatifini alacaksınız, ne yapmak istediğinize göre isimlendirmeli ve ardından 'Oluştur' yazan yere tıklayıp tabloyu kullanmaya başlamalısınız.

   Birden çok tabloda birden çok sorgu oluşturma adımları

   Birden çok sorgu oluşturma fikri, zaten sahip olduğunuz tabloları bağlayabilmektir, bir tablo oluşturma adımlarını zaten bildiğiniz için artık bunları bağlamanız yeterlidir.

   Diğer tabloyu bağlayacağınız masayı açmalısınız. 'Oluştur' yazan seçeneğe gidin ve ardından 'Sorgu Sihirbazı' yazan yeri seçin , 'Basit' kelimesinin göründüğü seçeneği arayın, orada bağlantı kurulacak tabloyu görüntüleme ve seçme seçeneğini göreceksiniz.

   Bağlantı kurulacak tablo mevcut alan kısmında seçildiğinde, orijinal tablo kalır ve seçilen alan kısmında bağlantılı tablo kalır, böylece sonraki'ye tıklarsınız ve çoklu sorgu arasında ne yapmak istediğinizi seçebilirsiniz , böylece des bitirmek için.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin