Skip to content

Çözüm: Windows 10’da Office Ürünleri Etkinleştirme Hatası – Tam Eğitim

Temmuz 9, 2022
Çözüm: Windows 10'da Office Ürünleri Etkinleştirme Hatası - Tam Eğitim

Bilgisayarlarında ve dizüstü bilgisayarlarında Windows 10 kullananlar , birden fazla türde görev yapmak için Microsoft ofis paketine sahip olduklarını önceden bilirler. Bilgisayarınızda sahip olduğunuz sürüm, ne kadar güncel olduğunuza ve yeni sürümleri yüklemek için sahip olduğunuz olanaklara bağlı olacaktır.

Çözüm: Windows 10’da Office Ürünleri Etkinleştirme Hatası – Tam Eğitim

Çalışmaya gelince birçok avantajı olan son derece kullanışlı bir program olmasına rağmen , bazen bazı kusurlar ve problemler sunuyor. Bir ürün olarak programın tüm kimlik doğrulama sorunlarının çoğu. Hala kullanabileceğiniz doğru olsa da, programı bu sorundan arındırarak elde ettiğiniz tüm avantajlara sahip değilsiniz.

Çözüm: Windows 10'da Office Ürünleri Etkinleştirme Hatası - Tam Eğitim

Bu nedenle şu anda yaşadığınız Office etkinleştirme hatası konusunda size yardımcı olmak istiyoruz . Ancak bundan önce, hangi sürüme sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. Microsoft Office 2013 sürümüne sahipseniz, her sürümün farklı bir işlemi olduğu için kolayca etkinleştirebilirsiniz.

Microsoft etkinleştirme hatası nasıl düzeltilir?

Bu konuda söylememiz gereken ilk şey, bu hatanın programın kendisinin hatalı yüklenmesinden kaynaklanmış olabileceğidir. Güvenilir olmayan bir kaynaktan indirmiş olabilirsiniz ve bu nedenle size tipik Microsoft aktivasyon hatası veriyor . İşin iyi yanı, Microsoft’un size sağladığı parametreleri kullanarak yükleme sorununu çözebilmenizdir .

Microsoft hesabınızla oturum açın

Bu, uygulamanız gereken ilk çözümdür. Genellikle abonelik nedeniyle Microsoft Office etkinleştirme hatası görünür. Yani ücretli sürüme sahip olanların abonelikleri bitmiş ve yenilemek zorunda kalmışlardır.

Bunu yapmak için oturum açmanız ve Hizmetler ve Abonelikler seçeneğine gitmeniz gerekir . Orada aboneliğinizin durumunu ve muhtemelen lisansınızı yenilemenize izin veren bir seçeneği bulacaksınız. Eğer öyleyse, o seçeneğe tıklamanız ve gösterilen adımları izlemeniz gerekecektir.

Yüklediğiniz sürümlerin her birini kontrol edin

Bilgisayarınızda bu yazılımın birden çok kopyasının bulunması, büyük olasılıkla bir hataya neden olacaktır. Prensip olarak bunun nedeni aynı cihaz üzerinde farklı sürümlerin bulunması ve bu nedenle Microsoft Office kimlik doğrulama hatası sorununun ortaya çıkmasıdır , çünkü hangi sürümün güncelleneceği veya etkinleştirileceği bilinmemektedir.

OKUMA  Fotoğrafları, Görüntüleri ve Videoları Buluta Kaydetmek İçin En İyi Ücretsiz Uygulamalar Nelerdir?

Bu sorunu çözmek için tek yapmanız gereken bilgisayarınızın kontrol paneline gitmek, Programlar ve Özellikler seçeneğini bulmak, Office araması yapmak ve kurulu sürümleri görmek . Birden fazla fark ederseniz, kullanmadığınızı kaldırmanız ve kullandığınızı saklamanız gerekir.

Bundan sonra programı açıp Microsoft Office 365 lisansını aktif hale getirebileceksiniz ama tabi bu işinize yaramazsa bir sonraki çözüme geçmelisiniz.

Aboneliğin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin

Size açık görünecek, ancak denemeniz gereken bir şey. Bu doğrulamayı yapabilmek için aktif olduğunuz tüm uygulamaları kapatmanız gerekmektedir. Ardından, Microsoft Hizmetleri ve Abonelikler sayfasına gidin ve orada oturum açın. Ardından abonelik bölümüne gidin ve iptal edilmiş aboneliğiniz olup olmadığına bakın. Eğer öyleyse, tek yapmanız gereken yenilemek ve bu kadar. Microsoft Office aktivasyon hatası sorununuz çözülecektir .

Çözüm: Windows 10'da Office Ürünleri Etkinleştirme Hatası - Tam Eğitim

Sorununuzu çözmek için seçebileceğiniz diğer alternatifler

Descargar el solucionador de problemas

Este es un programa completamente gratuito el cual es legal, puesto que la misma Microsoft lo proporciona. Es un programa que es ideal para versiones de Microsoft como la Office 365, Office 2019 y 2016, así como también la 2013. Es recomendable que sepas qué versión de Microsoft tienes.

Ejecuta Microsoft office como administrador

Por muy obvio que esto pueda parecer, puede ser una solución simple pero efectiva. Solo es necesario un clic derecho sobre el programa y ejecutarlo como administrador.